Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Panasonic se ohlíží za IFA 2009

, , aktualita
Panasonic se ohlíží za IFA 2009
Společnost Panasonic stejně jako ostatní firmy vystavovala začátkem září na berlínské výstavě IFA 2009, kde představila své novinky z oblasti audiovizuální techniky. My se nyní podíváme, jak Panasonic tuto akci hodnotí a co jsme vůbec mohli vidět.
Panasonic se ohlíží za IFA 2009
Nejdříve se Panasonic zmiňuje o tiskové konferenci, která se udala ještě před oficiálním zahájením výstavy. Na ní se sešlo 520 novinářů ze 32 zemí, kteří zhlédli ukázky trojrozměrného zobrazení v plném vysokém rozlišení, tedy 3D Full HD. Ty se odborné veřejnosti měly líbit především díky svěžím barvám a přirozenosti.Panasonic sám měl na IFA 2009 dva kinosály s trojrozměrnou projekcí, kde se promítal patnáctiminutový demosnímek nabídnul záběry monopostu F1 na závodním okruhu, zahajovací ceremoniál i jednotlivé disciplíny z Olympiády 2008 v Pekingu, záznam lyžování z Vancouveru a upoutávka na celovečerní film Avatar. Producent z Hollywoodu John Landau a režisér James Cameron tomu byli přítomni a zrovna Landau prohlásil, že 3D formát se v Hollywoodu stane v budoucnu stane standardem.

Vedle toho Panasonic představil i další technologie obsažené ve velkém sortimentu plazmových a LCD televizorů s aplikací VIERA CAST, nové řadě fotoaparátů, AV produktů pro domácnosti i bílé technice.

A nakonec se firma pochlubila cenami EISA (Evropská asociace pro audiovizuální techniku). Tu získaly čtyři výrobky Panasonic: televizor VIERA TX-P4210E, digitální fotoaparát LUMIX DMC-GH1, videokamera HDC-TM300 a kompaktní audio-systém SC-HC3. Šestidenní výstavy spotřební elektroniky se zúčastnilo celkem 1164 vystavovatelů z celého světa a navštívilo ji přes 200000 lidí.

Zdroj: TZ Panasonic