www.tvfreak.cz
>
>
>

BenQ MW663: ideální do každé domácnosti?

BenQ MW663: ideální do každé domácnosti?
, , recenze
Chcete si užít kino i doma? LCD televize vám svou velikostí nestačí a LED projektory stále nemají tak velký výkon? V tom případě máte jedinou možnost. Klasický projektor s lampou a DLP technologií.
K oblíbeným
reklama

Dálkové ovládání


Dálkové ovládání patří k těm menším, avšak ne zcela miniaturním. Stále jej pohodlně schováte do ruky, a tak při prezentaci nebude rušit vaše vystupování. Lze číst prezentace z USB, takže nejste odkázáni na počítač a často ovládání pomocí myši. To sice patří dnes již mezi standard, ale stále potěší.

Tlačítka jsou gumová a jsou hodně měkká. Po chvilce se na ně nalepí hodně prachu a vyčistit je dá docela zabrat. Díky hmatovému a barevnému rozlišení některých tlačítek však na popisky téměř nemusíte koukat a po pár minutách přesně víte, kde se jaké tlačítko nachází.

K projektoru je dodáván zdarma i USB WiFi dongle. Ten z projektoru udělá tradiční Access Point a pomocí webových stránek, k nimž se připojíte, můžete projektor ládovat daty, resp. prezentací atd. Existují také aplikace pro Android a iOS s názvem EZ QPresenter přímo od firmy BenQ. Díky nim můžete přes telefon do projektoru posílat Office dokumenty, prezentace, PDFka a obrázky. Nelze však posílat videa, což je docela logické. Komprimovat video v tabletu - na to zatím výkon nemají.


OSD menu


Grafická podoba OSD menu patří mezi takový standard od BenQ. Je jednoduché a relativně přehledné. Trochu zamrzí neustálé mačkání tlačítka "menu" pro opuštění jedné záložky. Proč nelze jen šipkami, to netuším. Ale je to o zvyku a navíc v OSD menu netrávíte tolik času.
Anglické menu z PDF manuálu
Fotografie OSD menu v češtině


Samotné OSD menu je dost obsáhlé a najdete v něm hlavně korekce obrazu, volby pro změnu barvy plátna a šestiosé barvy. Pokud patříte mezi fanoušky barev, budete jistě spokojeni. Jediné, co mě lehce chybí, jsou nějaké dva režimy. Jeden pro noc a druhý pro den. Rychlé přepínání pomocí dálkového ovladače by bylo super. Ve dne je často potřeba barvy nastavit trochu jinak než v noci. Bohužel to nebývá u projektorů standardem. Jediné rychlé změny se tedy odehrávají na poli jasu a jeho Eco resp. SmartEco režimu.

Mnohé také potěší kompletně počeštěné OSD menu. Díky tomu se v něm vyzná opravdu každý. Sice sem tam narazíte na drobné zaškobrtnutí v překladu a fonty mají problémy s diakritikou (písmena s diakritikou mají sem tam jiný font), ale to jsou jen drobnosti, které jistě rádi přehlédnete vzhledem k široké nabídce OSD menu.

 

Nejnovější články
LG HU70LA, nový 140" 4K projektor LG HU70LA, nový 140" 4K projektor
Společnost LG uvedla nový 4K projektor HU70LA, který nabídne velkou úhlopříčku obrazu, vysoké rozlišení, a to vše za vcelku příznivou cenu. Pochopitelně bude podporovat i funkce typické pro chytré televize.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p
Sony představilo novou profesionální kameru FX9, která se může pochlubit spoustou zajímavých technologií. Její full frame 6K čip poskytuje kvalitní 4K záznam s oversamplingem, umí 4K 120p i 10bitový 4:2:2 interní záznam.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
11.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV 8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV
Samsung chce protlačit 8K z naprostého high-endu alespoň do vyššího mainstreamu. Proto představuje svůj doposud nejmenší 8K model, QLED televizi Q900 s 55" úhlopříčkou a o něco nižší cenou než u větších modelů.
10.9.2019, aktualita, Milan Šurkala