Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Oficiálně: Toshiba s HD DVD končí!

, , aktualita
Oficiálně: Toshiba s HD DVD končí!
O čem se od soboty spekulovalo, tak to je nyní oficiálně potvrzeno. Toshiba na malé tiskové konferenci v Tokyu oznámila, že posílá HD DVD definitivně k ledu.
Oficiálně: Toshiba s HD DVD končí!
V její tiskové zprávě se doslova uvádí: Toshiba Corporation dnes oznámila, že provedla revizi svých strategií ohledně HD DVD a rozhodla se, že již více nebude vyvíjet, vyrábět ani prodávat HD DVD přehrávače a rekordéry.

Toto rozhodnutí bylo učiněno kvůli nedávným změnám na trhu. Toshiba ale bude nadále poskytovat plnou podporu a servis pro všechny majitele jejích HD DVD přístrojů.To je definitivní konec HD DVD a předpokládám, že na toto zareagují i zbylé filmové společnosti, které ještě stále za HD DVD stojí, tedy Paramount, NBC Universal a DreamWorks, a přejdou rovněž k Blu-ray. V Blu-ray kempu teď určitě bouchají šampaňským a hlavně u Sony. Protože co se Sony nepovedlo s Betamaxem nebo MiniDiskem, tak se jí povedlo s Blu-ray. Nutno ale dodat, že měla dosti jinou strategii - Blu-ray není tolik uzavřený, bojoval na několika frontách najednou od počítačových mechanik přes přehrávače a rekordéry, masivní nasazení (a dotaci) pomocí PlayStation 3 až po filmová studia (Sony Pictures).

Co je zatím nejisté je, jak se zachová Microsoft, který stál rovněž za HD DVD a vybavoval své herní konzole externí HD DVD mechanikou. Připraví urychleně Blu-ray verzi?

Majitelé HD DVD si také určitě rvou vlasy, protože vydali nemalý peníz za zařízení, které je jim do budoucna k ničemu. Naopak pro ty, kteří ještě vyčkávají, je to dobrá zpráva, protože odpadá mnoho starostí jak s rozhodováním, tak případnou nekompatibilitou. K dobru lze přičíst i fakt, že nástup obou formátů urychlil pokles cen, bez toho by teď ceny byly určitě mnohem vyšší. Naopak můžeme očekávat, že se pokles na určitý čas zastaví.

Zdroj: Toshiba