Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole

Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
, , aktualita
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
K oblíbeným
reklama
Panasonic tento měsíc oznámil nový soundbar, který by se svými parametry snadno ztratil mezi konkurencí – nejedná se totiž o žádný high-end. Japonský výrobce se ovšem rozhodl s tímto modelem zaměřit na hráče, kteří používají herní konzoli nebo počítač v kombinaci s televizorem, ale samozřejmě také hráče používající standardní konfiguraci s monitorem. Na vývoji proto spolupracoval se studiem Square Enix známým pro herní sérii Final Fantasy.
 
 
K dispozici jsou tři režimy nastavení zvuku optimalizované pro hráče. První z nich je určen pro RPG a jeho cílem je zajistit realistický zvuk, který vtáhne hráče do děje. Druhý se bude hodit hlavně při hraní stříleček z první osoby (FPS), neboť usnadní vyhledání nepřítele pomocí sluchu. A nakonec je připraven ještě režim pro zvýraznění hlasu, který výrobce doporučuje pro adventury. Kromě toho jsou k dispozici také zvukové režimy pro filmy a hudbu nebo univerzální režim.
 
Panasonic Sound Slayer HTB01, jak zní celý název nového modelu, by měl nabídnout zvuk v kanálech 2.1 a celkový výkon 80 W (RMS), což nejsou nijak převratné hodnoty, ale ve srovnání s naprostou většinou televizorů nabídne tento soundbar znatelné zlepšení zvuku. Novinka je připravena na formáty prostorového zvuku Dolby Atmos, DTS:X and DTS Virtual:X, ale uživatelé by neměli vzhledem k absenci nahoru směřujících nebo externích zadních reproduktorů očekávat žádné zázraky.
 
 
Uvnitř soundbaru se nachází dvojice 4cm reproduktorů (každý s výkonem 25 W) a 8cm integrovaný soundbar, který k celkovému výkonu přidává dalších 30 W. K dispozici jsou dva konektory HDMI (výstupní podporuje ARC) a soundbar zvládne přenášet obsah ve 4K HDR, což přijde vhod při používání herních konzolí. Nechybí ani technologie Bluetooth pro bezdrátové připojení. Soundbar se vyznačuje kompaktními rozměry a přes herní zaměření si ponechal minimalistický design.
 
Panasonic Sound Slayer HTB01 již zamířil na evropské trhy – v sousedním Německu se prodává za 299 eur. Cenu ani dostupnost v ČR zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci
Velmi úspěšný seriál The Crown (Koruna) od Netflixu z prostředí britské královské rodiny se nesetkal s velkým pochopením u britské vlády. Kulturní sekretář by chtěl, aby Netflix označil seriál jako fikci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
29.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
29.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
29.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář