Open Hour Gecko: nejlevnější 4K na trhu?

Open Hour Gecko: nejlevnější 4K na trhu?
, , aktualita
Multimediální centra s podporou 2160p jsou povětšinou vlajkové modely výrobců a o to více potěší, že na trh dostávají i modely s nižší cenovkou. Jaké ústupky musel ale Open Hour udělat, aby dokázal vyrobit 4K model za 89 dolarů?reklama
Novou řadu Open Hour jsme si již na serveru TVFreak představili u modelu Chameleon. Ten sice nabízel velmi slušnou výbavu, ale díky tomu narostla také koncová cena, která v době uvedení na trh přesahovala 5000 Kč. Navíc byl uvnitř použit čipset Rockchip a ten v komunitě příliš obliby nezískal.

Nový Gecko proto asi přechází na jiný čipset, konkrétně Hisilicon 3798M. Ten v rámci konkurence patří spíše k průměru, ale čtveřice jader Cortex A7 a grafické části Mali450 bude prý dle výrobce na 4K stačit. Byť přes HDMI protlačíte pouze 2160p při 30 Hz.

Zbytek výbavy taktéž odpovídá nízké prodejní ceně a v rámci uživatelské paměti se budete muset spokojit s 8GB pamětí s možností rozšíření přes čtečku MicroSD nebo USB porty včetně USB 3.0. Mírné zklamání přichází v oblasti sítí, kde je k dispozici 100Mbps ethernet a Wi-Fi adaptér s podporou 802.11n.

Open Hour Gecko je vybaven tak, aby uspokojil středně náročné uživatele požadující přehrávání 4K obsahu. Výbava patří spíše k tomu horšímu, ale při prodejní ceně 2700 Kč se jistým limitům zřejmě neubráníte. Snad se již brzy podíváme, jak si Gecko vede oproti Evolveo Android Box Q4 4K.

Zdroj: Cloudmedia, Umax.cz
Nejnovější články
Raspberry Pi 3: obhájce trůnu? Raspberry Pi 3: obhájce trůnu?
Miniaturní malinový počítač byl původně určen spíše vývojářům, ale všestrannost druhé generace jej vystřelila na trůn mezi nejlevnějšími multimediálními centry. Udrží žezlo i následovník Raspberry Pi 3?
25.7.2017,  recenze, Jakub Doležal,  5 komentářů
LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K
LG rozšířilo svou letošní nabídku OLED TV o zatím cenově nejdostupnější model. Snížení ceny si ovšem vyžádalo řadu ústupků, televizor tak postrádá například podporu 4K Ultra HD rozlišení nebo HDR.
15.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
YouTube přestal fungovat na starších Smart TV YouTube přestal fungovat na starších Smart TV
Google ukončil podporu aplikace YouTube na chytrých televizorech z roku 2012 a starších. Důvodem je přechod z technologie Flash na HTML5. Uživatelům dotčených modelů společnost doporučuje dokoupit Chromecast či podobné zařízení.
14.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru
Projektory jsou součástí kin už hodně přes 100 let a teprve ve 21. století se dočkají náhrady. Samsung totiž prezentoval Cinema LED, obrovský LED displej, který by v kinech měl nahradit tradiční projektor a plátno.
14.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem
Čínská společnost Xiaomi uvedla levný laserový short-throw projektor Mi Laser Projector. Umí zobrazit až 150" úhlopříčku, tedy zhruba 3,8 metru. Kdo má nedostatek místa, může projektor umístit pouhých 5 centimetrů od zdi.
1.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala