www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

Odstávka japonských LCD továren

Odstávka japonských LCD továren
, , aktualita
Několik japonských továren na LCD panely bylo poškozeno zemětřesením a následnou vlnou tsunami. Nejedná se o nic vážného - už přibližně za měsíc by mělo být vše opraveno a obnoveny veškeré dodávky.
K oblíbeným
reklama
Pohyb litosférických desek způsobil v moři severovýchodně od japonského ostrova silné zemětřesení, které mělo společně s následnou vlnou tsunami vážný dopad na životy a majetek Japonců nacházejících se na pobřeží. V postižené lokalitě se nachází také některé LCD továrny firem Panasonic, Toshiba a Hitachi. Všichni tři hlásí, že byly jejich výrobny poškozeny a musely přerušit výrobu.
Panasonic se nechal slyšet, že nejde o škody kolosálních rozměrů a věří v brzké obnovení výroby. Hitachi a Toshiba reportují, že jejich produkční linky budou vypnuty po dobu přibližně jednoho měsíce. Ani jedna z továren však v celojaponském měřítku nemá velký podíl na počtech vyprodukovaných panelů, nenastane tedy žádný kolaps nebo něco takového. Nicméně, určitý krátkodobý vliv to nejspíš mít bude, v podobě prodloužení dodacích lhůt.

Zdroj: flatpanels
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik