Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia
Registrace: 24.2.2007
Komentářů: 396, score 0.3 | Svět hardware: 51/2.0 | Svět mobilně: 2/3.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 3.12.2018 s hodnocením +2:
Je to ale pokrok, panečku. U nás bylo barevné vysílání spuštěno v roce 1970 ­(jinde už někdy v padesátých letech­) a stále nám servírují stejný obraz se stejným rozlišením i po 50ti letech, jediné co změnilo je, že si musíme pořád kupovat nové televize. Pravda, ČT bude konečně v HD, ale zbytek ne. A to už tu máme éru 4k televizí. Nechápu, proč to není povinně. I když je to asi jedno, stejně tam dávají prd, jak na ČT, tak jinde a akorát tím docílí to, že se na to opravdu nebude dívat nikdo. Čekám, že za 10 let se bude přecházet na DVB­-T3 a stále se bude vysílat v SD.
Komentář z 23.3.2011 s hodnocením +2:
To nelze takhle brát, protože kamera nabízí neporovnatelnou ergonomii při točení, kvalitní optický stabilizátor videa ­(frame to frame, ne jen na jednom frame­), jemný zoom, který nelze na zrcadlovce napodobit, také velký rozsah zoomu ­(takový objektiv 400 nebo 500mm u zrcadlovky posune cenu mnohem výše, nehledě na to, že má malý rozsah­). Mám obojí a video ve foťáku je prostě jen doplněk, na seriózní natáčení použít nelze ­- nedovedu si představit, že bych s ním natočil třeba svatbu. Jednak by mi upadla ruka a také ty všechny zoomy atd. by stály za prd. A velikost čipu nemusí být rozhodující ­- důležitá je velikost pixelu a ta nemusí být tak rozdílná, záleží od kamery a také řešení čtení dat ze snímače. Ano pro nějaké domácí natáčení ­"blbinek­" bude stačit video z foťáku, ale na seriózní točení to prostě není.
Komentář z 6.2.2013 s hodnocením +1:
Díky, opravil jsem, mne tu nefunguje český spellcheck a i když si to po sobě čtu, tak tu chybu prostě nevidím. Měl bych si ho konečně přiinstalovat.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 8.12.2011 s hodnocením -1:
Jak člověk něco napíše, tak se mu to vždy oklikou vrátí jako bumerang :­) Bohužel přeneseno někam jinam. Chápu, že byste tuto informaci chtěl, ale opravdu nemohu zkoušet a testovat všechny dostupné formáty. Kvůli tomu, že výrobce není ochoten­/schopen tyto formáty sdělit ­(až na obecné DV­/AVCHD­/Blu­-ray atd.­), tak bych sám měl tyto testy udělat. Asi budu muset vyhlásit sbírku, aby mi každý poslal kus videa z různé kamery a pokaždé to vyzkoušet, stejně jako jsme to dělali u DVD přehrávačů a přehrávání DivX s QPel atd. ALe čekám, že mi někdo hned vyčte, že tam něco chybí... Přitom byste se měl ptát výrobce­/prodejce, přece on má zájem na tom, abyste si to koupil, tak by Vám měl být schopen tuto informaci sdělit.

Možná jste si nevšimli, že při dotazu na konkrétní typ jsem to vyzkoušel a tu informaci zde v diskuzi podal. Někdo se holt dokáže slušně zeptat a je mu odpovězeno, jiný jen kritizuje a napadá. Děkuji pěkně.


Komentář z 7.12.2011 s hodnocením -1:
Ano divím se Vaší reakci, když mi navíc přijde, že jste to četl jen letmo nebo nepochopil smysl vět. Testovací konfiguraci jsem uváděl i s tím, že jde již o slabý stroj. To nic nemění na tom, že jiné programy to na této konfiguraci zvládnou lépe, to je poměrně důležitá informace pro někoho, kdo si to chce koupit. Samozřejmě když má někdo Quad na 4GHz, tak to řešit nebude.

Nějak také moc nechápu, jaký může mít vliv verze Win na počeštění programu. V době unicode toto problém opravdu není a ještě se mi nestalo, že by to nějak vadilo. Informace, že Vy to na českých Win máte celé česky je důležitá, nic to nemění na tom, že u mne to tak nebylo.

O tom, jestli 50p umí nebo ne v recenzi nepíšu, to se nakouslo zde v diskuzi a řekl jsem, že to vyzkouším, což jsem udělal, viz níže.

Cenu jsem kritizoval z toho důvodu, že vzhledem k ostatním programům vysoká je. A srovnávat to rozhodně lze, také jem napsal, že zde chybí levnější verze Studia 1 bez všech těch doplňků, které sice mají svou hodnotu, ale rozhodně to zužuje výběr. O Studiu 15 se zmiňují a souhlasím s Vámi a také o tom píšu.

Takže jediné, kvůli čemu si sypu popel na hlavu, je ten prostorový zvuk, vše ostatní co kritizujete je v článku vysvětleno a jen to chápete po svém, ne v kontextu, jak je to napsáno.

Komentář z 7.12.2011 s hodnocením -1:
Vážený uživateli Studia 1, recenzent není až na výjimky dlouhodobý uživatel, nemůže přece používat všechny programy na světě. Jednak je dostává jen zápůjčkou a poté je musí vrátit, jednak nemá na to, aby si je všechny koupil a všechny používal. Smyslem recenze také není podat naprosto přesný výčet funkcí a už vůbec ne technickou specifikaci ­(tu má udávat výrobce, stěžujte si u něj, že je nedodá dostatečně podrobně­). Také není možné testovat na všech možných systémech, co existují ­- ať už jde o CPU, GPU, OS či podporu kamer a formátů. To je opět na výrobci, zda tyto systémy podporuje a ručí za ně.

Recenze dle mého názoru má podat informaci, jakým způsobem se program používá, co je na něm špatné a co dobré a jaké jsou změny oproti předchozím verzím. Smyslem také není vyjmenovat všechny funkce, to je opravdu smyslem návodu či manuálu, tím ale recenze není. Recenze je také psaná hlavně pro ty, kteří uvažují o koupi, každý navíc požaduje něco jiného a není možné všem vyhovět. Vždy se snažím to psát nezaujatě a mohl jste si všimnout, že Studio 1 spíše chválím, než napadám. Že se občas stane, že člověk na nějakou funkci nepřijde, se stát může, nikdo není dokonalý. Očekávám spíše Vaše poznatky a faktické připomínky, které někomu pomohou, než jen pohrdající narážky, které nikomu nepomohou.

Takže k Vašim připomínkám:
- používám anglické Windows, ne české, jestli funguje program česky jen na českých Windows, to netuším, podle mne by měl být buď celý česky nebo celý anglicky a ne částečně podle verze Windows.
- jestli dokáže zpracovat 50p nebo 60p, jsem vyzkoušet nemohl, nemám čím a nikde jsem to nenašel, naopak jsem nalezl na fóru Avidu, že takový export neumí, to ale ještě vyzkouším
- možná mi unikla funkce prostorového mixeru, což beru na svou hlavu, ještě jednou ověřím a případně opravím

Prosím tedy příště o věcné připomínky a ne o uražené ego.