Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

JVC GZ-MG155 – rodinná HDD videokamera

, , aktualita
JVC GZ-MG155 – rodinná HDD videokamera
Při výběru rodinné videokamery se velká část zájemců orientuje v první řadě podle záznamového média. Někteří preferují DVD, protože je možné video hned po zaznamenání přehrávat ve stolním přehrávači nebo v PC. Pokud však dáváte přednost...
JVC GZ-MG155 – rodinná HDD videokamera
Při výběru rodinné videokamery se velká část zájemců orientuje v první řadě podle záznamového média. Někteří preferují DVD, protože je možné video hned po zaznamenání přehrávat ve stolním přehrávači nebo v PC. Pokud však dáváte přednost pevnému disku, máme pro vás tip na zajímavý přístroj za cca 15 000 Kč – JVC GZ-MG155.

Videokamera JVC je vybavena 1/6" CCD snímačem o rozlišení 1,07 megapixelu, tedy nic neobvyklého pro přístroj střední třídy. Dalším důležitým faktorem je zoom, takže vězte, že dosáhnete 32x optického přiblížení (2,5 mm – 80 mm), k dispozici je také 800x digitální zoom.

To, co kamerou natáčíte, uvidíte na LCD displeji s úhlopříčkou 6,9 cm a poměrem stran 16:9. Jak jsme zmínili již v úvodu, médiem pro ukládání videa je pevný disk, kapacita činí 30 GB. Při výběru nejnižší kvality záznamu (1,5 Mbps) nahrajete až 38 hodin, pokud preferujete kvalitu, tak zaznamenáte "jen" 7 hodin a 10 minut v režimu Ultra Fine (8,5 Mbps). Ještě dodejme, že kamera nahrává komprimované video ve formátu MPEG-2. Pokud by vám kapacita vestavěného pevného disku nestačila, můžete použít slot na SD karty. Potěšující je, že JVC podporuje i SDHC média s vysokou kapacitou.

Kamera JVC GZ-MG155 je vybavena dvoukanálovým mikrofonem standardu Dolby Digital stereo. Přestože primární funkcí zařízení je záznam videa, poradí si také s fotografováním. Vzhledem k rozlišení snímače se nedočkáte vysoké kvality fotek, takže stojí za zvážení, zda nebude lepší pořídit ještě alespoň kompaktní fotoaparát za 4 000 Kč.

K propojení s počítačem se používá USB rozhraní, na základové stanici Everio najdete DV výstup (i.Link).

Rozměry videokamery činí 66 x 71 x 110 mm, přístroj váží 330 gramů. Součástí balení je také dálkový ovladač.