www.tvfreak.cz
>
>
>

Hitachi přesunuje výrobu TV z Japonska do levnějších zemí

Hitachi přesunuje výrobu TV z Japonska do levnějších zemí
, , aktualita
Známý japonský výrobce spotřební elektroniky, společnost Hitachi, plánuje zastavení produkce televizorů ve své domovské zemi a její outsourcing do jiných asijských zemí, především Tchaj-wanu.
K oblíbeným
reklama
O přesunutí výroby z Japonska společnost rozhodla kvůli zvyšujícímu se finančnímu tlaku a intenzivní konkurenci od jihokorejských výrobců televizorů jako je Samsung a LG. Hitachi dodal, že bude i nadále pokračovat ve vývoji nových TV, které ponesou jeho jméno v Japonsku, avšak do konce svého fiskálního roku (31. března 2012) chce převést veškerou výrobu TV jinam. Hitachi má s outsourcingem zkušenosti - v Japonsku má již pouze jednu továrnu ve městě Gifu. Podle společnosti je zde zaměstnáno 250 lidí, z nichž však nikdo nepřijde o zaměstnání, neboť zaměření továrny se jednoduše změní z produkce TV na produkci částí pro tyto televizory.


Hitachi vyrábí televizory od poloviny padesátých let a za tu dobu si po celém světě vytvořil velmi dobré jméno. V posledních letech však společnost čelí velké konkurenci od ostatních výrobců, kteří vyrábějí levně v různých asijských zemích. V roce 2008 Hitachi skončil s produkcí plasmových televizorů a od té doby má problémy se zisky. Jen za první čtvrtletí tohoto roku společnost oznámila velké ztráty - čistý zisk jí oproti tomu samému období minulého roku poklesl o 86%.

Zdroj: HDTVTest
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik