Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Japonská vláda sponzoruje vývoj úsporných 40" OLED televizí

, , aktualita
Japonská vláda sponzoruje vývoj úsporných 40" OLED televizí
Sony, Sharp, Toshiba a další významní japonští výrobci spotřební elektroniky dostanou během příštích pěti let dohromady 700 milionů jenů (6,6 milionů USD) na společný vývoj úsporných OLED televizí. Peníze poskytne japonská vládní agentura NEDO, která se zabývá podporou vývoje pokročilých průmyslových, envioronmentálních a energetických technologií.
Japonská vláda sponzoruje vývoj úsporných 40" OLED televizí
Pokud si uvedenou částku dáme do kontextu například s výdaji společnosti Sony, která sama o sobě vyčlení na vývoj OLED technologie v příštích dvou letech přes 200 milionů USD, nezdá se výše grantu nijak ohromující. Spíše než významnou pomoc ve financování v tom tedy můžeme vidět gesto japonské vlády, která má zájem aby domácí výrobci navzájem spolupracovali a získali náskok před svou korejskou konkurencí – firmami LG a Samsung, které ve vývoji OLED také nezahálejí.NEDO zároveň vidí v rozšíření OLED technologie významný postup pro celosvětové snížení spotřeby elektrické energie. Cílem je vyvinout 40" (101,6cm) obrazovku s Full HD rozlišením a se spotřebou meší než 40 W, která bude připravena pro masovou výrobu.

Sony představila svou první komerčně dostupnou OLED TV už v září 2007. Ale tento model s názvem XEL-1 disponuje pouze 11" úhlopříčkou, přičemž s momentální prodejní cenou kolem 2500 USD je dražší než mnohem větší LCD televize. Sony ohlásila výrobu 27" OLED TV v horizontu 12 měsíců.

Zdroj: Reghardware