Výrobce:

Microsoft

Články o výrobci Microsoft | Zobrazit jen články a recenze
Microsoft: Blu-ray je k ničemu, na Xboxu 360 nebude

Microsoft: Blu-ray je k ničemu, na Xboxu 360 nebude

Microsoft, který od počátku stojí v opozici proti Blu-ray, opět potvrdil svůj postoj k tomuto formátu když prohlásil, že "Blu-ray je k ničemu, neboť bude nahrazen stahováním a streamováním digitálního obsahu z internetu."
24.9.2010, aktualita, Martin Stančík1 komentář
Xbox dostane Blu-ray a zablokuje neautorizovaná zařízení

Xbox dostane Blu-ray a zablokuje neautorizovaná zařízení

Pro herní konzoli Xbox 360 se chystá nový firmware, který byl již uvolněn beta testerům. Jak se ale zdá, Microsoft hodlá zablokovat používání externích zařízení jiných výrobců, takže budou nepoužitelná.
27.10.2009, aktualita, Radek Jahoda4 komentáře
Windows Vista SP2 přidal podporu vypalování na Blu-ray

Windows Vista SP2 přidal podporu vypalování na Blu-ray

Microsoft oficiálně vydal Service Pack 2 pro operační systém Windows Vista, který přidal podporu vypalování na Blu-ray disky přímo ze systému. První beta verzi ale vydal již před více než půl rokem.
27.5.2009, aktualita, Radek Jahoda
Windows Media Center dostal podporu NetFlix

Windows Media Center dostal podporu NetFlix

Uživatelé Windows Media Center mohou začít sledovat filmy nebo objednávat DVD přímo od NetFix. Potřebují k tomu samozřejmě účet u NetFlix, pak mohou prohledávat celý katalog 12 tisíc filmů a episod seriálů přímo ze svého počítače pomocí dálkového ovladače.
25.5.2009, aktualita, Radek Jahoda1 komentář
Zune vybijte a připojte k počítači

Zune vybijte a připojte k počítači

Na oficiálním webu zune.net se již objevilo řešení pro zamrznuté přehrávače Zune 30s. Problém se týkal těch lidí, kteří přehrávač připojili k počítači poslední den roku 2008. Kdo tak neučinil, tak neměl problémy, rovněž majitelů jiných modelů se to netýkalo (včetně modelu 80).
2.1.2009, Aktualita, Radek Jahoda1 komentář
Microsoft a Y2K9: přehrávač Zune 30s přestává fungovat

Microsoft a Y2K9: přehrávač Zune 30s přestává fungovat

Zdá se, že v 30GB modelu přehrávače Zune 30s je chyba, která zapříčiňuje jeho zatuhnutí. Právě dnes, v poslední den roku 2008, se majitelům po celém světě tento model po zapnutí zasekne a odmítá dále pracovat. Nejprve to vypadalo na hoax, ale nyní se zdá, že je vše založeno na pravdě a tento problém opravdu nastal.
31.12.2008, aktualita, Radek Jahoda1 komentář
Windows se dočkají nativního vypalování Blu-ray

Windows se dočkají nativního vypalování Blu-ray

Microsoft uvolnil beta verzi (přesněji pre-release verzi) doplňku pro systémy Windows Vista a XP - Windows Feature Pack for Storage. Ta bude obsahovat tři technologie: Active Storage Platform ,Image Mastering API a Smart Card Driver.
19.8.2008, Aktualita, Radek Jahoda
Vista Media Center bude podporovat HDTV a DVB-S2

Vista Media Center bude podporovat HDTV a DVB-S2

Windows Vista Media Center nativně nezvládají nejnovější technologie, a tak musela přijít na řadu různá rozšíření umožňující např. přehrát Blu-ray disky, ovšem pouze pro 32-bitovou verzi. Stejně tak existuje řešení pro příjem DVB-S2, ale bez podpory HDTV.
18.7.2008, Aktualita, Radek Jahoda
Tak bude tam nebo ne?

Tak bude tam nebo ne?

Již jednou se objevila zpráva o objednávce Blu-ray mechaniky pro herní konzoli Xbox 360 od Microsoftu, bylo to u Lite-On, ale to Microsoft okamžitě popřel. Nyní se to samé opakuje. Objevila se informace o objednávce u firmy Pegatron, která vyrábí pro ASUS. Microsoft opět nelenil a vše okamžitě popřel. Tak se nechme překvapit.
7.5.2008, aktualita, Radek Jahoda
Microsoft popřel Blu-ray mechaniku u Xbox 360

Microsoft popřel Blu-ray mechaniku u Xbox 360

Minulý týden jsme přinesli informaci, že Microsoft zadal u Lite-On vývoj a výrobu Blu-ray mechaniky pro Xbox 360. Microsoft ale nelenil a tuto zprávu okamžitě dementoval a popírá, že by tak učinil. Objevila se ale i nová informace, že se výkon napájecího zdroje v Xboxu má snížit ze 210W na 170W, což může souviset s mírnou obměnou hardware této herní konzole.
7.4.2008, aktualita, Radek Jahoda
Microsoft připravuje Blu-ray mechaniku pro Xbox?

Microsoft připravuje Blu-ray mechaniku pro Xbox?

Hned po oznámení Toshiby, že končí s HD DVD formátem, začaly spekulace, zda Microsoft vymění externí HD DVD mechaniku za Blu-ray. Ten to ale okamžitě dementoval, je ale jasné, že se tomuto kroku stejně nevyhne.
2.4.2008, aktualita, Radek Jahoda
Xbox 360 s HD DVD mechanikou?

Xbox 360 s HD DVD mechanikou?

Určitě si říkate, že herní konzole Xbox 360 od Microsoftu již HD DVD mechaniku má. Jistě, ale pouze externí, což je vůči hlavnímu konkurentovi Playstation 3 hendikep. Světem teď běhají fámy, že Microsoft uvažuje o předělání této konzole a nahrazení původní interní DVD mechaniky za HD DVD.
3.1.2008, aktualita, Radek Jahoda1 komentář

Windows XP Media Center Edition a převod do standardního MPEG-2

V systému WinXP MCE se zaznamenané televizní programy ukládají v novém formátu DVR-MS, který běžné programy neznají. Proto je nutné použít nástroje pro převod do standardního MPEG-2 a až potom případně převést do DivX. Programy pro základní...
10.12.2005, aktualita, Ivo Mašek5 komentářů

Windows XP Service Pack CZ

Dňa 06.09. vypustil Microsoft Service Pack 2 pre operačný systém Windows XP s Českou lokalizaciou. Info ziskate z oficiálnych stránok. Opravný balík možete stiahnuť prostredníctvom Windows Update , alebo priamo z tohto odkazu.
9.9.2004, aktualita, StayMan1 komentář