Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Ptáme se za vás: Romana Vejražky z Epsonu

, , rozhovor
Ptáme se za vás: Romana Vejražky z Epsonu
Máme tu vyhodnocení posledního rozhovoru série Ptáme se za vás, kde pokládáte otázky osobnostem ze světa spotřební elektroniky. Tentokrát se týkaly společnosti Epson a projektorů - odpovídal Roman Vejražka, Visual Instruments Account Manager.
Ptáme se za vás: Romana Vejražky z Epsonu
Další rozhovor série Ptáme se za vás, v němž mohli pokládat otázky čtenáři TV Freaku, se týkal společnosti Epson. A kdo vlastně odpovídal?


Roman Vejražka se představuje


Je zodpovědný za prodej projektorů značky Epson v Česku a na Slovensku, světové jedničky v projektorech od roku 2001. Pro koncern Seiko Epson Corp. pracuje od roku 2002. Za úspěch považuje spokojeného zákazníka, který se vrací. Je fandou nových technologií zobrazování, filmu, mobilní komunikace a zrcadlovek Nikon. Ženatý, má 6letého syna Daniela a 4letou dceru Adélku.
Roman Vejražka, Visual Instruments Account Manager, Epson Europe B.V.


O společnosti Epson


Společnost EPSON je předním světovým dodavatelem produktů a řešení v oblasti tisku fotografií a práce s digitálním obrazem. Produktové portfolio je tvořeno vysoce kvalitními inkoustovými, laserovými a jehličkovými tiskárnami, dále pak multifunkčními tiskovými zařízeními, skenery, projektory a v neposlední řadě originálním spotřebním materiálem.

Společnost EPSON je součástí nadnárodního koncernu Seiko Epson Corporation. Od roku 2001 je společnost EPSON zastoupená na českém trhu ve formě organizační složky. Tým pracovníků zajišťuje prodejní a marketingovou podporu nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Společnost EPSON je držitelem certifikátů ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004.

Jak šlo pokládat otázky?


Po dobu 7 dní bylo možné pomocí psát otázky na našem fóru, kde je mohli ostatní registrovaní čtenáři hodnotit. Po týdnu redakce vybrala 10 otázek s nejlepším skóre, přidala případně vlastní otázky a zaslala je k zodpovězení.

1. otázka od: Ivo Mašek


Kdy bude na trhu filmový projektor EB-Z8000, který má anorganický LCD displej a používá vodní chlazení?


Roman Vejražka: Projektor EB-Z8000WU je běžně dostupný. Neprodává se v běžné prodejní síti, protože se jedná o velký instalační projektor. Najděte si prosím specializovaného partnera na projektory na www.epson.cz ve vašem regionu.

2. otázka od: Roman Posmyk


Epson údajně chystá novou projekční technologii, můžete nám přiblížit její výhody oproti stávajícím?


Roman Vejražka: Zřejmě máte na mysli novou reflexní technologii 3LCD pro high-end domácí kino. Představili jsme jí veřejnosti tento měsíc na veletrhu IFA Berlín 2010. Více informací naleznete zde.

3. otázka od: Karel


Běžně si pouštím filmy z DVD přes projektor. Kdy se dočkáme 3D projektoru s HDMI 1.4 k jednoduchému připojení 3D Blu-ray přehrávače?


Roman Vejražka: Epson se soustřeďuje na výrobu špičkových projektorů obrazu. Pro formát 3D není k dispozici jednotný formát, není prakticky k dispozici. Až bude připraven trh, obsah a standardy, tak Epson představí své 3D řešení. Aktuálně se televizorů s funkcí 3D prodalo méně než 3%, což by vzhledem k výrazně menšímu projektorovému trhu znamenalo velmi nízký počet a vysoké výrobní náklady. Osobně očekávám vyjasnění situace během příštích 3 let.

4. otázka od: Ivo Mašek


Jaké všechny výhody získám po zaregistrování výrobku firmy EPSON?

Doplňující komentář:
Platí toto pro všechny produkty od firmy EPSON?


Roman Vejražka: Registrace produktu je většinou spojená s nějakou akční nabídkou, jako například minulý měsíc úspěšné promo pro domácí projektory a Blu-ray přehrávač Philips zdarma. Registrace je podmínkou pro získání dárku, protože potřebujeme znát vaší adresu, kam vám dárek pošleme.

5. otázka od: David


Jaké jsou podle vás hlavní výhody projektoru v domácnosti? Proč by si ho měl zájemce pořídit?


Roman Vejražka: Projektor vám poskytne obraz, který vás svou velikostí neomezuje. Uhlopříčka 3 metry není pro projektor žádný problém. Na stejně velký obraz by bylo potřeba 9 plazmových TV o uhlopříčce 100 cm. Filmy budou jako v kině, vaše fotografie z dovolené dostanou reálný rozměr i hraní her na velkém plátně je skvělé.

6. otázka od: David


Proč bych si měl vybrat právě projektor od vaší firmy? Co mi můžete nabídnout oproti konkurenci?


Roman Vejražka: Epson se zabývá projektory více než 21 let a máme bohaté zkušenosti. Nabízíme v cenovém segmentu do 175 000 Kč 3-čipovou technologii místo běžné 1-čipové, což vám přinese až 3-násobný barevný světelný výkon. Epson integruje do projektorů nejnovější technologie, jako je projekce až na 4 projektory formou virtuálni plochy Windows přes WiFi, dlouhá životnost lampy až 6 000 hodin a technologie JetBlack u nejvyšší série domácích projektorů EH-TW5500.

7. otázka od: husky14


Jaké novinky chystáte pro nejbližší období? Na co se můžeme těšit?


Roman Vejražka: Epson připravuje nejmenší projektor s 3LCD technologií pro business použití řady EB-1775W. Projektor se do 3 sekund sám nastaví v horizontální i vertikální rovině proti plátnu/stěně tak, aby byl obraz pravoúhlý v obou směrech. Bez práce, automaticky. V lednu příštího roku přijdou na trh výše zmiňované projektory s novou Reflexni 3LCD pro dokonalý filmový zážitek.

8. otázka od: husky14


Kam podle vás směřuje vývoj v oblasti projektorů? Jak bude v budoucnu projektor vypadat?


Roman Vejražka: Projektory se budou dále zmenšovat až do kapesních rozměrů. Myslím tím reálné projektory, které se zatím objevují v podobě dnešních LED „hraček“ s výkonem 14 až 100 lm. Domácí projektory přinesou kvalitní 3D obraz, jakmile bude jasný standard v 3D formátech. Asi by vás nepotěšilo koupit si dnes 3D projektor, který za rok nebude kompatibilní.

9. otázka od: Martin


Kde vidíte největší slabiny současných projektorů, co je nutné řešit? Jak by měl podle vás vypadat ideální projektor pro domácnost?


Roman Vejražka: Všechny projektory mají nyní problém s chlazením. Dnešní světelné zdroje mají dostatečný výkon, ale mnoho odpadního tepla. To bohužel platí i pro výkonnější současné LED/Laser zdroje. Z toho plynou současné rozměry a hluk chladících ventilátorů. K ideálnímu projektoru pro domácnost se velmi blíží náš oceněný EH-TW5500. Vysoký nativní kontrast 6 500:1, s dynamickou clonou 200 000:1, interpolace obrazu pro neuvěřitelně plynulé video až 96 snímků/s FullHD z běžného Blu-ray disku a velmi tichý provoz 22 dB. Daní jsou větší rozměry, které vám nevadí, pokud máte projektor napevno a nepřenášíte ho.

10. otázka od: Jarin


Plánujete se věnovat také 3D technologii zobrazování?


Roman Vejražka: Epson se soustřeďuje na kvalitu zobrazovaného obrazu a nechceme zatím uvádět projektor 3D, který by v této překotné době standardizace 3D formátu dat i vysílání byl za rok nepoužitelný. Jakmile bude dostatek 3D obsahu a jasný formát, představí Epson své řešení. V našich vývojových laboratořích již testujeme naše koncepty.

Závěrem


Tímto děkujeme panu Vejražkovi za zodpovězení všech otázek.

Redakce TV Freaku