Potvrzeno: Xbox Series X/S nabídne Apple TV a další streamovací aplikace

Potvrzeno: Xbox Series X/S nabídne Apple TV a další streamovací aplikace
, , aktualita
Microsoft potvrdil aplikaci Apple TV pro herní konzole Xbox, o které se spekuluje již několik měsíců. Dostupná bude od příštího týdne pro aktuální i budoucí generaci konzole. Zveřejněny byly i další podrobnosti multimediálních funkcích Xboxu Series X/S.
K oblíbeným
reklama
Od uvedení herních konzolí Xbox Series X a Series S na trh nás dělí poslední dny. Dosavadní představené novinky byly určeny hlavně pro hráče, což je vcelku logické. Velká část uživatelů ovšem konzoli používá také jako multimediální centrum. Microsoft proto všechny současné i budoucí majitele Xboxů ujistil, že nová generace nabídne minimálně stejný zážitek při sledování filmů a seriálů jako předchozí. Novinkou bude podpora aplikace Apple TV, která na herní konzole od Microsoftu dorazí příští týden. A to nejen na očekávaný Xbox Series X a Series S, ale rovněž současné modely Xbox One. Hned 10. listopadu, tedy v den uvednení nových konzolí na trh.
 
 
Aplikace Apple TV je v současné době dostupná pro zařízení s nakousnutým jablkem v logu i televizory a streamovací boxy třetích stran včetně Amazonu, LG nebo Sony. Nabízí přístup ke službě Apple TV+, která v současné době obsahuje hlavně originální obsah. Kromě toho lze přes aplikaci Apple TV získat přístup ke kanálům třetích stran nebo více než 100 tisíc filmů a seriálů z iTunes. Noví uživatelé služby TV+ budou mít možnost se přihlásit k předplatnému rovnou na Xboxu. Měsíčně vyjde na 139 Kč a k dispozici je 7denní zkušební lhůta.
 
 
Apple TV ovšem nebude jediná aplikace pro streamování obsahu na nových Xboxech. Microsoft slíbil, že k dispozici budou všechny aplikace, které uživatelé znají ze současné generace konzole. Konkrétně jmenoval Netflix, Disney+, HBO Max, Spotify, YouTube, YouTube TV, Amazon Prime Video, Hulu, NBC Peacock, Vudu, FandangoNow, Twitch, Sky Go, NOW TV a Sky Ticket, ale to není kompletní výčet. Vybrané platformy nabídnou také formáty Dolby Vision a Dolby Atmos, které zajistí vyšší kvalitu obrazu a prostorový zvuk.
 
Microsoft nezapomněl připomenout nový blok Entertainment (Zábava), který v uživatelském rozhraní zobrazuje tipy na filmy, televizní pořady a hudbu z různých streamovacích aplikací. Při prvním přihlášení k Xboxu se blok automaticky připne na domovskou stránku. Stávající uživatelé mohou tuto možnost najít v nabídce Add more > See all suggestions > Entertainment.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam
Apple v následujících měsících uvede do své služby TV+ další filmy a seriály z vlastní produkce. Budou mezi nimi i druhé řady úspěšných titulů, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show.
22.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se
Během své prezentace na CES 2021 se společnost Skyworth pochlubila sorolovatelnou OLED TV jako svou inovací. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o televizor LG. Skyworth své zákazníky ujistil, že „respektuje všechna práva duševního vlastnictví.“
20.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik