Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

První HD kompaktní kamera od Samsungu: 14615-VP-HMX

, , aktualita
První HD kompaktní kamera od Samsungu: 14615-VP-HMX
Berlínská výstava IFA 2007 ještě ani nezačala a na internetu začaly kolovat první střípky z chystaných premiér v oblasti digitálních videokamer. Jedním takovým předčasným představením je novinka od Samsungu s označením 14615-VP-HMX. Samsung...
První HD kompaktní kamera od Samsungu: 14615-VP-HMX
Berlínská výstava IFA 2007 ještě ani nezačala a na internetu začaly kolovat první střípky z chystaných premiér v oblasti digitálních videokamer. Jedním takovým předčasným představením je novinka od Samsungu s označením 14615-VP-HMX.

Samsung hodlá na blížící se výstavě IFA 2007 oficiálně představit svou první kompaktní HD (High Definition) kameru, která dostala název Samsung 14615-VP-HMX. Jde o jeden z nejmenších modelů na současném trhu. Ačkoli jsou všechny zprávy o této kameře skoupé na slovo, pár technických specifikací se přece jen dostalo na povrch: rozlišení videa 1280 x 720 (720p) s kompresí MPEG 4 (standard H.264), 10x optický zoom, vestavěný blesk či širokoúhlé LCD.


Samsung 14615-VP-HMX

Kamera má jako standardní uložiště integrovanou 4GB flash paměť s možností použití SD karet - o podpoře SDHC lze zatím pouze spekulovat. Kromě těchto technických informací zpráva uvádí také několik spíše marketingových údajů - pouhá tří sekundová prodleva od zapnutí videokamery po první snímek záznamu (funkce s příznačným názvem Quick Start) či tlačítko "i-check" pro zobrazení stavu baterie i při vypnutém přístroji.

Zajímavým faktem tohoto kompaktu je volba komprese videa, neboť téměř všichni výrobci se vydávají směrem AVCHD kodeku. Ten se přes všechny svoje výhody stále potýká s malou podporou software a možná i to může být hlavním důvodem, proč se Samsung rozhodl pro kompresi jinou.


zdroj: www.akihabaranews.com