www.tvfreak.cz
>
>

MediaTek oznámil nový procesor pro Android TV se 4 HDR formáty

MediaTek oznámil nový procesor pro Android TV se 4 HDR formáty
, , aktualita
MediaTek, který je největším dodavatelem procesorů pro televizory s Android TV, představil nový čip MT5598. Ve srovnání s minulou generací je o polovinu rychlejší, podporuje více HDR formátů a až 120Hz obnovovací frekvenci.
reklama
Procesory od MediaTeku nenalezneme jen ve smartphonech a tabletech, ale také televizorech. Ve svých modelech na platformě Android TV jej využívají mimo jiné značky Sony, Philips nebo TCL. Začátkem letošního roku byl oznámen nový procesor MediaTek MT5598, který je opět čtyřjádrový s taktem 1,5 GHz a založený na architektuře ARM Cortex, ale ve srovnání s minulou generací slibuje až o 50 % vyšší výkon. Další novinkou je podpora hned čtyř formátů vysokého dynamického rozsahu – HDR10, HLG, Dolby Vision a Advanced HDR by Technicolor. To sice neznamená, že všechny televizory vybaveny tímto procesorem si poradí s tímto obsahem, ale výrobce budou mít snadnější práci při implementaci standardů HDR.
 
 
Procesory MediaTek využívá ve svých televizorech například Sony
 
Procesor také umožní proměnit standardní obsah (SDR) v HDR, a to pomocí technologie přemapování obrazu. Běžný film tak získá výraznější barvy a kontrast typický pro vysoký dynamický rozsah. Především hráči (nejen) konzolových her potom ocení podporu obrazu s obnovovací frekvencí 120 Hz. V neposlední řadě je k dispozici Super Resolution System (SRS), který v kombinaci se třináctou generací enginu Picture Quality vylepšuje jemné detaily bez artefaktů a zaostřuje okraje. I do novinky od MediaTeku pronikl trend umělé inteligence, procesor totiž vylepšuje podporu chytrého hlasového ovládání a umožňuje tak reagovat na povely v závislosti na sledovaném obsahu či uživateli. Dále procesor obsahuje rozhraní HDMI 2.0/1.4 s HDCP 2.2 a USB 3.0.
 
První televizory Android TV s procesorem MediaTek MT5598 by se mohly na trhu objevit ve druhé polovině letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Prodeje OLED TV se během roku více než zdvojnásobily Prodeje OLED TV se během roku více než zdvojnásobily
V první polovině letošního roku prodala společnost LG Display více než dvojnásobek televizních OLED panelů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Chystá proto také výrazné zvýšení výrobní kapacity.
19.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik
HbbTV využívají už 2 miliony diváků, nejčastěji na televizích LG HbbTV využívají už 2 miliony diváků, nejčastěji na televizích LG
Technologie HbbTV se zabydluje v českých domácnostech, jak dokazuje nový průzkum. „Červené tlačítko“ využívají až dva miliony diváků, nejčastěji jsou to přitom lidé z Prahy a majitelé televizí LG.
19.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Loewe Bild 3 přichází v 65" OLED variantě Loewe Bild 3 přichází v 65" OLED variantě
Loewe přidalo do řady Bild 3 největší model, který je zároveň nejlevnější 65" OLED TV v nabídce této značky. Bild 3.65 nabízí kvalitní obraz ve 4K HDR, luxusní design s několika možnostmi instalace i integrovaný soundbar.
19.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik
EISA Awards 2018-2019 ocenily nejlepší TV, domácí kino i audio EISA Awards 2018-2019 ocenily nejlepší TV, domácí kino i audio
Prestižní evropské ocenění EISA si letos odnesly televizory značek Philips, LG nebo Samsung. Vyhlášen byly také nejlepší Blu-ray přehrávač, projektor, kamera nebo domácí audio technika. Podívejte se na kompletní výsledky.
16.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Philips představil levnější televizory pro rok 2018 Philips představil levnější televizory pro rok 2018
Na českém trhu se už nějaký čas prodávají cenově dostupné televizory Philips z řad 6000 a 5000. Nalezneme mezi nimi modely se 4K i Full HD rozlišením. Hlavní novinkou je uživatelské rozhraní Saphi.
16.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik