www.tvfreak.cz
>
>
>

Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček

Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
, , aktualita
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
K oblíbeným
reklama
Zájem zákazníků o 8K TV stále pokulhává za očekáváním výrobců. Kromě vysoké pořizovací ceny může odrazovat absence obsahu v tomto rozlišení. K jedním z mála zdrojů, kde lze najít 8K videa, patří YouTube. Na jaře byla aktualizována aplikaci pro televizory LG a Samsung, takže majitelé 8K TV od některé z jihokorejských značek již mohou sledovat videa v tomto rozlišení, a to za použití nového kodeku AV1. YouTube pro Android TV ovšem tuto funkci dostává o více než šest měsíců později. Google tedy dal přednost konkurenčním platformám před vlastní, což může být ovlivněno i počtem dostupných 8K TV na trhu.
 
 
Až tento týden vyšla aplikace YouTube ve verzi 2.12.08, která přidává podporu 8K videí také na Android TV. Jenže pro sledování musíte mít televizor, který splňuje několik podmínek. A zdá se, že na trhu takový aktuálně není. Zaprvé pochopitelně potřebujete 8K TV na platformě od Googlu. Konkrétně se musí jednat alespoň o Android 10, který je na televizorech stále poměrně vzácný, ačkoliv na některých smartphonech již běží dokonce Android 11. Potom musí jít o televizor s hardwarem, který si poradí s kodekem AV1. A potom se pochopitelně neobejdete bez aplikace YouTube ve zmiňované verzi 2.12.08.
8K TV s Androidem aktuálně nabízejí Sony a TCL. Ani jeden z výrobců ovšem nepoužívá Android 10. TCL již v minulosti slíbilo, že YouTube v 8K nabídne po aktualizaci na Android 10, ale zatím potřebná aktualizace pro model X915 nevyšla. Lepší to snad bude po nástupu modelů v roce 2021, které by mohly YouTube v 8K podporovat hned od uvedení na trh. Nová aplikace YouTube pro Android TV přináší i několik dalších novinek. Funkce „Cast Connect“ umožňuje odesílat obsah ze smartphonu nebo počítače přímo do nativní aplikace YouTube na televizoru přes technologii Cast. Dosud se video otevřelo v jednoduchém rozhraním, které bylo převzato s Chromecastu a nenabízelo tolik možností ovládání.
 
Update na verzi 2.12.08 rovněž vylepšil výběr rozlišení a opravil problémy s nesprávným datem a časem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů
Streamovací služba Netflix slaví velké úspěchy. Přestože je na trhu se streamováním narváno k prasknutí, Netflixu se povedlo pokořit magickou hranici 200 milionů předplatitelů a roste dál. Není to špatné ani po finanční stránce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července
Kvůli koronavirové pandemii má Apple omezené možnosti tvořit vlastní obsah pro streamovací službu TV+. Už podruhé tak prodlužuje bezplatné období pro vyzkoušení, které bude končit až v červenci letošního roku.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik