Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od Pavel Zubatý
Jedná se o tu druhou variantu. Rozlišení 4K podle doporučení ITU je čtyřnásobkem rozlišení Full HD:
https:­/­/www.tvfreak.cz­/ultra­-hd­-vice­-nez­-rozliseni­/4856
Odpovědět0  0
Pravda, pořádně jsem si nepřečetl její bio na IMDB, ale je tam rovněž vedena jako režisérka.
Odpovědět0  0
Jestli se nepletu, tak jen Samsung Electronics je největší IT firmou, co se tržeb týče. Problémem je cena RGB OLED, kterou ve větších formátech nikdo nedokáže vyrábět levně ­(na rozdíl od WOLED­). S mobilními OLED displeji nemá Samsung takový problém.
Odpovědět0  0
Problém je, že 4K plazma není rentabilní, normální plazma se prodávala málo a 4K televizory Panasonic na tom nejsou o moc lépe. Skutečný nástupce plazmy bude asi až OLED, což je kapitola sama pro sebe.
Odpovědět0  0
Trochu jsem to upravil. Spojení LED televizor se používá už roky, i když matici z LEDek mají jen velkoplošné LED obrazovky.
Odpovědět0  0
Zkoušel jsem to z pohledu YouTube. Androidu se aktualizace netýkala, v prohlížeči YouTube naráží na nefunkční Flash. YouTube XL nahradili za YouTube Leanback, který však nenabízí přímou změnu rozlišení. Zkuste si pak sledovat video v 720p. Ještě mě napadá zkusit HTML5 ­(pokud je podporováno­), přihlásit se v Leanbacku nebo přejít na www.youtube.com­/tv ­(před aktualizací končilo restartem přístroje­).
Odpovědět0  0
Za chybu se omlouvám. Cena v korunách je samozřejmě vyšší.
Odpovědět0  0
To se mi nezdá moc pravděpodobné. Ale takový pach hořčice u scény z První světové by mohl způsobit pěknou paniku. :)
Odpovědět0  0
Animace? Všechny záběry ve videu mi připadly reálné.
Odpovědět0  0
omlouvám se za překlep, myslel jsem bilionů, ale z nějakého důvodu jsem napsal trilionů.
Odpovědět0  0
Tak a nemůže jeden člověk odpovědět, že by se rozhodl pro dvě různé značky? Alespoň tak jsem pochopil ty procenta.
Odpovědět0  0
Pro detailnější popis podsvícení bych doporučil tento článek: https:­/­/www.tvfreak.cz­/technologie­-podsviceni­-lcd­-televizoru­/4352

Jinak teda opět záleží na mnoha faktorech, třeba i nesouvisejících se samotným podsvícením ­(IPS vs. TN­). Např. starší modely s podsvícením typu Edge LED tak mohou pokulhávat za CCFL panely ­(i když budou tenčí­). Obecně pak platí, že LED podsvícení není tolik limitované, jako podsvícení CCFL trubicemi. Nelze zapomenout ani na špatné nastavení televizoru či monitoru. Něco podobného se mi stalo s notebookem. Sice jsem jej vybíral přes internet, ale barvy byly ­"vysaturované­" až hrůza. Pak jsem koupil 23­" LED monitor LG IPS231P­-BN. Byla to úplně jiná liga snad po všech stránkách ­(mimo odezvu­).
Odpovědět0  0
Jako USB disk jsem myslel USB flash disk, HDD připojený přes USB, SSD připojený přes USB, prostě disk ­(vč. flash pamětí­) připojený přes USB. Navíc nejsem ani první ani poslední, kdo použil tuto ­"zkratku­" ­(i když může být poněkud matoucí­).
Odpovědět0  0
Omlouvám se, nějak mi to tehdy vypadlo ­(nebo jsem tento údaj tehdy nemohl zjistit­). Momentálně se cena této kamery pohybuje kolem 91 000 Kč, dostupná by měla po objednání u výrobce. Podle Heureky ji u nás prodává Elviapro.cz

https:­/­/digitalni­-kamery.heureka.cz­/sony­-hxr­-nx3d1e/
Odpovědět0  0
Ono to bude asi jak s čím, sluchátka Sony a Walkman z konce 90. let hrají dodnes.
Odpovědět0  0
Ve specifikacích se uvádí, že IPTV, které bude umět stream typu ­"multicast UDP­/RTP­", což by O2TV sice podporovat mělo ­(pokud nepoužívá nějaký méně obvyklý protokol­), ale je otázkou, jestli to O2 umožní.
Odpovědět0  0
Jako prohlížeč to má uvedeno NetFront nebo WebKit, Adobe Flash: 3.1 ­(Lite, standalone­) a podporu Widgetů v NetFront. Takže by aspoň něco fungovat mělo.
Odpovědět0  0
opraveno
Odpovědět0  0
Tu nevýhodu jsem viděl v počtu Internetových služeb, jde tady přeci jen o Smart TV.
Odpovědět0  0
Tak přes nějaký okruh se do kondenzátoru v čipu musí elektřina dostat, proto se každých 12 hodin musí kondenzátor nabít, tj. čip sepne relé a dobije se kondenzátor s využitím příslušného napájecího okruhu. Poté čip relé vypne a pracuje na kondenzátor. O kapacitě kondenzátoru jsem teda zmínku nenašel ­(ale četl jsem, že superkondenzátory třeba pohání elektromobily­).
Odpovědět0  0
Ano, máte pravdu, z pohledu samotné obrazovky jde o řádky ­(„Top­/bottom“ jako u LG nebo Playstation­). Z pohledu záznamu na Blu­-Ray nebo u aktivního 3D jde o snímky ­(sekvenční formát­).
Odpovědět0  0
I když teď si vzpomínám, že jsem spíš myslel to, že Aktivní 3D snižuje snímkovou frekvenci ­(FPS­) obrazu na polovinu.
Odpovědět0  0
Omlouvám se za chybu. Máte totiž pravdu a v té větě to mělo být správně takto:
"...frekvenci alespoň 120 Hz, ALE NEsnižuje vertikální rozlišení obrazu na polovinu."
Odpovědět0  0
Pokud chcete rok­-dva čekat... Zatím probíhá jen testování v Praze, které není určeno veřejnosti.
Odpovědět0  0
Synchronizace není potřeba. Jedná se totiž o polarizační pasivní technologii. Jako u anaglyfu propouští každé ­"sklíčko­" jiné barvy, tak tady propouští každé ­"sklíčko­" jinak polarizované světlo ­(viz https:­/­/www.tvfreak.cz­/art_doc­-64C7FA6D83175C69C12577EB004569AB.html ­).
Odpovědět0  0
No, zjistilo se to sice pomocí internetové ankety ­(ne experimentu­), ale i tak tam nějaká vypovídací hodnota bude. Pokud sleduji 15,4­" monitor ­(1440 x 900­) z dálky dvou metrů, pak nemusím rozeznat LowHD a PAL. Na druhou stranu nerozeznat HD a SD na 42­" FullHD ­(ze 4 metrů­) už je na očního­/neurologa ­(pokud není problém v TV­).
Odpovědět0  0
Pravda, v této věci jsem se sekl. Jde tam hlavně o to, že každý filtr aktivních brýlí propouští každý druhý snímek. Bylo by to 300 snímků za sekundu na oko, POKUD by display vysílal 600 snímků za sekundu. Ve výsledku teda stejně nebývá než 60 snímků na oko, takže 300 bliknutí možná, 300 snímků ne.

Toho triku jsem si nevšiml, je to podobné jak s ­"RGBY­" Sharp TV... přidali sice žlutou, ale video dostává stejně v RGB.
Odpovědět0  0