Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Nová injekt technologie zlevní OLED

, , aktualita
Nová injekt technologie zlevní OLED
Dupont, který se nechal loni v květnu slyšet, že natiskne 50" OLED displej během dvou minut, nyní oznámil, že nová technologie injektování organického materiálu umožní vyrábět OLED displeje o 40 % levněji než LCD.
Nová injekt technologie zlevní OLED
Zatímco OLED displeje vyráběné běžnou technologií jsou na výrobu přibližně dvakrát tak drahé jako LCD, nová technologie od Dupontu by to mohla změnit. Namísto přerušovaného injektování přišel stálý proud pohybující se po povrchu rychlostí 2 – 5 metrů za sekundu. „Stříkačka“ vyvinutá společně s Dai Nippon Screen pracuje na substrátech ze 4G továrny majících rozměry 730 × 920 mm. Dupont používá stejnou strukturu pro každou barvu (červenou, zelenou a modrou), což se pravděpodobně projeví na zhoršení zobrazovacích schopností, hlavně jasu, ale na druhou stranu se díky tomu může „tisknout“ rychleji.Ilustrační obrázek injektování OLED do substrátu.


Celkem tři stříkačky (RGB) projedou přes substrát na jednu stranu, zaindexují si další pixel a jedou zpátky. Během procesu dosahují zrychlení až 10 G. Zajímavou a dobrou zprávou je to, že životnost jednotlivých barev se zvýšila. Pokles původního jasu na 50 % (T50) je pro modrou složku uváděn po 37 000 hodinách, červenou 41 000 hodinách a zelenou po 500 000 hodinách provozu.

Společnost Dai Nippon Screen Manufacturing, se kterou Dupont spolupracuje, v současnosti buduje 5.5G továrnu, tak uvidíme. Jestli to s touto technologií myslí vážně, určitě se objeví i tam.

Zdroj: DisplayDaily