Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Panasonic uvedl jako první 3D plasmy

, , aktualita
Panasonic uvedl jako první 3D plasmy
Letošní výstava CES 2010 byla zcela ve znamení 3D obrazu. Přední výrobci televizorů zde představili své „3D-ready“ modely. V drtivé většině se však jednalo o LCD televizory a nebylo jisté, zdali někdo uvede také 3D plasmy.
Panasonic uvedl jako první 3D plasmy
Nyní se jako první přihlásila společnost Panasonic, která zatím plánuje vypustit dvojici plasmových televizorů s podporou 3D. Na trhu se v brzké době objeví model TH-P54VT s úhlopříčkou 54“ a také model s označením TH-P50VT disponující 50“ obrazovkou.Společným jmenovatelem obou televizorů má být velmi kvalitní 3D zobrazení při kontrastu 5 000 000:1. Ačkoliv mají již dnes plasmy velmi dobré podání černé barvy (narozdíl od LCD), slibuje Panasonic díky vysokému kontrastu opravdu černo-černou barvu. Aby bylo možné získat 3D obraz musela být zvýšena obnovovací frekvence panelu na finálních 120 Hz, což je doporučené minimum.

K televizoru bude třeba vlastnit 3D brýle, zdali budou přibaleny od výrobce a v jakém množství, je zatím otázkou. Z ostatních technických specifikací je znám ještě počet HDMI, které bude zastoupeno celkem 4x a také LAN rozhraní pro webové služby.Na domácím trhu v Japonsku vypustí Panasonic své modely přesně 23. dubna, dostupnost pro evropský trh není známa, alespoň jsou známy přibližné ceny. Model Viera TH-P54VT vyjde zájemce přibližně na 112 000 Kč ($5900). Menší model TX-P50VT se prý bude prodávat za 67 000 Kč ($3500). Stejný model, avšak bez podpory 3D, bude nabízen za 52 000 Kč ($2700).

Zdroj: Gizmodo, Panasonic