Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Integrovaná 3D kamera od Panasonicu

, , aktualita
Integrovaná 3D kamera od Panasonicu
Společnost Panasonic se pochlubila první integrovanou 3D videokamerou s rozlišením Full HD, která bude určena pro profesionály. V této relativně malé kameře se tedy využijí dva samostatné objektivy, kamerová hlava a záznamové zařízení pro paměťové karty.
Integrovaná 3D kamera od Panasonicu
Společnost Panasonic Corporation hodlá tuto kameru vypustit do světa letos na podzim. Jedná se přitom o model, jenž nabídne 3D snímání v těle s hmotností pod 3 kg. Zabudovány také budou ovládací prvky pro nastavení stereoskopických parametrů, což má ulehčit její používání i ovládání a urychlit nasazení. Dvojice objektivů tak umožní nastavit bod konvergence a k dispozici budou také funkce automatické korekce horizontálního a vertikálního posunu. To se u dnešních běžných 3D kamerových systémů má nastavovat prostřednictvím PC nebo externího videoprocesoru, takže v tomto případě se očekává díky automatice možnost okamžitého snímání obrazu.


- stiskněte pro zvětšení -

Od této novinky firmy Panasonic můžeme tedy očekávat také skladnost, a to je důležitá vlastnost, neboť dnešní systémy pro snímání 3D obrazu takové zpravidla nebývají. Může za to nutnost umístit dva objektivy klasických videokamer vedle sebe ve vzdálenosti cca 65 mm, což vzhledem k jejich velikosti není vždy vhodné. Využívají se proto také polopropustná zrcadla nebo hranoly, takže celkový 3D snímací systém takto podstatně nabyde na velikosti a hmotnosti. To klade velké překážky při jeho použití.

3D videozáznamy s rozlišením Full HD se budou ukládat na paměťové karty SD/SDHC, avšak není jasné, zda kamera také bude mít vlastní interní paměť. Panasonic rovněž slibuje daleko příznivější cenu, než za jakou se zařízení pro záznam 3D obrazu dá pořídit dnes. Pro běžného uživatele ale stejně jde o drahou hračku, protože maloobchodní cena za hlavní jednotku byla navržena na 21000 amerických dolarů. Pak bude možné dokoupit i profesionální 3D LCD monitor s Full HD rozlišením a vedle toho digitální HD AV mixážní pult.

Zdroj: TZ Panasonic