www.tvfreak.cz
>
>

MediaTek oznámil nový procesor pro Android TV se 4 HDR formáty

MediaTek oznámil nový procesor pro Android TV se 4 HDR formáty
, , aktualita
MediaTek, který je největším dodavatelem procesorů pro televizory s Android TV, představil nový čip MT5598. Ve srovnání s minulou generací je o polovinu rychlejší, podporuje více HDR formátů a až 120Hz obnovovací frekvenci.
reklama
Procesory od MediaTeku nenalezneme jen ve smartphonech a tabletech, ale také televizorech. Ve svých modelech na platformě Android TV jej využívají mimo jiné značky Sony, Philips nebo TCL. Začátkem letošního roku byl oznámen nový procesor MediaTek MT5598, který je opět čtyřjádrový s taktem 1,5 GHz a založený na architektuře ARM Cortex, ale ve srovnání s minulou generací slibuje až o 50 % vyšší výkon. Další novinkou je podpora hned čtyř formátů vysokého dynamického rozsahu – HDR10, HLG, Dolby Vision a Advanced HDR by Technicolor. To sice neznamená, že všechny televizory vybaveny tímto procesorem si poradí s tímto obsahem, ale výrobce budou mít snadnější práci při implementaci standardů HDR.
 
 
Procesory MediaTek využívá ve svých televizorech například Sony
 
Procesor také umožní proměnit standardní obsah (SDR) v HDR, a to pomocí technologie přemapování obrazu. Běžný film tak získá výraznější barvy a kontrast typický pro vysoký dynamický rozsah. Především hráči (nejen) konzolových her potom ocení podporu obrazu s obnovovací frekvencí 120 Hz. V neposlední řadě je k dispozici Super Resolution System (SRS), který v kombinaci se třináctou generací enginu Picture Quality vylepšuje jemné detaily bez artefaktů a zaostřuje okraje. I do novinky od MediaTeku pronikl trend umělé inteligence, procesor totiž vylepšuje podporu chytrého hlasového ovládání a umožňuje tak reagovat na povely v závislosti na sledovaném obsahu či uživateli. Dále procesor obsahuje rozhraní HDMI 2.0/1.4 s HDCP 2.2 a USB 3.0.
 
První televizory Android TV s procesorem MediaTek MT5598 by se mohly na trhu objevit ve druhé polovině letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Hisense představil své první OLED TV, zradil tak QLED Alliance? Hisense představil své první OLED TV, zradil tak QLED Alliance?
Hisense, mimochodem jeden ze zakládajících členů QLED Alliance, uvádí na trh svou první OLED TV. Jedná se o elegantní model s tenkým designem, který lze pořídit ve dvou velikostech. Dorazit by mohl i na evropské trhy.
17.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu
Některé trhy jsou na cenu streamovacích služeb citlivější než jiné, a proto Netflix zkouší zavést ještě levnější plány předplatného svých služeb. Tentokrát půjde o možnost přehrávat obsah jen na mobilních zařízeních.
16.11.2018, aktualita, Milan Šurkala
Samsung QLED TV pro rok 2019 poodhalují své zbraně Samsung QLED TV pro rok 2019 poodhalují své zbraně
Samsung si zaregistroval velké množství ochranných známek, které označují technologie pro vylepšení obrazu i zvuku. Většinu z nich by mohl využít u příští generace svých televizorů, kterou ukáže na CES 2019.
16.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa
Disney, které se brzy stane většinovým akcionářem ve společnosti Hulu, má v plánu tuto streamovací službu rozšířit mimo USA. Netflix a Amazon tedy v budoucnu získají další konkurenci na mezinárodních trzích.
14.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED+ 903 vstupuje na český trh. Jaká je cena? Philips OLED+ 903 vstupuje na český trh. Jaká je cena?
Philips uvedl na český trh svou další OLED TV . Tentokrát se jedná o cenami ověnčený model, který by měl kromě výborné obrazové kvality nabídnout také nadprůměrný zvuk. Ve výbavě totiž nalezneme integrovaný soundbar od Bowers & Wilkins.
13.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik