Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LG: 55" sériová OLED TV v roce 2012

, , aktualita
LG: 55" sériová OLED TV v roce 2012
LG společně se Samsungem patří mezi korejské giganty spotřební elektroniky a největší výrobce LCD panelů. Není tedy divu, že se oba snaží proniknout i do lukrativních OLED TV. LG se to daří o něco lépe.
LG: 55" sériová OLED TV v roce 2012
Portfolio těchto dvou výrobců je nebývale velké. Od televizorů, přes monitory, mobily, domácí spotřebiče, klimatizace a v podání Samsungu i notebooky. Na poli malých OLED displejů do mobilních telefonů, kamer a fotoaparátů boduje Samsung, u velkých panelů je tomu naopak. Společnost LG na rozdíl od svého rivala uvedla sériově vyráběný 15palcový OLED televizor, který hlavně asi kvůli vysoké ceně a malé úhlopříčce moc úspěchů neměl, a nyní svým vyjádřením vykřesala opět naději v srdcích obrazových fajnšmšjkrů a možná i běžných uživatelů televizorů.


Prototyp 31 OLED TV společnosti LG předvedla na loňském veletrhu IFA.

Společnost LG totiž nedávno oznámila, že mění plány a investice přesouvá k velkým OLED displejům. Výstupem této nové strategie má být OLED televizor s úhlopříčkou 55 palců dostupný do konce roku 2012. Řekl to CEO společnosti Kwon Young-soo. Finance vezme malým OLED displejům, na které se už nechce nadále zaměřovat, neboť věří, že LCD IPS panely s velkým rozlišením jsou pro malá zařízení lepší. O kvalitě svých malých LCD panelů nemusí značka LG asi nikoho přesvědčovat, když si ji vybral i Apple, jako dodavatele pro své iPhone 4. Současná továrna na malé OLED panely však zůstane v provozu.

Kwon Young-soo se pustil ještě do detailnějších predikcí. Kapacita produkce 55palcových OLED TV bude zpočátku 10 000 ks měsíčně a ta se bude případně zvyšovat na základě poptávky. CEO také zdůraznil, že se bude jednat o skutečnou sériově vyráběnou OLED TV a ne nějaký prototyp pro výstavy a exhibice, kterých jsme za posledních 5 let viděli hodně, a to od různých výrobců.

Zní to slibně, a pokud vše klapne, tak by mohla mýt tato televize velký úspěch. Úhlopříčka blížící se k 1,5 metru, dokonalé barvy a rychlá odezva. Pokud bude ovšem opravdu povedená, nedá se čekat nízká cena.

Zdroj: FlatpanelsHD