Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

První pohled: Viewster na TV od Panasonicu

, , aktualita
První pohled: Viewster na TV od Panasonicu
Panasonic začátkem srpna oznámil spolupráci s Viewsterem, službou typu video-on-demand, jež bude brzy dostupná pro novější televizory Panasonic (nejprve v Evropě, později i v USA). Vyzkoušet si ji ale můžete už teď, a to zcela zdarma.
První pohled: Viewster na TV od Panasonicu
Viewster je služba typu video-on-demand, jež nabízí půjčování filmů za 2 eura a měsíční předplatné za 10 eur. V následujících měsících by se měla začít objevovat postupně v jednotlivých evropských zemích. Panasonic ji plánuje prezentovat za měsíc na veletrhu IFA v Berlíně, přičemž Viewster je už teď ke stažení jako aplikace. Pro její spuštění je třeba mít letošní model TV od Panasonicu s technologií Viera Connect. Protože teď probíhá betatestování, které není nijak zpoplatněno, je nabídka filmů velmi omezená, ale to by se mělo po oficiálním spuštění výrazně zlepšit.

Viewster si stáhněte přes Viera Market jako aplikaci.Jakmile aplikaci spustíte, uvidíte tuto obrazovku.Filmy můžete třídit celou řadou způsobů a vybírat různé kategorie jako komedie, thrillery atd. Filmy můžete také přidávat do "Oblíbených" nebo jednoduše využít funkce Hledání k vyhledání konkrétního titulu.U každého titulu je krátký popis a většina filmů je dostupná v různých jazycích spolu s titulky.Nabídka filmů

Nabídka filmů je v současné době značně omezena. Mezi největší „trháky“ patří Muž se zlatou zbraní, Chasing Butterflies a Crap Shoot.

Jinými slovy: nabídka filmů je limitována na "bezplatné filmy" o kterých nikdy nikdo neslyšel - a proto je také Viewster v současné době dostupný zdarma. Jak bude filmová nabídka vypadat v budoucnu, není zatím jasné, dozvíme se to na letošní IFA.

Uživatelské rozhraní je příjemné, přes jednotlivá menu lze procházet bez problémů. Díky množství filtrů není problém najít žádaný film.


Kvalita obrazu

Kvalita obrazu je bohužel podobná jako u většiny podobných video-on-demand služeb, tedy nevalná. Na některé filmy se nedá ani dívat - na televizoru s větší úhlopříčkou je to pak prakticky nemyslitelné. Doufejme, že bude kvalita při oficiálním spuštění služby lepší.Před spuštěním filmu počítejte s 5-10 sekundami načítání. Využít můžete také tlačítek "posunout vřed" a "posunout dozadu", díky čemuž můžete film posouvat po pěti minutách.


Závěr

Viewster v současné době není kompletní službou video-on-demand, to však jeho tvůrci nyní ani netvrdí. Aplikace vypadá slibně, menu jsou propracovaná a díky velkému množství filtrů se snadno dostanete tam, kam chcete. Kvalitu obrazu je však třeba určitě zlepšit. Viewster je v současné době dostupný pro evropské televizory Panasonicu vyrobené v tomto roce s Viera Connect a vybraných Blu-ray přehrávačích od Panasonicu. Službu si můžete také stáhnout do některých TV od Samsungu a LG (Smart TV).

Zdroj: FlatPanelsHD