Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole

Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
, , aktualita
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
K oblíbeným
reklama
Panasonic tento měsíc oznámil nový soundbar, který by se svými parametry snadno ztratil mezi konkurencí – nejedná se totiž o žádný high-end. Japonský výrobce se ovšem rozhodl s tímto modelem zaměřit na hráče, kteří používají herní konzoli nebo počítač v kombinaci s televizorem, ale samozřejmě také hráče používající standardní konfiguraci s monitorem. Na vývoji proto spolupracoval se studiem Square Enix známým pro herní sérii Final Fantasy.
 
 
K dispozici jsou tři režimy nastavení zvuku optimalizované pro hráče. První z nich je určen pro RPG a jeho cílem je zajistit realistický zvuk, který vtáhne hráče do děje. Druhý se bude hodit hlavně při hraní stříleček z první osoby (FPS), neboť usnadní vyhledání nepřítele pomocí sluchu. A nakonec je připraven ještě režim pro zvýraznění hlasu, který výrobce doporučuje pro adventury. Kromě toho jsou k dispozici také zvukové režimy pro filmy a hudbu nebo univerzální režim.
 
Panasonic Sound Slayer HTB01, jak zní celý název nového modelu, by měl nabídnout zvuk v kanálech 2.1 a celkový výkon 80 W (RMS), což nejsou nijak převratné hodnoty, ale ve srovnání s naprostou většinou televizorů nabídne tento soundbar znatelné zlepšení zvuku. Novinka je připravena na formáty prostorového zvuku Dolby Atmos, DTS:X and DTS Virtual:X, ale uživatelé by neměli vzhledem k absenci nahoru směřujících nebo externích zadních reproduktorů očekávat žádné zázraky.
 
 
Uvnitř soundbaru se nachází dvojice 4cm reproduktorů (každý s výkonem 25 W) a 8cm integrovaný soundbar, který k celkovému výkonu přidává dalších 30 W. K dispozici jsou dva konektory HDMI (výstupní podporuje ARC) a soundbar zvládne přenášet obsah ve 4K HDR, což přijde vhod při používání herních konzolí. Nechybí ani technologie Bluetooth pro bezdrátové připojení. Soundbar se vyznačuje kompaktními rozměry a přes herní zaměření si ponechal minimalistický design.
 
Panasonic Sound Slayer HTB01 již zamířil na evropské trhy – v sousedním Německu se prodává za 299 eur. Cenu ani dostupnost v ČR zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala