Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Kamera pro více objektivů v podání Sony

, , aktualita
Kamera pro více objektivů v podání Sony
Není tomu tak dávno co do médií pronikly zprávy o připravované videokameře od Sony z řady Handycam, která nabídne možnost výměny objektivů. Nyní je již na světě tisková zpráva zveřejňující důležité parametry Handycam NEX-VG10E, takže se na ně pojďme podívat.
Kamera pro více objektivů v podání Sony
Sony u své nové Handycam NEX-VG10E vyzdvihuje kromě možnosti výměny objektivů i další vlastnosti, a to 14,6megapixelový senzor Exmor typu APS HD CMOS, přičemž sděluje, že je asi 19,5x větší než standardní senzory, což už ale neupřesňuje. Dále máme mít možnost využít kromě bajonetu E-mount také objektivy pro A-mount DSLR, to s použitím speciálního adaptéru LA-EA1.

Vedle toho je zdůrazněn procesor BIONZ a mikrofon s označením Quad Capsule Spatial Array Stereo Microphone a externí vstup, což má zajistit kvalitní audio záznam a obraz budeme sledovat na 3palcovém LCD panýlku Xtra Fine s rozlišením 921000 pixelů nebo v elektronickém hledáčku. Ten má úhlopříčku 0,43" a 1,44 Megapixelů.
Minimální osvětlení činí 11 lux při závěrce 1/25 a cloně F3.5 a standardně se dodává objektiv SEL18200 E-mount E18-200mm (11násobný zoom) F3.5-6.3 se zabudovanou stabilizací Optical SteadyShot Active Mode. Kamera zaznamenává video v rozlišení Full HD 1920 x 1080i do AVCHD s maximálním bitrate 24 Mbps a fotografie do JPEG v rozlišení až 4592 x 3056. Zaznamenává na karty Memory Stick PRO Duo, ale také se dají využít SD.Audio zachycené zmíněným mikrofonem se zaznamenává do dvoukanálového Dolby Digital, pak tu je řada scénických režimů (AWB / Daylight / Shade / Cloudy / Incandescent / Fluorescent / Flash / C. Temp Filter / Custom) a mezi rozhraní patří jednak patka pro připevnění dalšího příslušenství, výstup HDMI, uvedený stereo jack pro mikrofon a další pro sluchátka, USB 2.0 a napájecí konektor. Rozměry samotné kamery jsou 132 x 97 x 29,4 mm a hmotnost 1,3 kg (kamera s objektivem, SEL18200, krytkou, baterií NP-FV70 a paměťovou kartou MS PRO Duo).Dále je možné dokoupit třeba externí ECM-CG50 Shotgun Microphone, baterii NP-FV100 s vyšší kapacitou pro výdrž až 330 minut nebo příslušnou brašnu LCS-VCD. K volnému stažení nám Sony poskytuje software Vegas Movie Studio HD Platinum 10 pro editaci videa.

Dostupnost kamery NEX-VG10E je okamžitá.

Zdroj: TZ Sony