Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Ostrava: zahájení DVB-T vysílání v MUX 2 a 3

, , aktualita
Ostrava: zahájení DVB-T vysílání v MUX 2 a 3
Český telekomunikační úřad informoval 28. 3. 2011 ve své tiskové zprávě, že se dne 24. 3. 2011 uskutečnilo společné jednání k problematice zahájení pozemního digitálního televizního vysílání ve vysílacích sítích 2 a 3 v územní oblasti Ostrava.
Ostrava: zahájení DVB-T vysílání v MUX 2 a 3
V návaznosti na závěry tohoto jednání Česká televize vydala 25. 3. 2011 prohlášení, že bez dalších podmínek vypne analogové vysílání programu ČT1 z vysílače Frýdek a přidělený rádiový kanál 37 uvolní pro vysílací síť 2. Tímto jednostranně vstřícným krokem České televize se podaří vyřešit finální stav pro vysílací síť 2.


Aktuální pokrytí Multiplexu 2 v územní oblasti Ostrava (zdroj: ČTÚ).

Z dalších jednání společností FTV Prima a společnosti RTA (držitel regionální licence) s Českými Radiokomunikacemi a.s. vyplynul požadavek na zajištění koordinace nového dočasného kmitočtu pro vysílací síť 3 se zahraničními administracemi. V průběhu koordinačních jednání byla projednána možnost časově omezeného využití rádiového kanálu 51, který bude moci být využit do 11. 11. 2011.


Aktuální pokrytí Multiplexu 3 v územní oblasti Ostrava (zdroj: ČTÚ).

Toto řešení umožní zahájit na konci dubna pozemní digitální televizní vysílání ve vysílací síti 3 (na přechodném rádiovém kanálu 51), které bude nejpozději v listopadu tohoto roku přeladěno na finální rádiový kanál 48. Využití rádiového kanálu 51 by mělo umožnit veřejnosti využít přijímací zařízení využívaná v předchozím období pro příjem analogového vysílání a eliminovat tak případné finanční náklady na úpravu přijímacích zařízení pro dočasně použitý rádiový kanál.

Zdroj: digitalne.tv