Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Mitsubishi ukončilo výrobu LCD televizorů

, , aktualita
Mitsubishi ukončilo výrobu LCD televizorů
Tak a je to... mnozí se podivovali, proč na CES 2011 v Las Vegas nebyly představeny žádné nové LCD televizory od Mitsubishi, žádní nástupci řady Unisen. Teď už je důvod zcela zřejmý: Mitsubishi definitivně opouští tento segment elektroniky.
Mitsubishi ukončilo výrobu LCD televizorů
Tradiční Japonský koncern Mitsubishi přitom patřil po desítky let k významným výrobcům LCD, a to až do současnosti. V jejich tiskové zprávě totiž stálo, že Mitsubishi úplně opouští výrobu LCD. Místo toho se zaměří na alternativní typy zobrazení s úhlopříčkou nad 73 palců.


Mitsubishi Unisen – poslední LCD řada této firmy.

Jedná se nejen o projektory, zobrazovací stěny nebo veřejné obrazovky (promítajících reklamy nebo významná sportovní utkání), ale i další přístroje. Mitsubishi totiž vyrábí televizory na bázi zadní projekce a LaserVue TV, které (jak název napovídá) fungují na principu laserové projekce (což má u velkoformátového zobrazení nemálo výhod, včetně relativně nízké spotřeby nebo lepšího barevného podání).


Televizor Mitsubishi LaserVue L75A91 s obrazovkou fungující na principu zpětné laserové projekce.

Za zmínku ještě stojí, že Mitsubishi není jediným výrobcem, pro kterého výroba LCD nebyla v poslední době až tak výdělečná, jako kdysi. O situaci Sharpu jste se mohli dočíst už počátkem února, kdy probleskla médii zpráva o možné alianci Sharpu a čínského CMI. Zavedené značky jsou totiž vystaveny cenovému tlaku nových firem ze země „probouzejícího se draka“, schopných vyrábět elektroniku levněji než jinde (při stále se zlepšující kvalitě).

Zdroj: Flatpanels HD
reklama