Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od radon
Asi tak, dál jsem dva díly a konec. Jak nasadila ta jeden a pulmetrova šmudla karate na ty vesmírné obludy a všechny je skopala na hromadu, nedokázal jsem už čekat na díl, ve kterém se projeví její lesbické sklony a musel jsem si pustit něco nekorektního.
Odpovědět0  0
jak funguje v praxi HDR u projektorů? Sám jsem provozoval LED projektor a dosáhnout černé na plátně bylo nemožné, čím více svítilo okolí té černé plochy, tím jsem měl v pokoji jasněji a dynamika obrazu byla ... no slabá, Alespoň když to tedy porovnám se svou HDR TV.
Možná se stěnami natřenými načerno, ale kdo to doma má ...
Odpovědět0  0
souhlas, tahle řada se mně líbila a to nejsem žádný fanoušek Star Treku. Zato řada Discovery, tu jsem ani nedokoukal. Takže se těším.
Odpovědět0  0
hmm, proč ale tady schází ten úplně nejzákladnější parametr u všech projektorů nechápu ... asi je to 4K model :­-)
Odpovědět0  0
ani nevím, jsou u nás už dostupné nějaké 8K zdroje videa ? ­(tedy mimo nějakých demo reklam)
Odpovědět0  0
nová TV Samsung ze sedmičkové řady mne opravdu nepřesvědčila, poměrně dost videí mělo problém. Některé 4K demo stažené z netu nešly přehrát, to že neumí DivX a DTS je známé, ale vypekly mně třeba i u videa z mého Sony mobilu. Naproti tomu KODI na mé Sonce nemá problém s ničím. Takže jak někteří na Android v TV nadávají, pro mne by to u nové TV byl zásadní parametr.
Odpovědět1  0
mám to vyřešené pomocí 2 malých krabiček už cca 2 roky, cena byla v součtu určitě nižší.Ale jinak fajn, že to spojili do jednoho kusu :­-)
Odpovědět1  0
zjednodušeně? V sluncem zalitém pokoji skoro v ničem, večer v tmavém pokoji bude mít místo více či méně šedé barvy pestrou paletu šedých tónů včetně sytě černé. I na těch pruzích nad a pod širokoúhlým filmem. Doporučuji ideálně vyzkoušet na prodejně, ale pokud nepřesvědčíte prodavače, aby na celé prodejně zhasl světla a počkal až si oči zvyknou na přítmí, nebude to k ničemu :­-)
Odpovědět0  0
Soundbar porozumí zvuku a optimalizuje nastavení pro každou scénu ... paráda, ale co si pod tím mám představit u svého nejoblibenějšího žánru, filmů pro hodně dospělé diváky? Snad ještě dokonalejší vtažení do děje? Budoucnost vypadá zase o něco lépe ...
Odpovědět0  0
a od střední třídy bych čekal více. Od Samsungu za 15k se liší jen tím HDR ­(tedy umí ho i ten za 15k, ale má nižší jas­). Ovšem pro mne, který má vše na NAS serveru je ten přehrávač nepoužitelný, takže další krabička a ovladač. Když si uvědomím, že ten Samsung za 15k uměl bravurně komunikovat s mobilem Samsung ­(zoom fotek, ovládání videoklipů­), ale mizerně komunikoval s mobilem Sony XZ2c ­(jen fotky, videa z mobilu odmítl přehrát­), byl bych k té TV opatrný. Bude vhodná jen pro někoho ...
Odpovědět0  0
děkuji, jak jsem psal předběžně to vypadá na model Samsung UE65NU7093, tedy kombinace levné TV s HDR10+. Asi to moc využitelné nebude a zaměřím se při výběru i na neHDR modely ... :­-)
Odpovědět0  0
a­) jak je to s HDR obsahem při přehrávání z USB? Podporují to TV? ­(třeba HDR z mého mobilu­)
b­) na levných TV ­(do 20k­) s uvedenou podporou HDR ­(nízký jas­) ten efekt v podstatě není vidět?
c­) prodavač tvrdil, že TV s HDR mají lepší obraz i při běžném TV vysílání, výrobci uměle upravují dynamiku obrazu aby byla líbivější ... o prodavačích mám své mínění, ale co když je na tom trocha pravdy
Vybírám TV pro rodiče, velkou a levnou ­(něco jako Samsung UE65NU7093 s HDR10+)
Odpovědět0  0
no teda, čekal jsem jasné rozhřešení a zadupání RGBW do země ... :­-­) Tak tím líp, alespoň nemusí být ­"podvedení­" zákazníci zoufalí.
