www.tvfreak.cz
>
>
>

BenQ MW663: ideální do každé domácnosti?

BenQ MW663: ideální do každé domácnosti?
, , recenze
Chcete si užít kino i doma? LCD televize vám svou velikostí nestačí a LED projektory stále nemají tak velký výkon? V tom případě máte jedinou možnost. Klasický projektor s lampou a DLP technologií.
K oblíbeným
reklama

Dálkové ovládání


Dálkové ovládání patří k těm menším, avšak ne zcela miniaturním. Stále jej pohodlně schováte do ruky, a tak při prezentaci nebude rušit vaše vystupování. Lze číst prezentace z USB, takže nejste odkázáni na počítač a často ovládání pomocí myši. To sice patří dnes již mezi standard, ale stále potěší.

Tlačítka jsou gumová a jsou hodně měkká. Po chvilce se na ně nalepí hodně prachu a vyčistit je dá docela zabrat. Díky hmatovému a barevnému rozlišení některých tlačítek však na popisky téměř nemusíte koukat a po pár minutách přesně víte, kde se jaké tlačítko nachází.

K projektoru je dodáván zdarma i USB WiFi dongle. Ten z projektoru udělá tradiční Access Point a pomocí webových stránek, k nimž se připojíte, můžete projektor ládovat daty, resp. prezentací atd. Existují také aplikace pro Android a iOS s názvem EZ QPresenter přímo od firmy BenQ. Díky nim můžete přes telefon do projektoru posílat Office dokumenty, prezentace, PDFka a obrázky. Nelze však posílat videa, což je docela logické. Komprimovat video v tabletu - na to zatím výkon nemají.


OSD menu


Grafická podoba OSD menu patří mezi takový standard od BenQ. Je jednoduché a relativně přehledné. Trochu zamrzí neustálé mačkání tlačítka "menu" pro opuštění jedné záložky. Proč nelze jen šipkami, to netuším. Ale je to o zvyku a navíc v OSD menu netrávíte tolik času.
Anglické menu z PDF manuálu
Fotografie OSD menu v češtině


Samotné OSD menu je dost obsáhlé a najdete v něm hlavně korekce obrazu, volby pro změnu barvy plátna a šestiosé barvy. Pokud patříte mezi fanoušky barev, budete jistě spokojeni. Jediné, co mě lehce chybí, jsou nějaké dva režimy. Jeden pro noc a druhý pro den. Rychlé přepínání pomocí dálkového ovladače by bylo super. Ve dne je často potřeba barvy nastavit trochu jinak než v noci. Bohužel to nebývá u projektorů standardem. Jediné rychlé změny se tedy odehrávají na poli jasu a jeho Eco resp. SmartEco režimu.

Mnohé také potěší kompletně počeštěné OSD menu. Díky tomu se v něm vyzná opravdu každý. Sice sem tam narazíte na drobné zaškobrtnutí v překladu a fonty mají problémy s diakritikou (písmena s diakritikou mají sem tam jiný font), ale to jsou jen drobnosti, které jistě rádi přehlédnete vzhledem k široké nabídce OSD menu.

 

reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik