Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Open Hour Gecko: nejlevnější 4K na trhu?

, , aktualita
Open Hour Gecko: nejlevnější 4K na trhu?
Multimediální centra s podporou 2160p jsou povětšinou vlajkové modely výrobců a o to více potěší, že na trh dostávají i modely s nižší cenovkou. Jaké ústupky musel ale Open Hour udělat, aby dokázal vyrobit 4K model za 89 dolarů?
Open Hour Gecko: nejlevnější 4K na trhu?
Novou řadu Open Hour jsme si již na serveru TVFreak představili u modelu Chameleon. Ten sice nabízel velmi slušnou výbavu, ale díky tomu narostla také koncová cena, která v době uvedení na trh přesahovala 5000 Kč. Navíc byl uvnitř použit čipset Rockchip a ten v komunitě příliš obliby nezískal.

Nový Gecko proto asi přechází na jiný čipset, konkrétně Hisilicon 3798M. Ten v rámci konkurence patří spíše k průměru, ale čtveřice jader Cortex A7 a grafické části Mali450 bude prý dle výrobce na 4K stačit. Byť přes HDMI protlačíte pouze 2160p při 30 Hz.

Zbytek výbavy taktéž odpovídá nízké prodejní ceně a v rámci uživatelské paměti se budete muset spokojit s 8GB pamětí s možností rozšíření přes čtečku MicroSD nebo USB porty včetně USB 3.0. Mírné zklamání přichází v oblasti sítí, kde je k dispozici 100Mbps ethernet a Wi-Fi adaptér s podporou 802.11n.

Open Hour Gecko je vybaven tak, aby uspokojil středně náročné uživatele požadující přehrávání 4K obsahu. Výbava patří spíše k tomu horšímu, ale při prodejní ceně 2700 Kč se jistým limitům zřejmě neubráníte. Snad se již brzy podíváme, jak si Gecko vede oproti Evolveo Android Box Q4 4K.

Zdroj: Cloudmedia, Umax.cz