www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG si registrovalo displej OLED Plate, OnePlus kameru otáčející se za uživatelem

LG si registrovalo displej OLED Plate, OnePlus kameru otáčející se za uživatelem
, , aktualita
Podle zaregistrovaných ochranných známek připravuje LG Display nový typ panelů s názvem „Plate“, které by mohly být ještě tenčí než současné panely. Patent od OnePlus zase ukazuje kameru pro televizory, která následuje uživatele i při pohybu v místnosti.
K oblíbeným
reklama
Žádosti o nové patenty a ochranné známky nám mohou často prozradit, jaké novinky výrobci chystají nebo o nich alespoň uvažují. I když se zdaleka ne všechny nápady nakonec dočkají realizace, mohou být minimálně zajímavým náhledem. Nizozemský web LetsGoDigital v nedávné době našel hned několik přihlášek, které se týkají televizorů. Hned o několik ochranných známek požádala společnost LG Display, tedy divize LG zabývající se výrobou displejů. Jedná se o názvy Plate, OLED Plate, Smart Plate, Plate Big, Plate Fit a One Cord OLED, které byly zaregistrovány u Korejského úřadu duševního vlastnictví (KIPO).
 
 
Ilustrační obrázek (LG GX OLED TV)
 
Dle popisu by se mělo jednat o nový typ OLED panelu, který by byl určen pro televize, monitory, notebooky nebo dokonce smartphony. Asi největší smysl by novinka dávala právě jako televizní obrazovka. Ochranné známky dávají tušit, že bude k dispozici více velikostí. Zatím se můžeme pouze dohadovat, zda půjde o panel s velmi nízkou tloušťkou, nebo přinese ještě nějakou další inovaci. Zajímavý je také název One Cord OLED, který by mohl značit připojení televizoru jedním kabelem, jako to známe z konkurenční funkce Samsung One Connect.
 
OnePlus je sice především výrobcem smartphonů, ale ve své nabídce má také televizory. A brzy s nimi chce expandovat na evropský trh. Proto stojí za pozornost nový patent, který si společnost zaregistrovala u Světového úřadu pro duševní vlastnictví (WIPO). Dokumentace popisuje kameru integrovanou v televizi, která se vysune pouze v případě používání, Na tom by ještě nebylo nic zvláštního, neboť podobné řešení využívají i jiní výrobci televizí (především z Číny). Jenže tato kamera se může otáčet doleva i doprava, a to automaticky s využitím funkce rozpoznávání obličeje nebo prostřednictvím dálkového ovladače.
 
Ačkoliv toto řešení může v některých zákaznících vzbuzovat obavy z dalšího špehování uživatelů, nabízí se několik praktických možností využití. Webkamera v televizích je určena hlavně k videohovorům, případně ovládání pomocí gest. V takových případech by mohla kamera snímat uživatele i v situacích, kdy se nenachází přímo proti obrazovce nebo se pohybuje po místnosti.
 
Zdroj: Letsgodigital.org (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik