www.tvfreak.cz
>
>
>
>

První LG OLED 8K TV jde na trh, Evropané si ještě počkají

První LG OLED 8K TV jde na trh, Evropané si ještě počkají
, , aktualita
LG začíná prodávat světově první OLED TV s 8K rozlišením. Zatím pouze na domácím trhu, do Evropy a USA dorazí novinka až v příštím čtvrtletí. Zároveň jsme se dozvěděli první nástřel cen, která nevypadá vůbec příznivě.
K oblíbeným
reklama
Televizory s 8K rozlišením se sice už nějaký čas prodávají, ovšem všechny bez výjimky dosud využívaly technologii LCD. První 8K OLED TV představilo začátkem letošního roku LG a nyní se tato novinka konečně dostává do prodeje. Ovšem zatím pouze na domácím jihokorejském trhu. Výrobce potvrdil, že na vybrané americké a evropské trhy se televizor dostane ve třetím kvartále 2019, tedy mezi červencem a zářím. Cena zatím nebyla prozrazena, ale můžeme vycházet z částky pro jihokorejský trh.
 
 
Tamní cena činí 50 milionů wonů, v přepočtu 970 tisíc korun. Akce umožňuje nejrychlejším zákazníkům získat televizor za 40 milionů wonů, tedy 770 tisíc korun, a k tomu čističku vzduchu jako dárek. Není příliš pravděpodobné, že by evropští zákazníci mohli novinku získat o mnoho levněji než jsou výše uvedené částky. Jen pro srovnání, obdobně velká 8K QLED TV od Samsungu se na českém trhu prodává za necelých 400 tisíc korun. Největší 8K LCD TV od Sony potom v USA stojí v přepočtu okolo 300 tisíc korun, a to bez daně a dalších případných přirážek.
 
LG 8K OLED TV nese označení 88Z9 a využívá panel s úhlopříčkou 88 palců (více než 2,2 metru), zároveň se tedy stala největší OLED TV na světě. Obraz se skládá z 33 milionů pixelů, tedy čtyřnásobku ve srovnání se 4K a šestnáctinásobku proti Full HD. Technologie OLED přitom umožňuje kontrolovat každý z 33 milionů pixelů. Nedostatek obsahu v rozlišení 8K řeší druhá generace obrazového procesoru Alpha 9, který používá umělou inteligenci k dopočítání pixelů, takže může do 8K převést obsah ve 4K nebo dokonce Full HD.
 
Proti stejnému procesoru, který se objevil i v letošních 4K OLED TV, došlo ke zdokonalení procesu redukce šumu ze čtyř na šest kroků. LG 88Z9 si odnáší ještě jendo zajímavé prvenství. Jako první 8K televizor totiž přináší podporu standardu HDMI 2.1, který umožňuje přenos 8K videa při 60 fps. Všechny konkurenční modely postrádají HDMI 2.1, i když mohou používat některé funkce dostupné v tomto standardu.
 
LG přidalo také volitelné funkce z HDMI 2.1, jako je VRR (variabilní obnovovací frekvence), ALLM (automatický režim nízké odezvy) nebo eARC (přenos zvuku přes HDMI včetně Dolby Atmos). V případě audia stojí za zmínku také systém zabudovaných 80W reproduktorů, které umožňují vylepšit běžný stereo zvuk na 5.1kanálový.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů
Streamovací služba Netflix výrazně rozšiřuje svůj český záběr. Jednak přináší rozhraní v češtině, jednak přichází se značně širší nabídkou českých seriálů a filmů. Do konce roku má přibýt 150 dalších.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení
Streamovací služba Disney+ sice zahájí svou činnost až za měsíc, ale už dnes si ji můžete v některých zemích předplatit. Pokud zaplatíte rovnou 3 roky najednou, cena se dostane z $6,99 měsíčně v průměru na méně než 5 dolarů.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer
Sir Patrick Stewart se vrací do role kapitána Jean-Luc Picarda. Už za necelého čtvrt roku je tu Star Trek: Picard, což bude 10dílný streamovaný seriál, ve kterém uvidíme i další hrdiny z předchozích dílů vesmírné ságy.
8.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu
Streamovací služby jsou čím dál více důležitějšími zdroji příjmů a války mezi jednotlivými systémy nabírají obrátky. Amazon tak na svém Fire TV nechce nabízet aplikace od Disney, ten zase nechce zobrazovat reklamy Netflixu.
6.10.2019, aktualita, Milan Šurkala