Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Podle MPAA je streamování po internetu zločin

, , aktualita
Podle MPAA je streamování po internetu zločin
Motion Picture Association of America (MPAA) vydala prohlášení, kde považuje jakékoliv sledování nových filmů online pomocí streamování za krádež. Je to stejné, jako byste film ukradli ve videopůjčovně.
Podle MPAA je streamování po internetu zločin
Podle mluvčí MPAA Elizabeth Kaltman lze najít nové filmy na různých webových stránkách. Návštěva těchto stránek a sledování těchto filmů online je považováno za identické, jako byste film ukradli z obchodu. "Nikdo, kdo není zločinec, by nevešel do Wal-Martu, Blockbuster, Best Buy nebo jiného obchodu, kde prodávají nebo půjčují filmy, nevyndal ho z regálu, nestrčil pod paži a nezaplatil za něj."Samozřejmě je toto silné vyjádření, i když do značné míry pravdivé. Nelze ale házet všechny do jednoho pytle. Vraťme se ke scéně z prodejny. Kdyby kdokoliv ukradl film v obchodě nebo půjčovně, nechal ho ležet někde na ulici a Vy byste ho našli, stanete se tím hned také zločincem?

Nebo z druhé strany - pokud si koupíte film, tak kupujete zajíce v pytli. V podstatě nemáte možnost se nejprve přesvědčit, zda má cenu si ho koupit. U hudby Vám v prodejně CD rádi pustí a můžete se v klidu rozhodnout, zda si ho koupíte nebo ne. Samozřejmě ne všude, ale ve specializovaných prodejnách ano. Máte možnost. U filmu ta možnost není. Nevím o obchodě, kde si můžete film pustit a rozhodnout se, zda si ho koupíte nebo ne. To samé platí o kině - jdete na film a pokud se Vám to nelíbilo, máte smůlu. Půjdete na koncert kapely, kterou jste nikdy neslyšeli?

Zdroj: UPI