Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Panasonic nabídne dva přenosné BD přehrávače

, , aktualita
Panasonic nabídne dva přenosné BD přehrávače
Společnost Panasonic si připravila dva produkty pro své zákazníky, kteří by si rádi vychutnali filmy v kvalitě Blu-ray i na cestách. Jedná se o přenosné přehrávače Panasonic DMP-B500 a B100, na něž se nyní zběžně podíváme.
Panasonic nabídne dva přenosné BD přehrávače
Kompaktní multimediální přehrávač na cesty je zařízení, které musí obsahovat také displej, tudíž jej můžeme považovat za takový velmi jednostranný notebook, či spíše netbook. To díky tomu, že přehrávač DMP-B500 má 10,1palcový LCD panel s rozlišením WSVGA a DMP-B100 8,9palcový se stejným rozlišením. A zde se musíme pozastavit, protože je široce známo, že filmy na Blu-ray nabízí rozlišení až 1920 x 1080, zatímco WSVGA je pouze 1024 x 600 (v některých případech i pouze 1024 x 576) pixelů, což je podstatně méně. Na druhou stranu jde ale o to, že pokud máte doma filmy na médiích Blu-ray, pak vám tato zařízení je dovolí aspoň přehrát.


DMP-B100

Další otázkou je cena, protože ta v případě DMP-B500 činí bezmála 15000 Kč a DMP-B100 přijde za téměř 13000 Kč (doporučené ceny). A přitom se na léto chystá Acer se svým netbookem Aspire One 571, který nabídne také přehrávání filmů z médií Blu-ray. Cena ještě nebyla upřesněna, ale dle zdravého rozumu by neměla být vyšší než cena modelu DMP-B500.


DMP-B500

Aby to ale bylo spravedlivé, tak se podívejme, co dalšího dvojice představených přehrávačů Panasonic nabízí. Oba mají dle tiskové zprávy plnohodnotně nahradit normální Blu-ray přehrávač, takže je můžeme snadno připojit k televizoru pomocí kabelu HDMI a využívat je i doma. Připojit také můžeme zvukovou soustavu kompatibilní s HD Audi a vychutnávat si prostorový zvuk a pak je tu také funkce VIERA Link pro ovládání přehrávače dálkovým ovladačem televizorů Panasonic VIERA.

Dále oba modely nabízí slot pro SD karty pro prohlížení fotografií (JPEG) a videí (AVCHD/MPEG-2). A přehrávač DMP-B500 se speciálním designem může sloužit také jako fotorámeček a navíc nabídne i port USB pro přehrávání DivX HD filmů, JPEG snímků a hudby v MP3. Jeho výhodou je také připojení k bezdrátové domácí síti a technologie DLNA pro propojení třeba s počítačem nebo HD rekordérem a přehrávání filmů uložených v jejich paměti, popřípadě se můžeme připojit k YouTube, Picasa, a přehrávat pořady z archívu TV Nova, zobrazovat zprávy o počasí nebo i informace z burzy. O obrazovou kvalitu se stará PHL Reference Chroma Processor Plus zpracovávající jednotlivé pixely videosignálu ve vertikálním směru, což má činit s velkou přesností. Filmy na DVD můžeme také převzorkovat pomocí technologie P4HD.

Model DMP-B100 je určen spíše do auta, takže je standardně vybaven držákem i adaptérem pro napájení z auta. Tento přehrávač seženeme za zmíněnou cenu od května, ovšem na DMP-B500 si počkáme až do června.

Zdroj: TZ Panasonic