www.tvfreak.cz
>
>

Nebula Solar: kompaktní projektory s Android TV a volitelnou baterií

Nebula Solar: kompaktní projektory s Android TV a volitelnou baterií
, , aktualita
Společnost Anker přidala do své nabídky projektory Nebula Solar a Nebula Solar Portable, které jsou díky svým rozměrům vhodné pro přenášení. Operační systém Android TV umožňuje používat oblíbené aplikace.
K oblíbeným
reklama
Nabídka mobilních projektorů, které můžete bez problémů přenášet a nevyžadují žádnou složitou instalaci, je poměrně široká. Neustále navíc přibývají další možnosti, ze kterých zákazníci mohou vybírat. Nedávno byly představeny třeba novinky od Philipsu. A připojuje se také výrobce příslušenství Anker, který v kategorii kompaktních projektorů získal dobrou reputaci především díky relativně úspěšným modelům Nebula Capsule s neobvyklým válcovitým tvarem. Nyní nabídku rozšiřuje o projektory Nebula Solar a Nebula Solar Portable, které vsází na konvenčnější design. Jednou z výhod ovšem zůstává kompaktní provedení. Projektory totiž měří 192 x 192 x 59 mm a váží přibližně 1 kg.
 
 
Nebula Solar a Nebula Solar Portable jsou skoro totožné modely, ale druhý z nich obsahuje baterii o kapacitě 20 000 mAh. Díky tomu je projektor ještě vhodnější pro cestování, neboť není potřeba hned hledat elektrickou zásuvku. Baterie udrží projektor při životě přibližně tři hodiny, což je dostatečný čas i k projekci delšího filmu. Nabíjení probíhá přes konektor USB Type-C a zabere přibližně tři hodiny (při 20 V/3,25 A). Co se týče kvality projekce, slibuje Nebula Solar obraz s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a poměrem stran 16:9. Nechybí podpora HDR10, zatímco jas může dosahovat až 400 ANSI lumenů.
 
 
Projektor vytvoří na stěně obraz s úhlopříčkou 120 palců ze vzdálenosti 3,18 metru. Pokud si vystačíte s poloviční velikostí, můžete projektor umístit 1,6 metru od stěny. Pro snadnější instalaci nechybí inteligentní korekce lichoběžníkového zkreslení, automatické ostření, digitální zoom nebo nastavení úhlu projekce pomocí integrovaného stojanu (až o 13 stupňů). Bohatá výbava v oblasti konektivity zahrnuje HDMI 2.0, USB Type-A, dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2 nebo podporu Chromecastu. připraven je operační systém Android TV 9, který umožňuje stažení aplikací z Google Play Store. O pohon se stará čtyřjádrový procesor a 2GB RAM.
 
Pokud se jedná o ozvučení, může se projektor pochlubit dvojici 3W reproduktorů a podporou formátu Dolby Digital Plus. Anker Nebula Solar vyjde zájemce na 550 eur (14 600 Kč), zatímco verze Nebula Solar Portable s baterií bude o 100 eur (2 600 Kč) dražší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
14.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář