Nové Studio 12 je venku

Nové Studio 12 je venku
, , Aktualita
Pinnacle vypustil další verzi svého střihového software pro domácí uživatele, v pořadí již dvanáctou. Podle výrobce je zachováno jednoduché prostředí a ovládání, ale přibylo přesně 25 nových vlastností. Jejich přesný výpočet k dispozici není, ale i tak jde o podstatná vylepšení.
K oblíbeným
reklama
Jednak je to zlepšení při práci se zvukem, když přibylo grafické zobrazení úrovně v timeline pomocí UV měřáku, lze nastavit úroveň i numericky, ne jen posuvníkem a nové je i globální nastavení hlasitosti (master volume). Další novinkou je automatický ořez černých pruhů z videa a fotografií a další efekty, ty mají být oproti předchozí verzi rychlejší, lze je rotovat a najdeme i nové template pro DVD.Nová je i podpora pro nejnovější HD kamery, ať již formátu HDV nebo AVCHD a rovněž lze využít tvorby Blu-ray disků formátu BD-MV včetně pohyblivých menu. Nejvíce ale Pinnacle upozorňuje na funkci zvanou Montage. Jde o nástroj, který umožňuje "high-end kompozici a animaci efektů pro běžné uživatele." Přeloženě jde o aplikaci témat (kterých je k dispozici 11 s 80-ti přednastaveními) a tvorbu přechodů, rozpohybování videa, obrázků a textu. Studio Ultimate navíc přidává i další doplňky:
ProDAD Vitascene - soubor dalších přechodů a světelných efektů
Red Giant Software Magic Bullet Looks - efekty pro změnu barev a vizáže videa po vzoru filmů
Boris Graffiti - pro tvorbu vektorových 2D/3D animací textu
K dispozici budou tři verze. Základní stojí cca 1000Kč, Studio Plus 12 s podporou HD a Blu-ray je za 1800Kč a Studio Plus 12 Ultimate mající navíc zmíněné nástroje, klíčování a AC3 kodek je za cca 2300Kč.

Zdroj: Pinnacle
reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik