Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

QNAP uvádí multimediální centrum

, , aktualita
QNAP uvádí multimediální centrum
Společnost QNAP představila světu multimediální přehrávač s označením QNAP NMP-1000, jenž funguje také jako NAS server (Network-Attached Storage). Dnešní doba se točí kolem HD obsahu, takže toto je zde rovněž patřičně zdůrazněno.
QNAP uvádí multimediální centrum
QNAP NMP-1000 je tedy síťový multimediální přehrávač s funkcemi NAS serveru, jenž se řadí do řady Turbo Station a vyznačuje se rovněž rozšířenou funkčností a úsporným provozem. Má tedy nabídnout dobrou kompatibilitu s různými audio a video formáty a stejně tak širokou konektivitu. Kromě toho budeme moci přes webové rozhraní stejně jako u jiných zařízení NAS spravovat soubory, nastavení klienta Bittorrent a provádět administraci.Uplatňuje se zde procesor Sigma Designs 8635, díky nemuž přehrávač zvládne přehrávání MKV (H.264), M2TS (BlueRay), AC3, PCM, DTS (včetně downmix), FLAC a dalších. Podpora je zajištěn také titulkům i s českými znakovými sadami CP-1250, UTF-8 a Latin2. U nich lze také nastavovat velikost fontu, jeho barvu a pozici na obrazovce.

Pro připojení externích zařízení tu jsou dva porty USB, dále eSATA, koaxiální a optický digitální výstup, S-Video a následně komponentní a kompozitní výstup. Pro připojení k síti tu máme Gb Ethernet a podporu protokolů Samba, NFS a FTP. Nejvíce se ale asi využije výstup HDMI 1.3a pro připojení k moderním televizorům.

Cena přehrávače byla stanovena na 9.990 Kč s DPH a ve výbavě kromě něj najdeme kabely HDMI a USB, dálkový ovladač, napájecí adaptér, síťový kabel, manuál a CD s utilitami.

Zdroj: TZ QNAP