Potvrzeno: Xbox Series X/S nabídne Apple TV a další streamovací aplikace

Potvrzeno: Xbox Series X/S nabídne Apple TV a další streamovací aplikace
, , aktualita
Microsoft potvrdil aplikaci Apple TV pro herní konzole Xbox, o které se spekuluje již několik měsíců. Dostupná bude od příštího týdne pro aktuální i budoucí generaci konzole. Zveřejněny byly i další podrobnosti multimediálních funkcích Xboxu Series X/S.
K oblíbeným
reklama
Od uvedení herních konzolí Xbox Series X a Series S na trh nás dělí poslední dny. Dosavadní představené novinky byly určeny hlavně pro hráče, což je vcelku logické. Velká část uživatelů ovšem konzoli používá také jako multimediální centrum. Microsoft proto všechny současné i budoucí majitele Xboxů ujistil, že nová generace nabídne minimálně stejný zážitek při sledování filmů a seriálů jako předchozí. Novinkou bude podpora aplikace Apple TV, která na herní konzole od Microsoftu dorazí příští týden. A to nejen na očekávaný Xbox Series X a Series S, ale rovněž současné modely Xbox One. Hned 10. listopadu, tedy v den uvednení nových konzolí na trh.
 
 
Aplikace Apple TV je v současné době dostupná pro zařízení s nakousnutým jablkem v logu i televizory a streamovací boxy třetích stran včetně Amazonu, LG nebo Sony. Nabízí přístup ke službě Apple TV+, která v současné době obsahuje hlavně originální obsah. Kromě toho lze přes aplikaci Apple TV získat přístup ke kanálům třetích stran nebo více než 100 tisíc filmů a seriálů z iTunes. Noví uživatelé služby TV+ budou mít možnost se přihlásit k předplatnému rovnou na Xboxu. Měsíčně vyjde na 139 Kč a k dispozici je 7denní zkušební lhůta.
 
 
Apple TV ovšem nebude jediná aplikace pro streamování obsahu na nových Xboxech. Microsoft slíbil, že k dispozici budou všechny aplikace, které uživatelé znají ze současné generace konzole. Konkrétně jmenoval Netflix, Disney+, HBO Max, Spotify, YouTube, YouTube TV, Amazon Prime Video, Hulu, NBC Peacock, Vudu, FandangoNow, Twitch, Sky Go, NOW TV a Sky Ticket, ale to není kompletní výčet. Vybrané platformy nabídnou také formáty Dolby Vision a Dolby Atmos, které zajistí vyšší kvalitu obrazu a prostorový zvuk.
 
Microsoft nezapomněl připomenout nový blok Entertainment (Zábava), který v uživatelském rozhraní zobrazuje tipy na filmy, televizní pořady a hudbu z různých streamovacích aplikací. Při prvním přihlášení k Xboxu se blok automaticky připne na domovskou stránku. Stávající uživatelé mohou tuto možnost najít v nabídce Add more > See all suggestions > Entertainment.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik