Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Podíl zakladatele HDBaseT vzrostl na 14 mil. $

, , aktualita
Podíl zakladatele HDBaseT vzrostl na 14 mil. $
Izraelská firma Valens Semiconductor oznámila, že zvyšuje svůj podíl v HDBaseT Aliance na 14 milionů dolarů. Zakladatel a dodavatel čipsetů HDBaseT tímto začal další kolo investic do této technologie umožňující přenos nekomprimovaného HD signálu.
Podíl zakladatele HDBaseT vzrostl na 14 mil. $
Firma Valens Semiconductor dodává výrobky sloužící k nekomprimovanému přenosu videa o vysokém rozlišení, což zahrnuje i to, že stojí za vynálezem samotné technologie HDBaseT. Ta používá pouhý jeden LAN kabel s konektory RJ45 k přenosu na dlouhé vzdálenosti. První certifikát HDBaseT 1.0 Certification přitom probíhá v laboratořích zakladatele. Valens Semiconductor navíc před pár dny ohlásila, že zahájila další kolo financování zvýšením podílu na 14 milionů dolarů. Tento tah izraelské společnosti údajně zajistí podporu vůdčích subjektů globální investorské sféry.


HDBaseT přenáší nekomprimované HD video po kabelu Cat5/6.

Druhého kola financování se tak zúčastní jednak noví obchodní partneři, jako je taiwanský Pegatron, japonský Mitsui & Co. Global Investment Ltd., ale i nové obchodní kapitálové fondy Amiti Ventures a Aviv Venture Capital. Další finance dodaly společnosti Genesis Partners a Magma Venture Partners, které HDBaseT finančně podporovaly už v prvním kole. Nový příliv peněz urychlí vývoj nové generace čipsetů HDBaseT. Valens Semiconductor navíc nedávno musel vysvětlovat výrobcům koncových zařízení rozdíl mezi HDBaseT a HDMI, protože stále dochází k omylu v tom smyslu, že HDBaseT má být náhradou HDMI rozrhaní, což rozhodně není pravda.

Výkonný ředitel a spoluzakladatel Valens Semiconductor nynější stav okomentoval jako úspěch technologie HDBaseT a znamení důvěry investorů ve vizi a schopnost společnosti dále pronikat na trh spotřební elektroniky. Tyto spolupráce tak údajně významně zesílily schopnost firmy upevnit postavení na trhu s domácími sítěmi. V souvislosti s tím dochází ke zvýšení produkce čipsetů HDBaseT pro světové výrobce ODM, OEM a CE elektroniky se současně zvýšenou účastí na japonském trhu.

Zdroj: CE Pro
reklama