www.tvfreak.cz
>
>

MediaTek oznámil nový procesor pro Android TV se 4 HDR formáty

MediaTek oznámil nový procesor pro Android TV se 4 HDR formáty
, , aktualita
MediaTek, který je největším dodavatelem procesorů pro televizory s Android TV, představil nový čip MT5598. Ve srovnání s minulou generací je o polovinu rychlejší, podporuje více HDR formátů a až 120Hz obnovovací frekvenci.
reklama
Procesory od MediaTeku nenalezneme jen ve smartphonech a tabletech, ale také televizorech. Ve svých modelech na platformě Android TV jej využívají mimo jiné značky Sony, Philips nebo TCL. Začátkem letošního roku byl oznámen nový procesor MediaTek MT5598, který je opět čtyřjádrový s taktem 1,5 GHz a založený na architektuře ARM Cortex, ale ve srovnání s minulou generací slibuje až o 50 % vyšší výkon. Další novinkou je podpora hned čtyř formátů vysokého dynamického rozsahu – HDR10, HLG, Dolby Vision a Advanced HDR by Technicolor. To sice neznamená, že všechny televizory vybaveny tímto procesorem si poradí s tímto obsahem, ale výrobce budou mít snadnější práci při implementaci standardů HDR.
 
 
Procesory MediaTek využívá ve svých televizorech například Sony
 
Procesor také umožní proměnit standardní obsah (SDR) v HDR, a to pomocí technologie přemapování obrazu. Běžný film tak získá výraznější barvy a kontrast typický pro vysoký dynamický rozsah. Především hráči (nejen) konzolových her potom ocení podporu obrazu s obnovovací frekvencí 120 Hz. V neposlední řadě je k dispozici Super Resolution System (SRS), který v kombinaci se třináctou generací enginu Picture Quality vylepšuje jemné detaily bez artefaktů a zaostřuje okraje. I do novinky od MediaTeku pronikl trend umělé inteligence, procesor totiž vylepšuje podporu chytrého hlasového ovládání a umožňuje tak reagovat na povely v závislosti na sledovaném obsahu či uživateli. Dále procesor obsahuje rozhraní HDMI 2.0/1.4 s HDCP 2.2 a USB 3.0.
 
První televizory Android TV s procesorem MediaTek MT5598 by se mohly na trhu objevit ve druhé polovině letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
THX začíná hodnotit televizory, reproduktory a zesilovače THX začíná hodnotit televizory, reproduktory a zesilovače
Nový program THX Standard by měl zákazníkům pomoci při výběru audio či video produktů, a to prostřednictvím hodnocení různých aspektů. Ačkoliv společnost zvolila dle svých slov vědeckou metodu, některými odborníky je kritizována.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Steam Link zamířil na Android TV, podporuje 4K při 60 fps Steam Link zamířil na Android TV, podporuje 4K při 60 fps
Chcete si užít hry ze svého počítače na velké obrazovce a zcela bez kabelů? Společnost Valve vydala aplikaci Steam Link pro zařízení s Androidem, která funguje také na televizorech a set-top boxech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung připomíná své největší inovace v oblasti TV Samsung připomíná své největší inovace v oblasti TV
Samsung se ve své infografice chlubí největšími inovacemi, které za posledních 12 let přinesl na trhu s televizory. Pojďme si proto zavzpomínat na první OLED TV, 3D TV i řadu dalších novinek až po aktuální QLED TV.
13.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil první televizory pro rok 2018 Netflix doporučil první televizory pro rok 2018
Netflix každý rok testuje televizory různých značek a podle předem stanovených kritérií vybrané z nich doporučí ke koupi. Letos dostalo nálepku „Netflix Recommended TV“ prvních několik modelů od LG a Sony.
12.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Android TV dostala příslib rychlejších aktualizací Android TV dostala příslib rychlejších aktualizací
Google se snaží zrychlit softwarové aktualizace své platformy Android TV. Spolu s novou verzí založenou na Androidu P přijdou také vylepšení v oblasti výkonu a stability, stejně jako snadnější prvotní nastavení či automatické vyplňování hesel.
9.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář