www.tvfreak.cz
>
>
>

Nejhorší způsob, jak sledovat film Tenet? Na konzoli Game Boy Advance

Nejhorší způsob, jak sledovat film Tenet? Na konzoli Game Boy Advance
, , aktualita
Režisér Christopher Nolan prohlásil, že jeho poslední snímek Tenet si nejlépe užijete v kině. Šikovný youtuber se rozhodl vydat přesně opačnou cestou a film dostal na cartridge pro stařičkou kapesní konzoli Game Boy Advance. Jaký je výsledek?
K oblíbeným
reklama
Loňský byl pro filmový průmysl velmi náročný. Kvůli zavřeným kinům byly odloženy premiéry několika dlouho očekávaných snímků. Zatímco některé premiéry se nakonec odehrály online, většina blockbusterů byla odsunuta do roku 2021. Výjimkou se stal sci-fi thriller Tenet. Ačkoliv byla premiéra třikrát odložena, nakonec film vstoupil do kin na konci léta. Ačkoliv se stal pátým nejvýdělečnějším snímkem roku, kvůli vysokým nákladům na produkci a marketing byl Tenet přesto prodělečný. Režisér Christopher Nolan je velkým zastáncem kinopremiér a stal se jedním z nejvýraznějších kritiků plánu HBO Max uvádět všechny nové filmy současně v kinech a na internetu.
 
 
„Tenet je film, jehož obraz a zvuk si opravdu musíte vychutnat ve svých kinech na velkém plátně,“ prohlásil Nolan o svém posledním snímku. Youtuber Bob Wulff se ovšem rozhodl vydat přesně opačnou cestou a sledovat film na tom nejméně očekávaném zařízení. Výsledkem je Tenet na kapesní herní konzoli Game Boy Advance. Celý postup popsal ve videu, které zveřejnil na svém kanálu WulffDen. Sám autor přiznává, že jde „dost pravděpodobně o nejhorší způsob, jak sledovat Tenet“. Cílem videa ovšem bylo spíše pobavit své diváky a ukázat možnosti starších zařízení, které možná ještě leckomu leží v šuplíku.
 
 
Wulff tvrdí, že 30 minut je nejdelší stopáž, která se vejde na cartridge pro Game Boy Advance, aby video bylo stále v „koukatelné“ kvalitě. Vzhledem k tomu, že Tenet má délku 150 minut, se celý snímek sotva vešel na pět cartridgí. Kvůli tomu ovšem musel snížit rozlišení na 192 x 128, snímkovou frekvenci na 6 snímků/s a bitrate na 8 KB/s. Youtuber dokonce svůj nápad dovedl k takové dokonalosti, že v grafickém programu vytvořil štítky pro filmové cartridge.
 
Nintendo pro svou přenosnou konzoli Game Boy Advance nabízelo cartridge Game Boy Advance Video, na kterých byly distribuovány hlavně epizody seriálů Pokémon nebo Spongebob v kalhotách. Objevilo se ovšem i několik celovečerních filmů jako Shrek nebo Příběh žraloka,
 
Zdroj: Engadget.com via IGN.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik