Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Nejhorší způsob, jak sledovat film Tenet? Na konzoli Game Boy Advance

, , aktualita
Režisér Christopher Nolan prohlásil, že jeho poslední snímek Tenet si nejlépe užijete v kině. Šikovný youtuber se rozhodl vydat přesně opačnou cestou a film dostal na cartridge pro stařičkou kapesní konzoli Game Boy Advance. Jaký je výsledek?

Loňský byl pro filmový průmysl velmi náročný. Kvůli zavřeným kinům byly odloženy premiéry několika dlouho očekávaných snímků. Zatímco některé premiéry se nakonec odehrály online, většina blockbusterů byla odsunuta do roku 2021. Výjimkou se stal sci-fi thriller Tenet. Ačkoliv byla premiéra třikrát odložena, nakonec film vstoupil do kin na konci léta. Ačkoliv se stal pátým nejvýdělečnějším snímkem roku, kvůli vysokým nákladům na produkci a marketing byl Tenet přesto prodělečný. Režisér Christopher Nolan je velkým zastáncem kinopremiér a stal se jedním z nejvýraznějších kritiků plánu HBO Max uvádět všechny nové filmy současně v kinech a na internetu.
 
 
„Tenet je film, jehož obraz a zvuk si opravdu musíte vychutnat ve svých kinech na velkém plátně,“ prohlásil Nolan o svém posledním snímku. Youtuber Bob Wulff se ovšem rozhodl vydat přesně opačnou cestou a sledovat film na tom nejméně očekávaném zařízení. Výsledkem je Tenet na kapesní herní konzoli Game Boy Advance. Celý postup popsal ve videu, které zveřejnil na svém kanálu WulffDen. Sám autor přiznává, že jde „dost pravděpodobně o nejhorší způsob, jak sledovat Tenet“. Cílem videa ovšem bylo spíše pobavit své diváky a ukázat možnosti starších zařízení, které možná ještě leckomu leží v šuplíku.
 
 
Wulff tvrdí, že 30 minut je nejdelší stopáž, která se vejde na cartridge pro Game Boy Advance, aby video bylo stále v „koukatelné“ kvalitě. Vzhledem k tomu, že Tenet má délku 150 minut, se celý snímek sotva vešel na pět cartridgí. Kvůli tomu ovšem musel snížit rozlišení na 192 x 128, snímkovou frekvenci na 6 snímků/s a bitrate na 8 KB/s. Youtuber dokonce svůj nápad dovedl k takové dokonalosti, že v grafickém programu vytvořil štítky pro filmové cartridge.
 
Nintendo pro svou přenosnou konzoli Game Boy Advance nabízelo cartridge Game Boy Advance Video, na kterých byly distribuovány hlavně epizody seriálů Pokémon nebo Spongebob v kalhotách. Objevilo se ovšem i několik celovečerních filmů jako Shrek nebo Příběh žraloka,
 
Zdroj: Engadget.com via IGN.com


reklama
reklama