Noontec MovieHome V9T

Noontec MovieHome V9T
, , aktualita
Společnost UMAX si pro český trh připravila další novinku, a sice Noontec MovieHome V9T. Jedná se o multifunkční síťový přehrávač a my se podívejme, co nám tato novinka do domácnosti přinese.
K oblíbeným
reklama
Noontec MovieHome V9T bude tedy na českém trhu šířen společností UMAX. Samotné zařízení nabídne dvojitý vestavěný HD digitální tuner, díky němuž budeme moci současně nahrávat až dva televizní pořady. Popřípadě budeme moci přehrávat řadu video a audio formátů, které se dnes používají, jejichž zdroj může být paměťové zařízení připojené přes USB port nebo zpřístupněné přes domácí počítačovou síť. Ovšem samotný přehrávač pojme ve svém kovovém obalu až 2TB pevný disk.Výkon dodá procesor Realtek 1283 pracující na frekvenci 400 MHz a co se týče konektivity a ovládacích prvků, pak na čelním panelu máme dotyková tlačítka pro přímé ovládání zařízení. To v případě, že nebudeme chtít nebo moci využít dodávaný dálková ovladač. Pak je tu čtečka paměťových karet SD a SDHC a na zadní straně jsou umístěny anténní konektory, HDMI 1.3 konektor (až 1080P), kompozitní i komponentní výstup, optický digitální 5.1 výstup, 2 x USB host porty, 1 x USB Slave port, síťový konektor a analogový AV vstup pro nahrávání z externího zdroje.
UMAX díle slibuje české uživatelské prostředí, možnost plánování nahrávání z TV pomocí programového průvodce (EPG) a přehrávání záznamů z YouTube, Picasa a dalších portálů. Zabudován je tu klient i server Samba (SMB) pro přístup do lokální sítě windows, pak klient Bittorrent, podpora českých titulků s možností nastavení velikosti i barvy fontu a celkově jejich pozice a kódování.

Cena byla stanovena na 4590 Kč s daní a za verze s 1TB či 1,5TB pevným diskem si připlatíme 2000, respektive 2700 Kč. Pak je k dostání rovněž volitelný bezdrátový WiFi-N adaptér za 399 Kč.

Zdroj: TZ UMAX
reklama
Nejnovější články
Marantz představil čtyři AV receivery připravené na 8K Marantz představil čtyři AV receivery připravené na 8K
Marantz se stal teprve druhým výrobcem, který do své nabídky zařadil AV přijímače podporující rozlišení 8K. Jedná se o celkem čtyři modely ze série SR, které jsou připraveny na všechny nové funkce a formáty.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh
Koncem loňského roku se na český trh dostal Shield TV Pro (2019), ale po pár měsících hlásil jediný prodejce prázdné sklady. Stejná situace nastala po celém světě a zájemci o toto zařízení tak museli čekat několik měsíců na obnovení dodávek.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC
Zatímco se standard H.265/HEVC teprve nyní začíná pořádně rozšiřovat, už tu máme jeho nástupce, H.266/VVC. Tento kodek nabídne o 50 % menší datový tok při stejné kvalitě záznamu, což využijí zejména mobilní zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
5.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik