Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Hledá se nejkreativnější video

, , aktualita
Hledá se nejkreativnější video
Guggenheimovo museum a portál YouTube v tiskové zprávě oznámily, že spustily ve spolupráci s HP pátrání po nejkreativnějším online videu. To se bude dít pod názvem YouTube Play, což je i označení kanálu, kde budou videa ke zhlédnutí.
Hledá se nejkreativnější video
Projekt YouTube Play je koncipován tak, aby našel výjimečné talenty z celého světa, takže jde o otevřený projekt pro celou online komunitu. Zaslaná videa bude posuzovat odborná porota, v níž zasednou slavné osobnosti ze světa umění, designu, filmu a zábavy, které nakonec vyberou 20 videí. Ta budou dne 21. října tohoto roku prezentována v Guggenheimově museu a zároveň i v jeho pobočkách v Berlíně, Bilbau a Benátkách. Kdo se do něj nedostane, bude si je moci prohlédnout na kanále YouTube Play.Zaslané příspěvky mohou obsahovat libovolné formy kreativního videa, umění, animace, pohyblivé grafiky, epické i lyrické tvorby nebo i něco zcela neotřelého. Účastnit se také mohou jak amatéři, studenti, tak i profesionálové, přičemž nezáleží na rozpočtu, pozadí vzniku či použité technice. Na kanál YouTube Play je pro účast nutné nahrát nová videa, nebo ta, která byla vytvořena během posledních dvou let. Maximální délka spotu je deset minut a po každém účastníkovi bude vyžadováno písemné prohlášení, že jde o jejich originální výtvor. Počet videí na účastníka je také omezen, a to na jedno. Uzávěrka je 31. července 2010, ve 21:00 středoevropského času

Helwett-Packard do soutěže vnese své návoy HP Make, které mají účastníkům pomoci při střihu, zpracování zvuku, atp. Výběr těch nejlepších videí bude probíhat tak, že nejdříve bude pracovníky nadace Guggenheim vybráno 200 výtvorů a teprve z nich bude zmíněná porota vybírat finálních 20. Jejich tvůrci budou pozvání k účasti na slavnostním uvedení 21. října v New Yorku.

Zdroj: TZ HP