Potvrzeno: Xbox Series X/S nabídne Apple TV a další streamovací aplikace

Potvrzeno: Xbox Series X/S nabídne Apple TV a další streamovací aplikace
, , aktualita
Microsoft potvrdil aplikaci Apple TV pro herní konzole Xbox, o které se spekuluje již několik měsíců. Dostupná bude od příštího týdne pro aktuální i budoucí generaci konzole. Zveřejněny byly i další podrobnosti multimediálních funkcích Xboxu Series X/S.
K oblíbeným
reklama
Od uvedení herních konzolí Xbox Series X a Series S na trh nás dělí poslední dny. Dosavadní představené novinky byly určeny hlavně pro hráče, což je vcelku logické. Velká část uživatelů ovšem konzoli používá také jako multimediální centrum. Microsoft proto všechny současné i budoucí majitele Xboxů ujistil, že nová generace nabídne minimálně stejný zážitek při sledování filmů a seriálů jako předchozí. Novinkou bude podpora aplikace Apple TV, která na herní konzole od Microsoftu dorazí příští týden. A to nejen na očekávaný Xbox Series X a Series S, ale rovněž současné modely Xbox One. Hned 10. listopadu, tedy v den uvednení nových konzolí na trh.
 
 
Aplikace Apple TV je v současné době dostupná pro zařízení s nakousnutým jablkem v logu i televizory a streamovací boxy třetích stran včetně Amazonu, LG nebo Sony. Nabízí přístup ke službě Apple TV+, která v současné době obsahuje hlavně originální obsah. Kromě toho lze přes aplikaci Apple TV získat přístup ke kanálům třetích stran nebo více než 100 tisíc filmů a seriálů z iTunes. Noví uživatelé služby TV+ budou mít možnost se přihlásit k předplatnému rovnou na Xboxu. Měsíčně vyjde na 139 Kč a k dispozici je 7denní zkušební lhůta.
 
 
Apple TV ovšem nebude jediná aplikace pro streamování obsahu na nových Xboxech. Microsoft slíbil, že k dispozici budou všechny aplikace, které uživatelé znají ze současné generace konzole. Konkrétně jmenoval Netflix, Disney+, HBO Max, Spotify, YouTube, YouTube TV, Amazon Prime Video, Hulu, NBC Peacock, Vudu, FandangoNow, Twitch, Sky Go, NOW TV a Sky Ticket, ale to není kompletní výčet. Vybrané platformy nabídnou také formáty Dolby Vision a Dolby Atmos, které zajistí vyšší kvalitu obrazu a prostorový zvuk.
 
Microsoft nezapomněl připomenout nový blok Entertainment (Zábava), který v uživatelském rozhraní zobrazuje tipy na filmy, televizní pořady a hudbu z různých streamovacích aplikací. Při prvním přihlášení k Xboxu se blok automaticky připne na domovskou stránku. Stávající uživatelé mohou tuto možnost najít v nabídce Add more > See all suggestions > Entertainment.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik