Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Potvrzeno: Xbox Series X/S nabídne Apple TV a další streamovací aplikace

, , aktualita
Microsoft potvrdil aplikaci Apple TV pro herní konzole Xbox, o které se spekuluje již několik měsíců. Dostupná bude od příštího týdne pro aktuální i budoucí generaci konzole. Zveřejněny byly i další podrobnosti multimediálních funkcích Xboxu Series X/S.

Od uvedení herních konzolí Xbox Series X a Series S na trh nás dělí poslední dny. Dosavadní představené novinky byly určeny hlavně pro hráče, což je vcelku logické. Velká část uživatelů ovšem konzoli používá také jako multimediální centrum. Microsoft proto všechny současné i budoucí majitele Xboxů ujistil, že nová generace nabídne minimálně stejný zážitek při sledování filmů a seriálů jako předchozí. Novinkou bude podpora aplikace Apple TV, která na herní konzole od Microsoftu dorazí příští týden. A to nejen na očekávaný Xbox Series X a Series S, ale rovněž současné modely Xbox One. Hned 10. listopadu, tedy v den uvednení nových konzolí na trh.
 
 
Aplikace Apple TV je v současné době dostupná pro zařízení s nakousnutým jablkem v logu i televizory a streamovací boxy třetích stran včetně Amazonu, LG nebo Sony. Nabízí přístup ke službě Apple TV+, která v současné době obsahuje hlavně originální obsah. Kromě toho lze přes aplikaci Apple TV získat přístup ke kanálům třetích stran nebo více než 100 tisíc filmů a seriálů z iTunes. Noví uživatelé služby TV+ budou mít možnost se přihlásit k předplatnému rovnou na Xboxu. Měsíčně vyjde na 139 Kč a k dispozici je 7denní zkušební lhůta.
 
 
Apple TV ovšem nebude jediná aplikace pro streamování obsahu na nových Xboxech. Microsoft slíbil, že k dispozici budou všechny aplikace, které uživatelé znají ze současné generace konzole. Konkrétně jmenoval Netflix, Disney+, HBO Max, Spotify, YouTube, YouTube TV, Amazon Prime Video, Hulu, NBC Peacock, Vudu, FandangoNow, Twitch, Sky Go, NOW TV a Sky Ticket, ale to není kompletní výčet. Vybrané platformy nabídnou také formáty Dolby Vision a Dolby Atmos, které zajistí vyšší kvalitu obrazu a prostorový zvuk.
 
Microsoft nezapomněl připomenout nový blok Entertainment (Zábava), který v uživatelském rozhraní zobrazuje tipy na filmy, televizní pořady a hudbu z různých streamovacích aplikací. Při prvním přihlášení k Xboxu se blok automaticky připne na domovskou stránku. Stávající uživatelé mohou tuto možnost najít v nabídce Add more > See all suggestions > Entertainment.
 


reklama
reklama