Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Oprava zvuku u Leadtek WinFast TV2000 XP Expert a DV2000

, , návod
Oprava zvuku u Leadtek WinFast TV2000 XP Expert a DV2000
V diskuzních skupinách se objevil příspěvek (od Mildy), jak opravit chybějící vyšší kmitočty u karet Leadtek WinFast TV2000 XP Expert a DV2000. Určitě to bude zajímat hodně lidí, tak postup uvádíme i zde.
Oprava zvuku u Leadtek WinFast TV2000 XP Expert a DV2000
U nových verzí karet je prý tato chyba již odstraněna, takže ne každý musí tuto úpravu provádět. Prý jde o revizi B, ale někdo měl tuto chybu i u této revize, takže těžko přesně říci.Na kartě se k zesílení zvuku z tuneru používá obvod APA2308 od firmy Anpec. Jedná se o jednoduchý operační zesilovač třídy AB pro sluchátka. Jeho základní zapojení je na tomto obrázku:Ve zpětné vazbě obvodů je paralelní kombinace kondenzátoru s odporem, která zajišťuje omezení frekveční charakteristiky shora. Doporučena je hodnota kondenzátorů 220pF, ale výrobce karty použil 1.5nF. Dosáhl tím sice odstranění šumu z tuneru, ale za cenu značného utlumení vyšších kmitočtů. Řešení je snadné - vyměnit tyto kondenzátory za požadovaných 220pF.

Pro WinFast TV2000 XP Expert - kondenzátory C130 a C129
Pro WinFast DV2000 - kondenzátory C34 a C35

Vypájejte tyto dva kondenzátory mikropájkou nebo horkým vzduchem a nahraďte je. Tyto kondenzátory lze samozřejmě pouze vyndat, tím se ale zhorší stabilita zesilovače a může docházet k rozkmitání, vzniku sykavek apod., takže si určitě dejte práci se zapájením nových kondenzátorů.


Takto to vypadá na WinFast TV2000 XP Expert

Samořejmě nechybí upozornění, že vše děláte na vlastní riziko a autor ani tento server nenese žádnou odpovědnost za zničení karty.