www.tvfreak.cz
>
>

MediaTek oznámil nový procesor pro Android TV se 4 HDR formáty

MediaTek oznámil nový procesor pro Android TV se 4 HDR formáty
, , aktualita
MediaTek, který je největším dodavatelem procesorů pro televizory s Android TV, představil nový čip MT5598. Ve srovnání s minulou generací je o polovinu rychlejší, podporuje více HDR formátů a až 120Hz obnovovací frekvenci.
reklama
Procesory od MediaTeku nenalezneme jen ve smartphonech a tabletech, ale také televizorech. Ve svých modelech na platformě Android TV jej využívají mimo jiné značky Sony, Philips nebo TCL. Začátkem letošního roku byl oznámen nový procesor MediaTek MT5598, který je opět čtyřjádrový s taktem 1,5 GHz a založený na architektuře ARM Cortex, ale ve srovnání s minulou generací slibuje až o 50 % vyšší výkon. Další novinkou je podpora hned čtyř formátů vysokého dynamického rozsahu – HDR10, HLG, Dolby Vision a Advanced HDR by Technicolor. To sice neznamená, že všechny televizory vybaveny tímto procesorem si poradí s tímto obsahem, ale výrobce budou mít snadnější práci při implementaci standardů HDR.
 
 
Procesory MediaTek využívá ve svých televizorech například Sony
 
Procesor také umožní proměnit standardní obsah (SDR) v HDR, a to pomocí technologie přemapování obrazu. Běžný film tak získá výraznější barvy a kontrast typický pro vysoký dynamický rozsah. Především hráči (nejen) konzolových her potom ocení podporu obrazu s obnovovací frekvencí 120 Hz. V neposlední řadě je k dispozici Super Resolution System (SRS), který v kombinaci se třináctou generací enginu Picture Quality vylepšuje jemné detaily bez artefaktů a zaostřuje okraje. I do novinky od MediaTeku pronikl trend umělé inteligence, procesor totiž vylepšuje podporu chytrého hlasového ovládání a umožňuje tak reagovat na povely v závislosti na sledovaném obsahu či uživateli. Dále procesor obsahuje rozhraní HDMI 2.0/1.4 s HDCP 2.2 a USB 3.0.
 
První televizory Android TV s procesorem MediaTek MT5598 by se mohly na trhu objevit ve druhé polovině letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik