Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Pasivní 3D FPR od LG boduje

, , aktualita
Pasivní 3D FPR od LG boduje
Dva měsíce od uvedení nové pasivní stereoskopické technologie v podání korejského LG se v Číně prodalo 100 000 kusů s touto 3D LCD TV technologií. Podle průzkumů se tato technologie stala hodně oblíbenou nejen v Asii.
Pasivní 3D FPR od LG boduje
V prosinci loňského roku LG odhalila novou FPR technologii jako alternativu k doposud dominantní aktivní stereoskopické. FPR nabízí trojrozměrný zážitek bez problikávajících okulárů s levnějšími, lehčími a pohodlnějšími brýlemi. Podle mluvčího společnosti Kim Jun-kyu FPR u veřejnosti v přímém porovnání s aktivní technologií preferovalo 95 % respondentů z Číny, 88 % z Francie a 85 % američanů.

Ačkoliv LG nevydala obrovské peníze na marketingové účely (údajně se nevysílal ani jeden spot v televizním vysílání podporující FPR), poptávka po 3D FPR panelech vysoce předčila předpoklady a plánované dodávky na trh. Poptávka není pouze po televizorech LG, ale FPR panely dodává korejský výrobce i do lokálních čínských značek, jako jsou Hisense a Skrywoth, a nyní se ozývají další se zájmem o tyto panely. Ani mimo Asii nepřijde LG zkrátka, např. v Americe dodává své 3D panely do televizorů Vizio, které jsou v USA vůbec nejoblíbenější.Co se týče České republiky, tak zde si budeme moci koupit LCD televizory s 3D FPR technologií v květnu. Na trh by měly dorazit řady LW6500 a LW5600 od LG. První jmenovaná v úhlopříčkách 42", 47" a 55", druhá pak v 32", 42", 47" a 55" variantách. Obě budou podsvícené Edge LED s lokálním stmíváním a dodávány se čtyřmi páry 3D brýlí.

Zdroj: HDTVtest