Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Panasonic a nový 3D Blu-ray přehrávač

, , aktualita
Panasonic a nový 3D Blu-ray přehrávač
Panasonic vyrukoval s tiskovou zprávou pojednávající o novém 3D Blu-ray přehrávači, který dostal označení DMP-BDT300. Jeho použití výrobce doporučuje společně s televizorem Panasonic VT20 a aktivními brýlemi. Co vše ale nabízí samotný přehrávač?
Panasonic a nový 3D Blu-ray přehrávač
Panasonic a jeho první 3D Full HD Blu-ray přehrávač DMP-BDT300 slibují přesnou reprodukci barevných signálů, ale také velmi rychlé načítání vložených disků. O obraz se stará videoprocesor UniPhier, který dokáže pracovat s maximálním rozlišením 1920 x 1080 pixelů a má poskytnout širokou škálu barev s jemnou tónální gradací. Data zpracovává sekvenční metodou, tedy střídavě zvlášť pro levé a zvlášť pro pravé oko.Procesor doplňuje PHL Reference Chroma Procesor Plus a ten slouží pro precizní zpracování jednotlivých pixelů v signálu ve vertikálním směru. Vynikat má především přesností reprodukovaných dat. V horizontálním směru se pak o reprodukci stará technologie Adaptive High Precision 4:4:4 a převzorkování DVD filmů na vyšší rozlišení si převezme technologie P4HD.

Přehrávač dále nabídne dva výstupy HDMI, kde jeden slouží pro přenos 3D videosignálu do TV a druhým jej můžete připojit ke staršímu AV přijímači. Uplatní se zde technologie HDMI Jitter Purifier potlačující elektromagnetické rušení a novinkou je rovněž simulace elektronkového zvuku (Digital Tube Sound) se třemi typy elektronkového podání s odlišným charakterem. Dále můžeme zmínit funkci High Clarity Sound zamezující tomu, aby skrz obvody určené pro analogové obrazové signály tekl elektrický proud v čase, kdy se nevyužívá analogový videoterminál a pak 7.1kanálový analogový audio výstup s novým typem 192kHz D/A převodníku.

Panasonic také slibuje jednoduché ovládání či režim rychlého spuštění Quick Start, díky němuž má být přehrávač k dispozici za 0,5 sekundy. Samozřejmostí je pak funkce VIERA Link pro obsluhu přehrávače pomocí ovladače televizorů VIERA a u moderního zařízení také nemůže chybět funkce DLNA pro propojení s dalšími kompatibilními zařízeními. Přes rozhraní USB můžeme připojit i Wi-Fi adaptér a bezdrátově se připojit k serveru a přehrávat z něj data ve formátech AVCHD, WMV, DivX a JPEG nebo AVCHD soubory a programy nahrané na pevném disku HD rekordéru DIGA. Nebo se lze připojit k serverům YouTube, Picassa, archivu TV Nova, apod.

DMP-BDT300 bude v prodeji od tohoto měsíce za doporučenou maloobchodní cenu 15 995 Kč.

Zdroj: TZ Panasonic