Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole

, , aktualita
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Panasonic tento měsíc oznámil nový soundbar, který by se svými parametry snadno ztratil mezi konkurencí – nejedná se totiž o žádný high-end. Japonský výrobce se ovšem rozhodl s tímto modelem zaměřit na hráče, kteří používají herní konzoli nebo počítač v kombinaci s televizorem, ale samozřejmě také hráče používající standardní konfiguraci s monitorem. Na vývoji proto spolupracoval se studiem Square Enix známým pro herní sérii Final Fantasy.
 
 
K dispozici jsou tři režimy nastavení zvuku optimalizované pro hráče. První z nich je určen pro RPG a jeho cílem je zajistit realistický zvuk, který vtáhne hráče do děje. Druhý se bude hodit hlavně při hraní stříleček z první osoby (FPS), neboť usnadní vyhledání nepřítele pomocí sluchu. A nakonec je připraven ještě režim pro zvýraznění hlasu, který výrobce doporučuje pro adventury. Kromě toho jsou k dispozici také zvukové režimy pro filmy a hudbu nebo univerzální režim.
 
Panasonic Sound Slayer HTB01, jak zní celý název nového modelu, by měl nabídnout zvuk v kanálech 2.1 a celkový výkon 80 W (RMS), což nejsou nijak převratné hodnoty, ale ve srovnání s naprostou většinou televizorů nabídne tento soundbar znatelné zlepšení zvuku. Novinka je připravena na formáty prostorového zvuku Dolby Atmos, DTS:X and DTS Virtual:X, ale uživatelé by neměli vzhledem k absenci nahoru směřujících nebo externích zadních reproduktorů očekávat žádné zázraky.
 
 
Uvnitř soundbaru se nachází dvojice 4cm reproduktorů (každý s výkonem 25 W) a 8cm integrovaný soundbar, který k celkovému výkonu přidává dalších 30 W. K dispozici jsou dva konektory HDMI (výstupní podporuje ARC) a soundbar zvládne přenášet obsah ve 4K HDR, což přijde vhod při používání herních konzolí. Nechybí ani technologie Bluetooth pro bezdrátové připojení. Soundbar se vyznačuje kompaktními rozměry a přes herní zaměření si ponechal minimalistický design.
 
Panasonic Sound Slayer HTB01 již zamířil na evropské trhy – v sousedním Německu se prodává za 299 eur. Cenu ani dostupnost v ČR zatím neznáme.