Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LaCie představuje LaCinema Classic HD

, , aktualita
LaCie představuje LaCinema Classic HD
Společnost LaCie je známá výrobou externích disků i síťových úložišť, které se však od ostatní konkurence liší. Zásadním prvkem jejich výrobků je totiž design, na kterém dost často spolupracuje s designérem jménem Neil Poulton. Ten je také zodpovědný za nový produkt LaCinema.
LaCie představuje LaCinema Classic HD
Síťová úložiště a všemožné HD streamery se v poslední době dostávají do popředí. Zájem o ně vzrostl souběžně s velkými prodeji HD a Full HD televizorů. Ve většině případů končí tyto zařízení v obývacím pokoji a tak rozhodně není na škodu, pokud se výrobce také zaměří na elegantní vzhled.U LaCie využívají na tyto práce designéra Neila Poultona, který své řemeslo ovládá dokonale a letos byl oceněn poměrně prestižním oceněním Red dot design award za síťové úložiště, které má v nabídce právě LaCie. Nový LaCinema Classic HD vypadá poměrně líbivě. Hranaté tělo s rozměry 234 x 225 x 46 mm je doplněno o černo-lesklou povrchovou úpravu. Na straně s USB konektorem je umístěno modré podsvícení.Výrobce však nezapomněl ani na technologickou výbavu a nový HD streamer toho nabízí poměrně dost. K dispozici budou dva modely, první s kapacitou 1 TB, druhý nabídne úložný prostor 2 TB. Důležitým prvkem je podpora DLNA serveru a díky tomu budete moci prohlížet multimediální obsah hned z několika různých zařízení. Na trhu je totiž velké množství televizorů, které tuto technologii podporují, případně lze obsah spouštět přes herní konzole jako je PS3, či Xbox 360. V neposlední řadějsou tu také počítače.

Další poměrně využitelnou technologií je upscaling videa a to do rozlišení 1080p. Z konektorů jsou přítomny všechny podstatné, tedy USB 2.0, 10/100 Ethernet, HDMI 1.3, Kompozitní a audio konektory.

Cena LaCinema Classic HD začíná na 4375 Kč ($250), dostupnost v Evropě zatím nebyla upřesněna.

Zdroj: TCM