Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Ptáme se za vás: Štěpána Jůska o EVOLVE

, , rozhovor
Máme tu vyhodnocení posledního rozhovoru série Ptáme se za vás, kde pokládáte otázky osobnostem ze světa spotřební elektroniky. Tentokrát se týkaly značky Evolve - odpovídal Štěpán Jůsko, produktový manažer pro videokamery.

Další rozhovor série Ptáme se za vás, v němž jste mohli pokládat otázky přímo vy - čtenáři TV Freaku, se týkal videokamer značky EVOLVE. A kdo vlastně odpovídal?


Štěpán Jůsko se představuje


Již 15. rokem pracuji ve společnosti Abacus Electric, kde mám na starosti část produktů značky EVOLVE. Mezi mé koníčky patří především parašutismus a focení. Když je trochu času, věnuji se horolezectví a v zimě rád jezdím na snowboardu. Jsem ženatý a mám dvě děti.
Štěpán Jůsko, produktový manažer pro videokamery EVOLVE


O značce EVOLVE (self promo)


Vítejte ve světě moderních technologií a designu za příjemnou cenu. Tento komfort má jméno EVOLVE a je pro vás k dispozici na mnoha trzích Evropy. EVOLVE ve svých výrobcích nabízí nejnovější technologie jako samozřejmost, nikoliv jako bonus za velký příplatek. Podpora výrobků EVOLVE nekončí jejich prodejem zákazníkovi, ale vylepšovány jsou také již prodané modely. Díky aktualizaci firmware lze do nich získat zdarma nové funkce. EVOLVE přináší na trh rovněž řadu specializovaných technologií usnadňujících používání produktů nebo přinášejících rozšířené funkce, jako je např. VirtualChannel nebo iConnect.

Zakoupením produktu EVOLVE získá zákazník kvalitní výrobek s atraktivním designem, s množstvím funkcí a maximální technologickou výbavou, která bývá u jiných značek za příplatek. Získá maximální českou lokalizaci, záruku a garanci pozáručního servisu. Bližší informace získáte na www.evolve.cz.

1. otázka od: Jakub Doležal


Současná kamera EVOLVE 4000HD Sport zvládá maximálně 1280x720 / 30 snímků. Plánujete v brzké době produkt, který nabídne 1920x1080 a přidá 60 FPS pro nižší rozlišení?


Štěpán Jůsko: Ano, začátkem léta uvedeme na trh kameru EVOLVE 4500FHD Sport, která bude umět rozlišení 1920x1080 při 30 fps a 1280x720 při 60 fps. Kamera bude vynikat i v mnoha dalších směrech.

2. otázka od: Jakub Doležal


Moderní kamery jdou velmi často bezdrátově propojit s telefonem či počítačem. Bude toto možné u kamer EVOLVE? Jde zejména o přenos záznamu či nastavení outdoor modelů.


Štěpán Jůsko: V tomto roce bezdrátové propojení neplánujeme. Příliš by to kamery zdražilo.

3. otázka od: Jakub Doležal


Pro natáčení videa jsou čím dál tím častěji využívány zrcadlovky. Sledujete tento trend s obavami, nebo se to prozatím nijak zásadně neprojevilo na úbytku prodejů?


Štěpán Jůsko: Trh s amatérskými kamerami klesá již několikátý rok za sebou. Ani ne tak kvůli zrcadlovkám jako spíše kvůli chytrým telefonům, které umí dnes velmi dobře fotit a natáčet video v HD či Full HD rozlišení. Proto jsme se také začali zaměřovat na segment outdoorových kamer, kam ještě natáčení mobily neproniklo a po kterých poptávka stoupá. Neznamená to však, že bychom opustili trh běžných amatérských domácích kamer. Spíše se snažíme udělat naše amatérské kamery zajímavějšími. Důkazem toho je model EVOLVE 3100HD Touch, který přináší 23násobný optický zoom a stabilizátor při zachování atraktivní ceny.

4. otázka od: Jakub Doležal


Svými produkty cílíte především na koncové zákazníky z řad běžných uživatelů. Budete v budoucnu směřovat svou pozornost v oblasti kamer i na profesionální segment?


Štěpán Jůsko: Nebudeme. Značka EVOLVE se zaměřuje na běžné uživatele. Profesionálové by stejně volili vždy kamery zaběhnutých značek, protože s nimi mají letité zkušenosti a příznivá cena pro ně není hlavním faktorem rozhodování.

5. otázka od: Jakub Doležal


Na trh se pozvolna dostávají kamery se schopností 3D záznamu. Připravuje EVOLVE model s podporou prostorového záznamu obrazu?


Štěpán Jůsko: 3D technologie pozorně sledujeme a počítáme s tím, že vstoupíme i do této oblasti. Vývoj amatérské 3D kamery však ještě nějakou dobu potrvá.

6. otázka od: Jakub Doležal


Jakou kameru využíváte při skocích z letadla? Pokud je to výrobek společnosti EVOLVE, předáváte vývojářům různé podněty na vylepšení?


Štěpán Jůsko: V tuto chvíli mám na přilbě testovací vzorek nové sportovní Full HD kamery na testování a vývojářům zasílám své postřehy a návrhy na vylepšení. Nová kamera bude mít kromě stabilizátoru například i vibrační odezvu, takže aniž byste se museli na kameru podívat, budete vědět, že je zapnutá či vypnutá.

7. otázka od: Jan Vítek


Plánujete přijít na trh se spotřebitelskými videokamerami, které se budou moci srovnat s hi-end modely zavedených firem (v ceně kolem 30 000 Kč) jako např. Sony nebo Canon?


Štěpán Jůsko: Neplánujeme, viz moje odpověď na 4. otázku. Naší politikou je přinášet zákazníkům produkty plně lokalizované a přizpůsobené středoevropským trhům při zachování příznivého poměru cena/výkon.

8. otázka od: Jan Vítek


Nabídnete v blízké budoucnosti i videokameru vybavenou optickou stabilizací, kterou jiní výrobci stále vylepšují?


Štěpán Jůsko: Zatím ne. Cena optické stabilizace je prozatím příliš vysoká a neúměrně by to naše kamery zdražilo. Elektronická stabilizace prošla v posledním roce velmi kvalitním vývojem a u naší kamery EVOLVE 3100HD Touch funguje téměř k nerozeznání od optické.

9. otázka od: Jan Vítek


V nabídce máte "pistolový" model EVOLVE 2100HD Touch. Uvedete v podobné cenové hladině na trh i kameru ve stylu Samsung HMX-E10, nebo je v této oblasti již příliš velká konkurence v podobě chytrých telefonů?


Štěpán Jůsko: Kameru ve stylu Samsung HMX-E10 neplánujeme. Situaci jste vystihli velmi přesně. Konkurence v podobě chytrých telefonů stále roste a ceny klesají.

10. otázka od: Karel Polívka


Jste spokojení s prodejností videokamer EVOLVE v České republice? Potažmo obecně s prodejností produktů této značky u nás? Které produkty se prodávají nejvíce a které nejméně?


Štěpán Jůsko: Když jsme před lety uvedli první digitální kameru HD ready (720p), byl to pro nás krok na neprozkoumané území. Byl to však krok správným směrem, protože poptávka po kameře s rozumným poměrem cena/výkon zde byla a rostla. To nám umožnilo pokračovat ve vývoji a uvést v krátkém sledu celou řadu digitálních HD kamer pro amatérské uživatele.

Obzvláště povedeným kusem je model 2100HD Touch, který ve dvou srovnávacích testech zvítězil nad početnou konkurencí mnohem zvučnějších jmen. Obdobná situace je ve všech dalších oblastech, kde EVOLVE nabízí své produkty. Při pohledu na statistiky prodejnosti, ať už v e-shopech nebo na Heureka.cz, můžete vidět, že pokud je v dané kategorii zařazen produkt značky EVOLVE, pohybuje se alespoň jeden z modelů na předních příčkách prodejnosti. Asi nejznámější a nejdiskutovanější oblastí posledních měsíců jsou mediacentra, kde patří EVOLVE k premiantům na trhu.

Doporučil bych vaší pozornosti např. recenzi mediacentra EVOLVE Infinity, která nedávno vyšla na TV Freaku. Který produkt se prodává nejméně ani říct nelze, protože když po něčem není poptávka, přestaneme to vyrábět. Naštěstí do takové situace se prakticky nedostáváme a pokud je nějaký produkt vyřazen, bývá to obvykle proto, že bude v brzké době nahrazen pokročilejším modelem nebo proto, že jeho funkci převzal jiný typ produktu.

Závěrem


Tímto děkujeme panu Jůskovi za zodpovězení všech otázek.

Redakce TV Freaku
reklama
reklama