Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

MSI D310 - miniaturní televize DVB-T do dlaně

, , aktualita
Digitální televize má nespornou výhodu v miniaturizaci. Nejsou nutné žádné velké analogové obvody, stačí "kápnout" nějaký dekodér na tištěný spoj, "přisypat" trochu obvodové bižuterie, přilepit displej a máte televizi. Kapesní DVB-T televize MSI D310 vznikla samozřejně náročněji, ale je typickým představitelem produktů, na které se můžeme v brzké době těšit.
Mimořádně skladné krabičce, která vklouzne do kapsy, dominuje velký širokoúhlý displej. Na zadní straně je výklopná antena a stojánek pro lepší umístění na stůl. Tlačítek tu mnoho nenajdete, více jich je na přibaleném dálkovém ovladači. Přesto se dá televize zcela snadno ovládat i bez něj. Slot pro paměťové SD karty napoví, že přístroj umí více, než jen přijímat televizní signál. Ve skutečnosti je uvnitř ukryt audio/video přehrávač, kterému z pokročilejších funkcí DivX chybí jen podpora GMC. Kvalitu, bohužel, kazí chybějící české znaky v titulcích.

Pochopitelně také kapacita SD karty nestačí na přehrávače s pevným diskem. Podobný přístup k češtině je i u digitální televize. EPG češtinu nepodporuje, základní nastavení je jen v angličtině. Nalezení stanic je snadné, rychlé, ale pocítíte problém s nedostatečnou kvalitou signálu. Vestavěná výklopná antena nestačí na současné české nastavení vysílacích výkonů. Takže, místo abyste sledovali televizi tam, kde vy chcete, sledujete ji tam, kde je signál. Při pohybu v dopravních prostředcích nic neuvidíte.

S televizí dostanete i slušnou externí antenu na kabelu, ovšem pro běžné používání v pohybu nestačí. Vestavěná baterie stačí zhruba na tři hodiny sledování televize, o hodinu více při přehrávání z SD karty. Kapesní televize MSI D310 je vybaveným produktem, který bohužel v českých podmínkách trpí. Slabý příjem ji odsuzuje do míst s nejsilněkším signálem, podpora češtiny také chybí. Obrazovka je TFT LCD, úhlopříčka 10,5 cm. Ve výbavě jsou také sluchátka do uší.

Převzato ze serveru Computer.