Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Panasonic a dvě nové kamery

, , aktualita
Společnost Panasonic si připravila také dvě nové videokamery, a to modely HDC-SDX1 a HM-TA1. První je klasická kamera do dlaně, zatímco druhá malý model podobný kamerám Samsung HMX-U10 a jejímu nástupci HMX-U20. Podívejme se na ně.

Nová kamera Panasonic HDC-SDX1 je výrobcem prezentována jako produkt, s nímž si poradí i naprostý začátečník. To díky kompatibilitě s formáty MPEG-4 a iFrame (960 x 540/30p) od Apple, prý jednoduchému a intuitivnímu ovládání a softwaru pro přenos záznamů do PC, vypalování na optické disky nebo upload na Internet.Dále u kamery Panasonic zdůrazňuje štíhlý profil s rozměry 51,5 x 57,5 x 107,5 mm a hovoří o záznamu do formátu AVCHD v rozlišení 1920 x 1080. Použitý objektiv je širokoúhlý (35,8 mm) a o zpracování obrazu z 3,32 megapixelového čipu 1/4,1-type MOS se stará Crystal Engine PRO využívající technologii Inteligentního rozlišení, což umožňuje zvětšit hodnotu optického zoomu až na 23násobné přiblížení.

Stabilizátor HYBRID O.I.S. umí stabilizovat obraz opticky i elektronicky, displej s dotykovou vrstvou má úhlopříčku 2,7" a rozlišení 230400 pixelů. Dále se dočkáme softwaru HD Writer AE2.6X, možnosti dobíjení baterie přes PC pomocí rozhraní USB a stejné rozhraní poslouží k propojení s DVD vypalovačkou Panasonic VW-BN2. Samotná kamera zaznamenává na karty SD/SDHC/SDXC a nabídne několik speciálních funkcí.

Mezi ty patří známý plně automatický režim iA (zahrnuje funkce rozpoznávání tváří, AF/AE sledování, Inteligentní kontrolu kontrastu a Inteligentní výběr scény), pak je tu Rychlé zapnutí (Quick Power-On) dovolující natáčet za 1 sekundu po odklopení LCD panelu, funkce Pre-Rec dokáže k videu přilepit třísekundový úsek zachycený ještě před stiskem spouště, Highlight Playback umí detekovat změny scény, zoomování, nové tváře, najde systém inteligentního indexování a automaticky přehraje detekované scény. Nakonec se zmíníme o sekvenčním snímání, které umí rozdělit 1sekundový záběr až na 60 statických snímků, nebo až 3 sekundy na 180.Tato kamera přijde v září, stejně jako Panasonic HM-TA1, jež se hodí pro stálé nošení v kapse díky rozměrům 53 x 104 x 17,8 mm a hmotnosti 93 gramů. I ta umí točit video do MPEG-4 AVC v rozlišení Full HD (1080/30p) díky 5,33Mpix čipu 1/4,1-type MOS a samozřejmě i fotografovat. Záznamy ukládá na karty SD/SDHC/SDXC a zabudovaný má software HD Writer PE 1.0. Optického zoomu se však nedočkáme a stabilizace je pouze elektronická. Není zde také rozhraní HDMI, ale pouze A/V a mini USB pro komunikaci i dobíjení.Mezi její funkce patří Still Picture, jež umí stiskem jednoho tlačítka extrahovat z videa statický snímek, dále se dočkáme přisvícení vysokosvítivou LED a také třech obrazových efektů – sépiového, monochromatického nebo tzv. soft skin. HM-TA1 umí také komunikovat se Skype, a sloužit tak jako webkamera.

Cena ani jednoho z představených modelů nebyla oznámena.

Zdroj: TZ Panasonic
reklama
reklama