www.tvfreak.cz
>
>

Nebula Solar: kompaktní projektory s Android TV a volitelnou baterií

Nebula Solar: kompaktní projektory s Android TV a volitelnou baterií
, , aktualita
Společnost Anker přidala do své nabídky projektory Nebula Solar a Nebula Solar Portable, které jsou díky svým rozměrům vhodné pro přenášení. Operační systém Android TV umožňuje používat oblíbené aplikace.
K oblíbeným
reklama
Nabídka mobilních projektorů, které můžete bez problémů přenášet a nevyžadují žádnou složitou instalaci, je poměrně široká. Neustále navíc přibývají další možnosti, ze kterých zákazníci mohou vybírat. Nedávno byly představeny třeba novinky od Philipsu. A připojuje se také výrobce příslušenství Anker, který v kategorii kompaktních projektorů získal dobrou reputaci především díky relativně úspěšným modelům Nebula Capsule s neobvyklým válcovitým tvarem. Nyní nabídku rozšiřuje o projektory Nebula Solar a Nebula Solar Portable, které vsází na konvenčnější design. Jednou z výhod ovšem zůstává kompaktní provedení. Projektory totiž měří 192 x 192 x 59 mm a váží přibližně 1 kg.
 
 
Nebula Solar a Nebula Solar Portable jsou skoro totožné modely, ale druhý z nich obsahuje baterii o kapacitě 20 000 mAh. Díky tomu je projektor ještě vhodnější pro cestování, neboť není potřeba hned hledat elektrickou zásuvku. Baterie udrží projektor při životě přibližně tři hodiny, což je dostatečný čas i k projekci delšího filmu. Nabíjení probíhá přes konektor USB Type-C a zabere přibližně tři hodiny (při 20 V/3,25 A). Co se týče kvality projekce, slibuje Nebula Solar obraz s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a poměrem stran 16:9. Nechybí podpora HDR10, zatímco jas může dosahovat až 400 ANSI lumenů.
 
 
Projektor vytvoří na stěně obraz s úhlopříčkou 120 palců ze vzdálenosti 3,18 metru. Pokud si vystačíte s poloviční velikostí, můžete projektor umístit 1,6 metru od stěny. Pro snadnější instalaci nechybí inteligentní korekce lichoběžníkového zkreslení, automatické ostření, digitální zoom nebo nastavení úhlu projekce pomocí integrovaného stojanu (až o 13 stupňů). Bohatá výbava v oblasti konektivity zahrnuje HDMI 2.0, USB Type-A, dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2 nebo podporu Chromecastu. připraven je operační systém Android TV 9, který umožňuje stažení aplikací z Google Play Store. O pohon se stará čtyřjádrový procesor a 2GB RAM.
 
Pokud se jedná o ozvučení, může se projektor pochlubit dvojici 3W reproduktorů a podporou formátu Dolby Digital Plus. Anker Nebula Solar vyjde zájemce na 550 eur (14 600 Kč), zatímco verze Nebula Solar Portable s baterií bude o 100 eur (2 600 Kč) dražší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře