www.tvfreak.cz
>
>
>
>

První LG OLED 8K TV jde na trh, Evropané si ještě počkají

První LG OLED 8K TV jde na trh, Evropané si ještě počkají
, , aktualita
LG začíná prodávat světově první OLED TV s 8K rozlišením. Zatím pouze na domácím trhu, do Evropy a USA dorazí novinka až v příštím čtvrtletí. Zároveň jsme se dozvěděli první nástřel cen, která nevypadá vůbec příznivě.
K oblíbeným
reklama
Televizory s 8K rozlišením se sice už nějaký čas prodávají, ovšem všechny bez výjimky dosud využívaly technologii LCD. První 8K OLED TV představilo začátkem letošního roku LG a nyní se tato novinka konečně dostává do prodeje. Ovšem zatím pouze na domácím jihokorejském trhu. Výrobce potvrdil, že na vybrané americké a evropské trhy se televizor dostane ve třetím kvartále 2019, tedy mezi červencem a zářím. Cena zatím nebyla prozrazena, ale můžeme vycházet z částky pro jihokorejský trh.
 
 
Tamní cena činí 50 milionů wonů, v přepočtu 970 tisíc korun. Akce umožňuje nejrychlejším zákazníkům získat televizor za 40 milionů wonů, tedy 770 tisíc korun, a k tomu čističku vzduchu jako dárek. Není příliš pravděpodobné, že by evropští zákazníci mohli novinku získat o mnoho levněji než jsou výše uvedené částky. Jen pro srovnání, obdobně velká 8K QLED TV od Samsungu se na českém trhu prodává za necelých 400 tisíc korun. Největší 8K LCD TV od Sony potom v USA stojí v přepočtu okolo 300 tisíc korun, a to bez daně a dalších případných přirážek.
 
LG 8K OLED TV nese označení 88Z9 a využívá panel s úhlopříčkou 88 palců (více než 2,2 metru), zároveň se tedy stala největší OLED TV na světě. Obraz se skládá z 33 milionů pixelů, tedy čtyřnásobku ve srovnání se 4K a šestnáctinásobku proti Full HD. Technologie OLED přitom umožňuje kontrolovat každý z 33 milionů pixelů. Nedostatek obsahu v rozlišení 8K řeší druhá generace obrazového procesoru Alpha 9, který používá umělou inteligenci k dopočítání pixelů, takže může do 8K převést obsah ve 4K nebo dokonce Full HD.
 
Proti stejnému procesoru, který se objevil i v letošních 4K OLED TV, došlo ke zdokonalení procesu redukce šumu ze čtyř na šest kroků. LG 88Z9 si odnáší ještě jendo zajímavé prvenství. Jako první 8K televizor totiž přináší podporu standardu HDMI 2.1, který umožňuje přenos 8K videa při 60 fps. Všechny konkurenční modely postrádají HDMI 2.1, i když mohou používat některé funkce dostupné v tomto standardu.
 
LG přidalo také volitelné funkce z HDMI 2.1, jako je VRR (variabilní obnovovací frekvence), ALLM (automatický režim nízké odezvy) nebo eARC (přenos zvuku přes HDMI včetně Dolby Atmos). V případě audia stojí za zmínku také systém zabudovaných 80W reproduktorů, které umožňují vylepšit běžný stereo zvuk na 5.1kanálový.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře