www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Leadtek a HDMI nahrávací karta

Leadtek a HDMI nahrávací karta
, , Aktualita
Společnost Leadtek představila na veletrhu Computex zařízení, na které se dlouho čekalo, zatím se však téměř žádná společnost neměla k jeho výrobě. Řeč je o nahrávací kartě s rozhraním HDMI, kdy se počet takovýchto karet dá spočítat na prstech jedné ruky.
K oblíbeným
reklama
Představený model s názvem WinFast PxVC1000 byl zřejmě teprve prototyp, nicméně Leadtek nemá důvod jej nevyrábět, počet kamer s HDMI výstupem stále stoupá a o takovou kartu by jistě zájem byl.Karta pasuje do slotu PCIe x1 a k chodu vyžaduje napájení z konektoru Peripheral power; vedle HDMI má i tři vstupy Cinch a jeden, který vypadá jako S-Video. Dokáže zaznamenávat video v rozlišení 1080p (1920 x 1080 bodů), v menším rozlišení pak zvládne až dvojnásobný datový tok. Karta samozřejmě umí HW dekódovat video v reálném čase a to ve formátech MPEG-2 a H.264, čímž tak odebírá zátěž procesoru.

Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik