A.C. Ryan PLAYON!HD a HD Mini: králové multimédií

A.C. Ryan PLAYON!HD a HD Mini: králové multimédií
, , recenze
U nás nepříliš známý výrobce A.C. Ryan nám poskytl na test dvě multimediální centra. V obou případech dostaneme bohatou výbavu, výkonný hardware a precizní zpracování. V čem se však liší a co nabídnou oproti konkurenci?
K oblíbeným
reklama
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)
Než se dostaneme k menu a ovládání, pojďme si ještě představit většího sourozence. Ten se na trhu prodává pod označením A.C. Ryan PLAYON!HD a na rozdíl od přechozího modelu je jeho výbava srovnatelná s nedávno testovaným Acer Aspire RevoView RV100 či WD TV Live Hub.

Podstatným rozdílem oproti menšímu modelu je přítomnost pevného disku (Samsung HD103SI - 1000 GB), který s sebou přináší několik pozitiv, ale také větší rozměry a slyšitelný provoz. Právě rozměry jsou prvním znakem, díky kterému tyto dva přehrávače bezpečně odlišíte.

Obsah balení:
• Síťový přehrávač A.C.Ryan PLAYON!HD
• Napájecí adaptér
• Instalační „rychlý“ manuál
• Dálkové ovládání a baterie
• HDMI a další kabeláž


Vzhled


Již první „zalovení“ v krabici dává tušit, že za moment se objeví jedno z větších multimediálních center. Pokud však budou dodrženy všechny slibované parametry, nebude mít tento model zase tak špatný poměr velikost/výkon. Po stránce designu se setkáváme takřka s identickým tělem jako v předchozí kapitole.


- pro zvětšení klikněte -

Přední část se tentokrát vyhnula jakýmkoliv technologickým popiskům a pouze v jeho středu umístil výrobce tlačítko pro spuštění systému. Bohužel i zde máme znovu tu čest s lesklou povrchovou úpravou tohoto panelu, tedy dokonalý lapač otisků a prachových smítek.


- pro zvětšení klikněte -


- pro zvětšení klikněte -

Nicméně zásadní změna nastává až na bocích přehrávače, kde je tentokrát umístěna čtečka karet, dvojice USB a také USB slave (pro připojení k PC). Tyto vstupy a výstupy se týkají pouze pravého boku, pro levý již žádný konektor nezbyl.


- pro zvětšení klikněte -

Zadní strana nám po obrazové stránce nabízí obvyklý standard, nicméně důležitá je především přítomnost HDMI konektoru. Zvuk lze vyvést optickým výstupem a trochu nezvykle i koaxiálním.


Pevný disk je tentokrát přístupný velmi lehce, stačí povolit dvojici šroubků...


... a celý disk vysunout mimo šasi, díky tomu bude případný upgrade hračkou.

Přehled osazených konektorů:
• HDMI 1.3
• Kompozitní výstup
• Komponentní výstup
• Digitální optický audio výstup
• Digitální koaxiální audio výstup
• 2x USB 2.0 (USB-A), 1x USB 2.0 Slave (USB-B)
• RJ-45 síťový konektor
• Čtečka karetDálkový ovladač dodaný k tomuto většímu modelu je naprosto identický s tím, který jsem popisoval u modelu HD Mini. Znovu musím vyzdvihnout nadstandardní velikost a mnohem použitelnější ergonomii než u některých modelů konkurence.


Větší přehrávač = více příslušenství


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik