www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG si registrovalo displej OLED Plate, OnePlus kameru otáčející se za uživatelem

LG si registrovalo displej OLED Plate, OnePlus kameru otáčející se za uživatelem
, , aktualita
Podle zaregistrovaných ochranných známek připravuje LG Display nový typ panelů s názvem „Plate“, které by mohly být ještě tenčí než současné panely. Patent od OnePlus zase ukazuje kameru pro televizory, která následuje uživatele i při pohybu v místnosti.
K oblíbeným
reklama
Žádosti o nové patenty a ochranné známky nám mohou často prozradit, jaké novinky výrobci chystají nebo o nich alespoň uvažují. I když se zdaleka ne všechny nápady nakonec dočkají realizace, mohou být minimálně zajímavým náhledem. Nizozemský web LetsGoDigital v nedávné době našel hned několik přihlášek, které se týkají televizorů. Hned o několik ochranných známek požádala společnost LG Display, tedy divize LG zabývající se výrobou displejů. Jedná se o názvy Plate, OLED Plate, Smart Plate, Plate Big, Plate Fit a One Cord OLED, které byly zaregistrovány u Korejského úřadu duševního vlastnictví (KIPO).
 
 
Ilustrační obrázek (LG GX OLED TV)
 
Dle popisu by se mělo jednat o nový typ OLED panelu, který by byl určen pro televize, monitory, notebooky nebo dokonce smartphony. Asi největší smysl by novinka dávala právě jako televizní obrazovka. Ochranné známky dávají tušit, že bude k dispozici více velikostí. Zatím se můžeme pouze dohadovat, zda půjde o panel s velmi nízkou tloušťkou, nebo přinese ještě nějakou další inovaci. Zajímavý je také název One Cord OLED, který by mohl značit připojení televizoru jedním kabelem, jako to známe z konkurenční funkce Samsung One Connect.
 
OnePlus je sice především výrobcem smartphonů, ale ve své nabídce má také televizory. A brzy s nimi chce expandovat na evropský trh. Proto stojí za pozornost nový patent, který si společnost zaregistrovala u Světového úřadu pro duševní vlastnictví (WIPO). Dokumentace popisuje kameru integrovanou v televizi, která se vysune pouze v případě používání, Na tom by ještě nebylo nic zvláštního, neboť podobné řešení využívají i jiní výrobci televizí (především z Číny). Jenže tato kamera se může otáčet doleva i doprava, a to automaticky s využitím funkce rozpoznávání obličeje nebo prostřednictvím dálkového ovladače.
 
Ačkoliv toto řešení může v některých zákaznících vzbuzovat obavy z dalšího špehování uživatelů, nabízí se několik praktických možností využití. Webkamera v televizích je určena hlavně k videohovorům, případně ovládání pomocí gest. V takových případech by mohla kamera snímat uživatele i v situacích, kdy se nenachází přímo proti obrazovce nebo se pohybuje po místnosti.
 
Zdroj: Letsgodigital.org (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala