www.tvfreak.cz
>
>
>
>

První LG OLED 8K TV jde na trh, Evropané si ještě počkají

První LG OLED 8K TV jde na trh, Evropané si ještě počkají
, , aktualita
LG začíná prodávat světově první OLED TV s 8K rozlišením. Zatím pouze na domácím trhu, do Evropy a USA dorazí novinka až v příštím čtvrtletí. Zároveň jsme se dozvěděli první nástřel cen, která nevypadá vůbec příznivě.
K oblíbeným
reklama
Televizory s 8K rozlišením se sice už nějaký čas prodávají, ovšem všechny bez výjimky dosud využívaly technologii LCD. První 8K OLED TV představilo začátkem letošního roku LG a nyní se tato novinka konečně dostává do prodeje. Ovšem zatím pouze na domácím jihokorejském trhu. Výrobce potvrdil, že na vybrané americké a evropské trhy se televizor dostane ve třetím kvartále 2019, tedy mezi červencem a zářím. Cena zatím nebyla prozrazena, ale můžeme vycházet z částky pro jihokorejský trh.
 
 
Tamní cena činí 50 milionů wonů, v přepočtu 970 tisíc korun. Akce umožňuje nejrychlejším zákazníkům získat televizor za 40 milionů wonů, tedy 770 tisíc korun, a k tomu čističku vzduchu jako dárek. Není příliš pravděpodobné, že by evropští zákazníci mohli novinku získat o mnoho levněji než jsou výše uvedené částky. Jen pro srovnání, obdobně velká 8K QLED TV od Samsungu se na českém trhu prodává za necelých 400 tisíc korun. Největší 8K LCD TV od Sony potom v USA stojí v přepočtu okolo 300 tisíc korun, a to bez daně a dalších případných přirážek.
 
LG 8K OLED TV nese označení 88Z9 a využívá panel s úhlopříčkou 88 palců (více než 2,2 metru), zároveň se tedy stala největší OLED TV na světě. Obraz se skládá z 33 milionů pixelů, tedy čtyřnásobku ve srovnání se 4K a šestnáctinásobku proti Full HD. Technologie OLED přitom umožňuje kontrolovat každý z 33 milionů pixelů. Nedostatek obsahu v rozlišení 8K řeší druhá generace obrazového procesoru Alpha 9, který používá umělou inteligenci k dopočítání pixelů, takže může do 8K převést obsah ve 4K nebo dokonce Full HD.
 
Proti stejnému procesoru, který se objevil i v letošních 4K OLED TV, došlo ke zdokonalení procesu redukce šumu ze čtyř na šest kroků. LG 88Z9 si odnáší ještě jendo zajímavé prvenství. Jako první 8K televizor totiž přináší podporu standardu HDMI 2.1, který umožňuje přenos 8K videa při 60 fps. Všechny konkurenční modely postrádají HDMI 2.1, i když mohou používat některé funkce dostupné v tomto standardu.
 
LG přidalo také volitelné funkce z HDMI 2.1, jako je VRR (variabilní obnovovací frekvence), ALLM (automatický režim nízké odezvy) nebo eARC (přenos zvuku přes HDMI včetně Dolby Atmos). V případě audia stojí za zmínku také systém zabudovaných 80W reproduktorů, které umožňují vylepšit běžný stereo zvuk na 5.1kanálový.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik