www.tvfreak.cz
>
>
>

Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček

Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
, , aktualita
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
K oblíbeným
reklama
Zájem zákazníků o 8K TV stále pokulhává za očekáváním výrobců. Kromě vysoké pořizovací ceny může odrazovat absence obsahu v tomto rozlišení. K jedním z mála zdrojů, kde lze najít 8K videa, patří YouTube. Na jaře byla aktualizována aplikaci pro televizory LG a Samsung, takže majitelé 8K TV od některé z jihokorejských značek již mohou sledovat videa v tomto rozlišení, a to za použití nového kodeku AV1. YouTube pro Android TV ovšem tuto funkci dostává o více než šest měsíců později. Google tedy dal přednost konkurenčním platformám před vlastní, což může být ovlivněno i počtem dostupných 8K TV na trhu.
 
 
Až tento týden vyšla aplikace YouTube ve verzi 2.12.08, která přidává podporu 8K videí také na Android TV. Jenže pro sledování musíte mít televizor, který splňuje několik podmínek. A zdá se, že na trhu takový aktuálně není. Zaprvé pochopitelně potřebujete 8K TV na platformě od Googlu. Konkrétně se musí jednat alespoň o Android 10, který je na televizorech stále poměrně vzácný, ačkoliv na některých smartphonech již běží dokonce Android 11. Potom musí jít o televizor s hardwarem, který si poradí s kodekem AV1. A potom se pochopitelně neobejdete bez aplikace YouTube ve zmiňované verzi 2.12.08.
8K TV s Androidem aktuálně nabízejí Sony a TCL. Ani jeden z výrobců ovšem nepoužívá Android 10. TCL již v minulosti slíbilo, že YouTube v 8K nabídne po aktualizaci na Android 10, ale zatím potřebná aktualizace pro model X915 nevyšla. Lepší to snad bude po nástupu modelů v roce 2021, které by mohly YouTube v 8K podporovat hned od uvedení na trh. Nová aplikace YouTube pro Android TV přináší i několik dalších novinek. Funkce „Cast Connect“ umožňuje odesílat obsah ze smartphonu nebo počítače přímo do nativní aplikace YouTube na televizoru přes technologii Cast. Dosud se video otevřelo v jednoduchém rozhraním, které bylo převzato z Chromecastu a nenabízelo tolik možností ovládání.
 
Update na verzi 2.12.08 rovněž vylepšil výběr rozlišení a opravil problémy s nesprávným datem a časem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik