Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

JVC uvedlo kameru GZ-HM340

, , aktualita
JVC uvedlo kameru GZ-HM340
Společnost JVC si pro nás připravila menší překvapení, když k řadě nedávno oznámených videokamer přidala další kousek - model GZ-HM340. Ten se tak zařazuje jako nejlepší model střední třídy videokamer JVC do dlaně.
JVC uvedlo kameru GZ-HM340
JVC si pro nový rok připravilo nové videokamery, a sice vlajkovou loď Everio GZ-HM1 a pak Everio GZ-HM550, které nabízí rozhraní Bluetooth. Vedle nich to byly ve střední třídě GZ-HM300 a GZ-HM320 ohlášené na Consumer Electronics Show minulý měsíc a nyní je tedy doplňuje model GZ-HM340. Vybaven bude 16 GB zabudované paměti typu flash a dostupnost je naplánována ještě na tento měsíc s doporučenou maloobchodní cenou 500 USD. Kamera se ale nejspíše objeví nejdříve v Japonsku, domovině firmy JVC, a k nám se dostane později.Na integrovanou 16GB paměť se vejde asi 80 minut záznamu v nejvyšší kvalitě. Jinak je tento model stejný jako HM300 (pouze pro paměťové karty) a HM320 (8 GB paměti flash) - všechny mají nový 1/5,8palcový senzor typu CMOS s rozlišením 1,37 megapixelu, avšak ten není nového typu jako u hi-end modelů. Jejich čipy totiž využívají tzv. zadní osvětlení čipu, kde světlu nestíní obvody, takže jej do světlocitlivých buněk pronikne více. To znamená vyšší citlivost čipu a lepší obraz s nižší úrovní šumu.


- rozdíl mezi předním a zadním osvětlením snímacích čipů - www.sony.net

Dočkáme se ale nového Advanced Image Stabilizer, tedy pokročilého stabilizátoru obrazu, funkce Time Lapse (časosběrný záznam), automatického záznamu a speciálního poutka pro dvojí způsob uchycení. Optický zoom bude 20násobný, tedy stejný, jako mají kamery JVC střední třídy z minulého roku.

Zdroj: camcorderinfo.com