Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Prima chce do multiplexu Českých radiokomunikací

, , aktualita
Prima chce do multiplexu Českých radiokomunikací
TV Prima podala žádost o zařazení do druhého multiplexu Českých radiokomunikací (ČRa). Jde o poměrně překvapivý krok, protože do této doby Prima vysílala jen v multiplexu provozovaném společností Czech Digital Group. Cíl je ale jasný - ČRa chtějí zvýšit pokrytí do konce roku 2008 na 50% obyvatel České republiky a Prima se toho chce zúčastnit.
Prima chce do multiplexu Českých radiokomunikací
V tiskové zprávě se uvádí: Přechodem Televize Prima do sítě Českých Radiokomunikací se výrazně zvýší dostupnost tohoto programu pro diváky v digitálním vysílání a do konce roku se oproti stávajícímu stavu téměř zdvojnásobí. Vzhledem k tomu, že České Radiokomunikace použijí pro svůj multiplex 2 stejná stanoviště jako pro veřejnoprávní multiplex, bude přítomnost Televize Prima v multiplexu 2 pro diváky znamenat příjem všech současných analogových programů (ČT1, ČT2, TV Nova, Televize Prima) z jednoho směru i v digitálním vysílání. Pro Televizi Prima bude přínosem trvalé odstranění nevýhody v podobě nižšího pokrytí analogového vysílání ve srovnání s programy České televize a TV Nova.


Konečné pokrytí multiplexu 2 dosáhne 95 % obyvatel České republiky.

„Bylo to pro nás tržní rozhodnutí, České Radiokomunikace jsou silným hráčem a nabízejí kvalitní pokrytí digitálním signálem, díky kterému se prakticky ihned dostaneme k 5 milionům diváků v ČR. V neposlední řadě je toto řešení nejlepší nejen pro naše diváky, ale i pro celý proces digitalizace v České republice,“ říká Marek Singer, generální ředitel FTV Prima.

Kromě rozšíření pokrytí v Praze, Brně a Ostravě se tak Prima dostane i digitálně na Domažlicko, Plzeňsko a do Ústí nad Labem. K zařazení do multiplexu by mohlo dojít od listopadu.

Zdroj: Prima