Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Kanál ČT4 už běží na Nokiích se Symbianem

, , aktualita
Kanál ČT4 už běží na Nokiích se Symbianem
Necelý měsíc po uvedení aplikace ČT4 pro iPhony přicházejí Nová média ČT s další mobilní novinkou pro sportovní fanoušky. Textové i obrazové zpravodajství Čtyřky, plány sportovních přenosů a živé vysílání kanálu ČT4 jsou nyní dostupné i v „chytrých“ Nokiích.
Kanál ČT4 už běží na Nokiích se Symbianem
„Sportovní ČT4 je po aplikaci zpravodajské ČT24 další mobilní aplikací České televize, která dobývá zájem uživatelů mobilů,“ říká výkonný ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich. „Čtrnáct dnů po spuštění ČT4 v iPhonu dosáhl bez větší reklamy počet stažených aplikací téměř 18 000. Proto nepochybuji, že i na chytrých Nokiích bude o ČT4 silný zájem,“ dodává Fridrich.Aplikace ČT4 pro Nokie nabízí přehled aktuálních sportovních zpráv členěných v rubrikách, aktuální program ČT4 a také živé vysílání sportovního programu. Aplikace je primárně určena pro telefony Nokia s operačním systémem Symbian^3 (Nokia C6 01, C7 00, N8 00, T7 00, X7 00, E7 00 a E6 00). K dispozici je také pro přístroje se systémem Symbian S60 5th edition (Nokia 5228, 5230, 5233, 5235, 5250, 5530 XpressMusic, 5800 XpressMusic, C5 03, C5 04, C6 00, N97, N97 mini a X6), na nichž lze plně využít textové a obrazové zpravodajství i program, živé vysílání běží v testovacím provozu.

„Ceníme si spolupráce s Českou televizí na další aplikaci rozšiřující mediální služby v chytrých Nokiích pro české uživatele. Jak ČT24, tak ČT4 jsou pro mobily atraktivní programy,“ zmiňuje šéf zastoupení Nokia v České republice Petr Kasa.Česká televize již nabízí uživatelům smartphonů celou flotilu mobilních aplikací, a to včetně živého vysílání pro chytré mobilní telefony. Nejprve to byla ČT24 pro iPhony, následně také pro Nokie a konečně i pro telefony s operačním systémem Google Android. Počet stažených aplikací se blíží 70 000, z čehož zatím nejvíc využívají služby majitelé iPhonů (téměř 45 000).

Divize Nová média ČT se v současnosti na poli mobilních aplikací věnuje vývoji SW sportovního programu ČT4 a videoarchivu iVysílání. ČT4 je na iPhonech a nově na „chytrých“ Nokiích, ve výrobě je aplikace pro operační systém Android. V případě iVysílání je již v konečné fázi vývoj aplikace pro iPady, následovat budou iPhony. Vlastní aplikace na tabletu iPad se ještě v první polovině roku 2011 dočká rovněž ČT24 a ČT4.

„Čísla potvrzují, že úspěšná televize musí umět nabízet služby i na mobilních platformách. A to nejen v telefonech, nýbrž i v tabletech, jakým je například iPad. Mobilní a tabletové sledování televize bude sílit,“ podotýká Milan Fridrich.

Nová média ČT minulý týden také oznámila vývoj aplikace pro vysílání na platformě hybridní „chytré“ televize HbbTV.

Aplikaci ČT4 pro Niki lze stáhnout zde.

Zdroj: TZ Česká televize