Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Penthouse 3D dnes startuje na Astře 23,5°E

, , aktualita
Penthouse 3D dnes startuje na Astře 23,5°E
Lucemburský satelitní operátor SES Astra oznámil oficiální start vysílání erotického kanálu Penthouse 3D. Na satelitu Astra 3B (na pozici 23,5° východně) je dostupný právě ode dneška, úterý 1. 3. 2011. Veškerý obsah kanálu bude vysílán v nativním 3D formátu.
Penthouse 3D dnes startuje na Astře 23,5°E
Není to poprvé a nejspíše ani naposled, kdy pokrok v technologiích jde ruku v ruce s pornografickým průmyslem. Ačkoliv tento žánr pravděpodobně nikdy neuvidíte na oficiálních předváděcích akcích výrobců 3D televizorů a set-top-boxů, pro nemalou část populace je skutečným tahákem, i když to kdekdo nikdy oficiálně nepřizná. Zrovna tak, jako přišlo kdysi HD rozlišení mezi prvními právě do snímků s pokleslou tématikou, historie se opakuje i u 3D „zábavy“.Kanál Penthouse 3D bude vysílat denně mezi 23. a 5. Hodinou ranní SEČ (středoevropského času). Vysílání je samozřejmě kódované (systém podmíněného přístupu Viaccess 4), dostupné by mělo být všem evropským provozovatelům placeného satelitního vysílání. Celosvětově jde o první 3D kanál pro dospělé, který bude kompletní obsah vysílat v nativním 3D rozlišení. V portfoliu společnosti SES Astra jde již o šestý program vysílaný ve 3D formátu, vedle kanálů BSkyB, Canal+, Sky Deutschland, Viasat, Brava 3D a Astra 3D demo (poslední 2 jmenované lze zachytit i na území ČR jako FTA kanály).

Technické parametry pro příjem stanice Penthouse 3D z pozice 23,5° východně:

Frekvence
Polarizace
Modulace
FEC
SR
Kódování
11 778 MHz
Vertikální
QPSK (DVB-S2)
9/10
27,5 MS/s
Viaaccess 4

Testovací vysílání kanálu Penthouse 3D probíhalo na satelitu Astra 3B již v první polovině února. Oficiální vysílání mělo být původně zahájeno až ve druhém kvartále 2011, ale provozovatel stanice si zjevně pospíšil. Zřejmě ho k tomu vedlo mimo jiné to, že se na satelitní 3D vysílání chystá také konkurenční kanál Hustler TV, který bude využívat satelit Hotbird na pozici 13°E.

Zdroj: 3D vision, HDTV magazine