Co ale nechápu je důvod, proč je RGBW výrobně levnější. Ten panel přece obsahuje stejný počet bodů, elektronika musí obsluhovat stejný počet bodů a provádět složitější přepočty, pouze ta barevná RGB blána před LCD displejem, ten RGB filtr, má o jednu barvu navíc. Co jsem nepochopil?
Odpovědět0  0
Jinak nenabizi s ohledem na cenu nic co by jini neumeli lepe. Osobne bych Ambilight bral, ale ne za cenu flekateho cerneho pozadi. I kdyz prave diky Ambilightu by ty chyby v realu nemusely byt tak patrne.
Odpovědět0  0
Mám předchozí 46ES7000 a problém ­"se zapíše z 95% název pořadu před nahrávaným programem­" jsem zatím nezaznamenal. Sedí přesně čas s časem v TV? Nebo to možná dělá jen u kanálů­/muxu který jsem nezkoušel.
Jestli mně něco vadí, jsou to drobnosti ­(Smart fce ani ovládání gesty­/hlasem skoro nepoužívám­). V testu zmiňujete bezproblémový MPEG2, ale vsadím se že v praxi při přehrávání DVD ripu ­(takový ten s adresářem VIDEO­) nebude fungovat přetáčení filmu a mezi VOBy bude na zlomek vteřiny tmavý přechod.
Ale obecně je pořád nadprůměrná, většina TV má těch bolístek prostě více. Teda kromě té zmiňované Sony, ale to je zase cenový úlet.
Odpovědět0  0
HDMI si nejsem jistý, většinou se používá pro dopravu dat směrem do TV. Zvuk přes SCART by neměl být problém, jen je třeba koupit příslušné kabely ­(SCART­-cinch­) nebo si je nechat udělat. Sám jsem to rodičům pořizoval a bylo to celkem bez problémů ­(až na zvuk DTS z přehrávače, to SCART nedal­).
Další běžné řešení je optika ­(pokud ji TV má­).
Odpovědět0  0
Ty perfektní barvy jsou způsobeny ­"jen­" poctivou firemní kalibrací nebo je v tom něco více ­(barevná teplota LED podsvětlení, lepší barevné filtry před LCD apod...?­) tedy něco co konkurence nedokáže?
Koupil jsem si totiž teď loňského Samsunga 46ES7000, který má také VA panel s velmi hezkým kontrastem a jsem spokojený, jen si po přečtení tohoto článku nejsem jistý jestli se nedá z těch jeho barev vyždímat více, než co nastavili u Samsungu.
Mimochodem kupoval jsem ho za 25.000 Kč, což je teda v porovnání s touhle cenou ... no ehm síla :­-­)
Odpovědět0  0
neboli stejné parametry jako má dalších 5 LED projektorů ... už by se mohl někdo odvážit narvat tam Full HD čip ­(ovšem ne za cenu toho LED­/laser projektoru Acer)
Odpovědět0  0
čím věhlasnější značka, tím více jde na ruku TV společnostem, to je jasný fakt. A pro TV společnosti je snadný recording, snadné předání nahrávky kamarádovi a schopnost rychle přeskočit reklamu nežádoucí vlastnost, to je další fakt.
To že je nutné k TV přikoupit externí HDD bych jako podvod na zákazníka neviděl, ale jinak souhlasím, že namísto ptákovin typu smart a 3d by spousta z nás uvítala dvojitý TV tuner umožňující nahrávání na pozadí, timeshift využívající RAM paměti do PC ­(4GB = 700Kč­) netrpící omezeným počtem zápisů jako flash nebo 256kb flash paměť na ukládání EPG abych nemusel po každém zapnutí přepínat mezi 4­-mi muxy pro jeho načtení.
Ale nemá smysl brečet, voják se stará = voják má. Můžete čekat až Apple s velkou pompou představí nový produkt s nějakým futuristickým názvem, krabičku kterou umístíte někde v bytě a ta vám bude do všech iProduktů dodávat a synchronizovat hudbu, filmy, domácí videa z mobilů, nahrávat TV vysílání atd., vystát si na ni jako ovce frontu a zaplatit nekřesťanské peníze ... nebo si ji koupíte hned, nebude mít iCool název, ale bude mít Cool cenu a budete mít ty funkce hned. Tedy na mobilu si zobrazíte EPG ­(při vypnuté TV­), nakliknete záznam, ten se provede ve formátu čitelném všem ­(.ts­), nezávisle na TV a přehrajete si ho ­(třeba současně­) na tabletu, notebooku i MM přehrávači. Říká se tomu NAS s externím USB tunerem.
Odpovědět1  0
Se divím, že Dash nezmínil jako důvod neúspěchu 3D nepříjemné pocity, namáhaní očí a obecně nechuť nasazovat ­(další­) brýle.
Naopak 4K slibuje jen pozitiva, jestli ale bude mít pomalý nástup, bude to špatným poměrem cena­/výkon v kombinaci s velikostí běžného ­"Non USA­" pokoje. Na vzdálenostech 2­-3 metry totiž lidem bude stačit 50­" TV s full HD a nebudou ochotni připlácet si dvojnásobek za 80­" TV, u které si ukroutí hlavu.
Odpovědět1  0
dík, i když nepotěšilo. S takovou nechápu, proč do těch telek nějaké fce pro přehrávání vůbec implementujou :­-­(
Jestli to tu bude číst někdo, kdo bude mít tip na telku která přehraje mkv i vob, tak pls o tip.
Odpovědět0  0
pro majitelé NAS serveru existuje levnější varianta, do svého Synology jsem zastrčil obyčejný PCTV Nanostick USB tuner za litr a dokoupil aplikaci ­(http:­/­/dvblogic.com­/en­), za necelých 2k to umí totéž, časem si mohu přikoupit další tunery, přehraji to na VLC nebo XBMC, mobilu i tabletu, programování záznamu na mobilu = pohoda. Námitky, že je nutné kupovat ten NAS neberu, protože i bez toho TV tuneru to byl jeden z nejlepších nákupu IT co jsem provedl :­-)
Odpovědět0  0
1­) u všech fotek které mám k dispozici ­- pokud jsou všechny ze stejného foťáku, vyzkoušet i jiné jpegy ­(z webu, z mobilu ...­). Pokud pojedou jen některé, porovnat ­(objem, rozlišení, barevný prostor ...­)
2­) je na PC i na IAMMu nastavená stejná skupina ? Typicky WORKGROUP
Odpovědět0  0
pro mne to už není, 5 let jsem používal HTPC ­(MediaPortal­) a celou dobu jsem toužil po takové malé krabičce. Jenže celou tu dobu jsem také řešil problémy ­(ovladače, update windows a s tím spojené nefunkčnosti atd.­). Navíc pro mne je MM centrum = něco co pracuje i s 1­-2 TV tunery.
Všechny tyhle věci už dnes zvládnou hloupé MM krabičky, snad s výjimkou surfování na TV ­(a na to je zase lepší tablet­).
Takže žádné PC už do obýváku nechci, jestli něco jiného, tak možná krabičku s Androidem :­-­)
http:­/­/www.youtube.com­/watch?v=FCcglLSqkAA
Odpovědět0  0
pro Josefa1:
- max. svítivost se v praxi skoro nepoužívá ­(dobré tak do prostor kde svítí sluníčko­)
- ty 3D brýle jsou tmavé, podobně jako sluneční brýle, takže proto
- já používám 5x15W zářivky a je to tak akorát :­-)
Odpovědět0  0
můj HTPC měl po uspání neměřitelnou spotřebu ­(tzn. méně než 5W­), takže to u téhle krabičky považuji také za zbytečnou SW chybu. Je to sice ­"jen­" 520 Kč za rok, ale z toho tak 300 Kč naprosto zbytečně spálených v elektrárně. Kdyby bylo řešení složité nebo drahé, neřeknu ani slovo, ale není .. prostě to odflákli ... snad nový firmware
Odpovědět0  0
ok mrknu, i když mně už to bude na dvě věci ... takové info jsem potřeboval před koupí a hledal bych ho v recenzi jako je tahle... a nenašel. Nejspíš už je vše vychytané :­-)
Odpovědět0  1
já hlasuji pro pasivní, ale na TV s dublovaným počtem sloupců­/pixelů :­-)
Odpovědět0  0
děkuji za test, ale nějaké praktické poznatky z provozu by nebyly? Když vidím úplně stejné menu jako má můj NTR­-20, tak by mne zajímalo zda:
- názvy nahraných TV pořadů odpovídají skutečnosti ­(mně se zobrazuje název předchozího pořadu­)
- zda se stále chová tak, že pokud při sledování filmu má sepnout na pozadí záznam TV, tak se film přeruší, musím odklikat že souhlasím a pak se zase proklikat k filmu a v něm dohledat místo kde jsem skončil ­(pěkný opruz 2­- 3 min hledání­)
- EPG by se u dvoutunerového přístroje už mohlo chovat inteligentněji ­- uvítal bych možnost sledovat při procházení a programování EPG obraz a zvuk ze stále stejného TV programu. Teď to mám tak že prozkoumat EPG u 10 následujících TV programů = 10 přepnutí kanálů :­-­(
- po ukončení nahrávání se mně často nevypne externí disk, u toho interního to funguje? ­(co spotřeba při naprogramovaném záznamu, umí se v takovém případě přístroj uspat?­)

Jinak ve fci mediálního přehrávače jsem s přístrojem spokojený, pouze ten TV modul a trochu nepřehledné dálkové ovládání mne prudí :­-(
Odpovědět0  0
asi jsem tupý, ale z toho článku jsem vůbec nepochopil, jak to teda funguje. Optický filtr znám z fot, nano dírky si umím představit taky, ale jak s tím dokážou lokálně a rychle měnit jas ?
Odpovědět0  0
tak to rád slyším, že s tím LG něco udělalo, protože ta naše LG je opravdu plazma a tak nemůžeme riskovat černé boční pruhy, máme je šedé a to dost ruší. Naše TV je stará cca 1,5 roku.
Jen si nejsem jistý zda nepopisujete chování při příjmu analogové TV, my chytáme digitál a u něj pokud se nepletu TV nedetekuje zda obraz obsahuje pruhy, ale natvrdo přepíná formáty podle informace vysílané v signálu.
Odpovědět0  0
dík za recenzi. Také bych se přidal k těm co požadují zlepšit testy mkv a vytvořit srovnatelné a reálné podmínky pro testy spotřeby.
Kromě toho bych si dovolil požádat ještě o jedno ­- test jak se vyrovná se zobrazením formátu 4:3.
Považuji to za naprosto základní věc, která bude ovlivňovat kvalitu a pohodu při sledování TV na dlouhé roky. Mám možnost srovnávat jak se s tím popraly dvě různé značky a asi proto na to mám vyhraněný názor.
a­) úplně nejhorší zkušenosti mám shodou okolností s TV LG ­- ta umí automaticky režim 16:9 fullscreen nebo 4:3 s šedými pruhy. Mimo to můžu ručně formát 4:3 zvětšit dvěma napevno danými Zoomy, jeden stále s bočními pruhy, druhý už fullscreen, ale za cenu neúnosně velkého ořezu obrazu
b­) lepší varianta je Panscan u mého HTPC ­- když naskočí pořad 4:3, obraz se AUTOMATICKY roztáhne přes celou obrazovku, ale nerovnoměrně, střed je nedeformovaný, na krajích je obraz více roztažený, většinou je to nepostřehnutelné.
c­) další skvělá varianta je u mé TV Samsung ­- jednou jedinkrát si nastavím jak se má zobrazovat formát 4:3, přičemž mohu obraz LIBOVOLNĚ deformovat na výšku a ořezávat, lze tak najít kompromis mezi pevnými zoomy varianty a­) které příliš ořezávají obraz a obraz mohu jen lehce zdeformovat tak, že si toho oko nevšimne. Podstatné je opět, že se obraz bude přepínat AUTOMATICKY, takže jestli jde po sobě 6 reklam při kterých se střídají formáty, nemusím ani jednou sáhnout na DO, obraz je pořád přes celou obrazovku a subjektivně mám pocit, že je vše vysíláno 16:9

Hmm, tochu jsem se rozepsal :­-­), ale nemůžu si pomoci. Měl jsem možnost obě varianty doma po několik dnů porovnávat, variantu a­) mně dokonce doporučil ­"profesionální­" prodavač, jako že ji doma používá a je naprosto spokojený a tak si říkám, že je nutná osvěta ­(a tlak na výrobce i prostřednictvím takovýchto recenzí­).
Odpovědět0  0
co znamená ­"mini 1T­" ? Pokud ­"2,5 palcový 1TB­" tak nemáš moc na výběr, třeba tenhle:
http:­/­/www.atcomp.cz­/zbozi­/hdd­-2­-5­-1tb­-wd10tpvt­-scorpio­-sata­-5200rpm­-8mb­/detail.aspx?p=z:156449
a k němu libovolnou krabičku.
Ale osobně si myslím, ře vyvážený přístup jak tohle řešit je buď:
HD přehrávač typu Asus O!Play + levný externí 2,5­" disk cca do 320 GB
nebo pro náročnější uživatele
HD přehrávač typu Asus O!Play + NAS s 1­-2 TB 3,5­" disky
protože u větších kapacit pořídíš za cenu 2,5­" 1TB disku hned 2ks 3,5­" disků ... a NAS má více výhod ­(zálohování, torrenty, lze ho někam schovat, takže je tichý ...)
Odpovědět0  0
- lidé kteří preferují nízkou cenu, přehrávají filmy přes PC a stačí jim nižší kvalita zvuku, používají tvé řešení
- ti kteří mají PC připojený k velké TV ­(nejlépe trvale jako HTPC­) potřebují ozvučit větší prostor a proto si kupují něco takového ­(http:­/­/www.pixmania.cz­/cz­/cz­/4121050­/art­/philips­/sestava­-domaci­-kino­-hts30.html­). Schválně jsem vybral levný model protože chceš nízkou cenu, ale musel by sis dohledat který z těch levných AV má příslušný audio vstup ­(HDMI nebo alespoň optický­)
Pozn.:velkou drahou audio techniku si nekupují lidé proto, aby ji ­"v paneláku vyuzili naplno­", ale protože malé ­(průměrem­) levné reproduktory už z principu nemůžou zahrát kvalitně ­(přečti si to celé vč. diskuze, cena z Německa není tak vysoká ­- https:­/­/www.svethardware.cz­/recenze­-onkyo­-htx­-22hd­-digitalni­-herni­-sen­/28621­)
- pokud ale trváš na své cestě, můžeš zkusit něco takového ­(http:­/­/www.dolby­-dekoder.cz­/­)
Prostě možností je spousta :­-)
Odpovědět0  0
takže na filmy doporučuješ bez výhrad ? DTS mně nevadí, filmy pouštím přes receiver, ale pořebuji u MKV mít možnost přepínat audiostopy a titulky. Pokud ta TV tohle umí, tak smekám :­-­)
Odpovědět0  0
spotřeba ve standby se u řady TV pohybuje ve dvou úrovních
- větší bývá několik minut po vypnutí ­(nebo trvale pokud je povoleno v menu­) aby si TV zkontrolovala nějaké fce ­(stažení EPG, kontrola firmware ...­)
- po několika minutách ­(desítkách minut­) se TV konečně uspí a spotřeba klesne třeba jen na 1W
Odpovědět0  0
radon (47) | 8.9.200910:37|Kam s videem?
Poslední věta to vystihuje, ideální řešení neexistuje. Všechny řešení mají společný problém, nejistou životnost. U DVD­/BD bych se spolehl tak na 5­-10 let, u HDD podle vytížení tak 5 a více let. Stačí ale špatné zacházení ­(DVD v poličce na kterou svítí sluníčko nebo HDD který je hodně vytížený nebo přenosný­) a do roka můžeme přijít o data. Takže jediná jistota je zálohovat a mít více kopií. U fotografií jsem to řešil DVD­-RAM, ale u HD videa nic takového neexistuje, takže mám malý NAS server na multimédia s 1TB diskem, díky Linuxu je malá pravděpodobnost zavirování a následného poškození souborů, jednou za čas složky Foto a Kamera zazálohuji na externí disk a kromě toho ještě tyto HD videa konvertuji na DVD ­(pro jistotu a také kvůli kompatibilitě­).
Na druhou stranu je současná situace pořád lepší, než když naši dědečkové filmovali na 8mm kamery, neměli možnost filmy zálohovat, hrozilo poškození v promítačce, barvy časem vybledly, snímky se poškrábaly. Teď jen musíme archívy čas od času převést na nové média. Pokud se časem objeví nové kodeky, tak i překonvertovat, ale to bude určitě s vyšším datovým tokem, takže kvalita bude zachována.
Odpovědět0  0
NVIDIA­/ATI akcelerace se objevila už ve verzi 7, zkoušel jsem CUDA ­(NVidia GTX260­) na mém postarším Core2 Duo u 50 sec videa 1920x1080i :
- jen sw to trvalo 5min 20 sec
- s podporou GPU jen 2min
Pro někoho je třeba VGA karta za 3500Kč moc drahá, ale s ohledem na ceny HD kamer a to, že už za rok bude taková VGA karta za polovinu je to urychlení přes GPU dobrá zpráva :­-)
Odpovědět0  0
jako čerstvého majitele kamery mne to bude extrémně zajímat, protože čím více se v tom nimrám, tím více otázek se objevuje :
- který sw zvolit na střih s ohledem na rychlost ? ­(u mne pro AVCHD­)
- který umí střih bez rekomprese ­(něco jako znám z VirtualDubu­)
- a pokud s rekompresí, zhoší se při ní kvalita obrazu ?
- jak bude probíhat namlouvání komentáře do zvukové stopy ?
- který sw zvolit na export do DVD ?
- jaký přehrávač zvolit na HD kvalitu ­(BD player nebo HDD něco jako Popcorn­) ?
Odpovědět0  0
tento týden jsem to řešil a nakonec nad HF­-200 vyhrála ­(asi starší­) HG­-20, kvůli 60GB integrovaného disku. Tak nějak jsem si říkal, že alespoň budu moci točit v 24Mb­/s, ale nakonec sem si žádného viditelného rozdílu mezi 17Mb­/s a 24Mb­/s nevšiml, takže je to asi jedno :­-­)
Obraz je hezký, ale nevěřím těm nápisům FullHD, ostrost odpovídá spíše tomu co znám pod HD Ready ­(720p­). Ovšem na ty moje domácí záznamy je to i tak luxus. Jestli mně něco vadí, tak ten zmiňovaný spínač, který rozhýbá kameru a hodil by se hledáček, ovšem ne za 5000Kč příplatek.
Odpovědět0  0
od TVFreaku jsem čekal víc, než jen souhrn toho, co si každý za hodinku postahuje z internetu. Bohužel bez možnosti si ty TV poravnat na shodném signálu, při stejném osvětlení, po důkladném nastavení parametrů obrazu ... je běžný kupující stejně ztracený a buď se spolehne na čísla cucaná z prstu ve firemních prospektech nebo poslechne rady prodavače, který ještě minulý týden prodával foťáky a jen opakuje to co mu nalili do hlavy při posledním školení ­(nezávislém školení vedeném pracovníkem nejmenované nadnárodní elektronické firmy­).
P.S. to LG má alespoň zajímavou novinku kterou ostatní nenabízí, recording na HDD který je součastí TV, u DVB­-T příjmu ideální řešení pro starší generaci. Tohle už měli dávno nabízet všichni, min. jako volbu.
Odpovědět0  0
70 W ? To máš dobré, mně bere menší bráška 37LE656 130W ...
Odpovědět0  0
radon (47) | 21.11.200819:40|HD televize: Úvod
spíše chtěl říct, že když má např. Samsung v dané úhlopříčce jednu HD ready TV ­(řada 4­) a v řadách 5,6,7,8,9 jsou už samé fullHD, tak si HD ready koupí leda šetřílek, který si nevidí na špičku nosu. Líp by udělal, kdyby ještě s koupí počkal a přišetřil si, než kupoval nejnižší model na který se pak bude několik let koukal. A to ne kvůli rozlišení, ale pro nový kontrastnější panel, lepší videoobvody, lepší podsvícení, výbavu jako jsou čtečky karet pro foťák apod.
Prostě fullHD hlavně proto, že do nich dávají výrobci lepší techniku ...
Odpovědět0  0
no tohle tady u nás zatím moc neoceníme, ale výrobci by se už dávno mohli pochlapit a mít u TV s DVB­-T tunery slot na 2,5­" HDD. Předpokládám, že pro ukládání digitálního streamu na disk nebo jeho přehrávání z disku by nebylo nutné přidávat žádné zásadní obvody ... stačil by ­"trochu lepší firmware­". No a kdo by chtěl, koupil by si disk za pár stovek a měl by timeshift i recording ... hodnotu přístroje by to výrazně zvedlo.
Odpovědět0  0
no pokudy by to vido chtěli upravovat, tak to může být pro majitele slabých NB trochu problém, ale ze všech těch známých co mají dnes digi kamery naprostá většina skladuje záznamy s tím, že je jednou sestříhá ... k čemuž asi nikdy nedojde. Takže maximálně vystřihnou pár hluchých míst a vypálí DVD. Téhle lenosti se přizpůsobí i kamery, vytáhnout SD kartu, strčit ji do TV, přehrát, přidat pomocí dálkáče pár inteligentních značek pro označení nepovedených záběrů a celé to později zazálohovat na ... na copak ? HDD pole, BD disky ? No to už je celkem jedno. Takže na vystřihání záběru není třeba žádný výkonnný CPU.
Kameru s nižším rozlišením si ­(tipnu­) nezvolí stejně jako si nezvolí TV s nižším rozlišením .. prakticky nebudou, pro výrobce se to nevyplatí. Na HD kameře bude sice volba nižší kvality, vyšší, nejvyšší ... ale každý Jouza stejně zvolí nejvyšší, i kdyby ji nevyužil. Prostě tohle všechno už tu bylo, známe to z foťáků ...
Odpovědět0  0
a co si na nich přehrajeme ?
Stejně zvítězí u přehrávačů ten formát, na který bude v půjčovnách a obchodech více titulů a u rekordérů ten, který bude vycházet levněji ... Časem budou všechny přístroje umět všechny formáty, ale opravdový vítěz bude ten viz výše.
Odpovědět0  0
nepůjde to, alespoň u 99,9% současných přístrojů, protože dekódování MPEG-4 požívá řádově náročnější matematické výpočty (proto je taky úspornější) a dosavadní přístroje na to maji slabé procesory, zvládající pouze MPEG-2.
Ale za rok/dva už budou takové přístroje za podobnou cenu a po čase už to bude jedno. Ale to se zase objeví něco nového ... vítejte v digitálním věku, kde se mění elektronika jako ponožky. Doba kdy TV vydržela 15 let skončila minulým stoletím :-)
Odpovědět0  0